Ilgas žindymas nulemia vaiko būdą

Aigustė Tavoraitė
2016-07-01
Norint padėti vaikui išsiugdyti mažiau komplikuotą charakterį svarbu ne tik jį tinkamai auklėti – būtina nuo pirmųjų gyvenimo dienų atkreipti dėmesį į mitybą. Tai patvirtina naujausi mokslininkų tyrimai.  
Ilgas žindymas nulemia vaiko būdą
Žindyti tik pirmąjį gyvenimo mėnesį ar dar trumpiau kūdikiai augdami du kartus dažniau turėjo elgesio problemų nei tie vaikai, kuriuos mamos žindė iki 6 mėnesių amžiaus. Trumpai maitinti motinos pienu mažyliai buvo kaprizingi, o neretai – ir agresyvūs.

Projektas „Aktyvūs tėvai – sveikesni vaikai“ finansuojamas pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo 2 programą (nacionalinė periodinė spauda). Paramos dydis – 4 tūkst. eurų.




Motinos pienas pagerina elgesį
Kūdikio žindymas pusę metų teigiamai atsiliepia ne tik jo sveikatai, bet ir jo elgesiui vaikystėje. Tokią išvadą paskelbė Glazgo universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai, Pietų Afrikoje stebėję 1,5 tūkstančio 7–11 metų amžiaus vaikų.
 
Paaiškėjo, kad žindyti tik pirmąjį gyvenimo mėnesį ar dar trumpiau kūdikiai augdami du kartus dažniau turėjo elgesio problemų nei tie vaikai, kuriuos mamos žindė iki 6 mėnesių amžiaus. Trumpai maitinti motinos pienu mažyliai buvo kaprizingi, o neretai – ir agresyvūs.
 

Mokslininkai taip pat yra nustatę, kad žindymas iki 6 mėnesių amžiaus, kaip rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija, turi reikšmės vaiko raidai: formuojasi stipresnis imunitetas, geresnė virškinimo sistema, sumažėja kai kurių onkologinių ligų rizika. Ilgas maitinimas motinos pienu turi teigiamos įtakos ir intelektui.
Oksfordo universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai neseniai nustatė, kad motinos pienas ypač svarbus neišnešiotiems kūdikiams – jų širdis tampa stipresnė.
 
Alkana vaikystė skatina smurtą 
Žmogaus charakterio formavimuisi atsiliepia ir vaikystėje patirtas maisto trūkumas. Tokie asmenys daugiau nei 2 kartus dažniau yra impulsyvesni bei linkę į prievartą nei sočiai užaugę žmonės. Apie tai paskelbė Teksaso universiteto Dalase (JAV) mokslininkai. Tai - pirmas mokslinis darbas, nagrinėjantis alkanos vaikystės, žemos savikontrolės ir tarpasmeninio smurto ryšį.
 
Nacionalinės apklausos apie alkoholio vartojimo paplitimą suaugusieji turėjo atsakyti ir į klausimus, ar dažnai vaikystėje alkanaudavo, ar turi nuotaikos kaitos problemų, ar yra tyčia pakėlę ranką prieš kitą asmenį. Tyrėjai išsiaiškino, kad 37 proc. iš vaikystėje badavusių žmonių yra smurtavę, o iš patyrusių mažą maisto trūkumą – 15 proc. Beje, šis tyrimas aktualesnis vyrams.
 
Anksčiau buvo įrodyta, kad alkis neigiamai veikia ir mokymosi rezultatus. Mokslininkai pastebėjo, kad JAV net 15 mln. vaikų reguliariai negauna tinkamo maitinimo. Jie pabrėžė, kad sumažinus šią problemą visuomenėje sumažėtų ir tarpasmeninio smurto. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris