Izraelio moterų kalėjime neišvengiama religinių konfliktų

www.lsveikata.lt
2018-01-08
Moterų kalėjimas „Nerve Tirza“ veikia Izraelio mieste Ramla. Vienu metu jame kali apie 200 įstatymus pažeidusių įvairaus amžiaus (18-70 metų) nuteistųjų.
Izraelio moterų kalėjime neišvengiama religinių konfliktų

Tel Avive dirbantis fotografas Tomer Ifrah kelerius metus galėjo iš arti stebėti įkalintų moterų gyvenimą. Iš pradžių jis turėjo redakcijos užduotį aprašyti vienos moters istoriją. Vėliau jau tris mėnesius iš eilės bent kartą per savaitę vyras lankėsi minėtame kalėjime, kur užrašinėjo moterų gyvenimo istorijas, fotografavo.


 

„Įkalinimo įstaigoje dienas leidžia skritingų socialinių sluoksnių moterys, dauguma jų priklauso nacionalinėms mažumoms. Gyvena jos skurdžiose ankštose kamerose.


 
Dauguma nuteistųjų įkalinamos jau antrą arba trečią kartą. Jos tiesiog nebepajėgia išsiveržti iš užburto rato – kalėjimas-laisvė-nusiklatimas-kalėjimas“, - pasakoja fotografas.


 
Tiesa, dabar sąlygos kur kas geresnės, nei buvo prieš porą trejetą dešimtmečių. 1979 m.i „Nerve Tirza“ kalėjusi palestinietė Rasmiah Odeh pasakojo, kad tuomet kamerose gyvendavo ir po 150 moterų. Kai kurios jų turėjo vaikų. Tuomet buvo taikomos kolektyvinės bausmės, įskaitant mušimus ar dujų panaudojimą. Iš prasikaltusių nuteistųjų buvo atimami pasimatymai su artimaisiais.



 
Su įkalintomis moterimis dienas leidęs T.Ifrah pripažino, kad tarp moterų dažnai kyla religinio pobūdžio konfliktai, mat žydės ir musulmonės kali kartu.


 
„Nemažai moterų, mano nuomone, iš viso ten ne vieta. Joms reikia rimtos psichiatrų pagalbos. Dauguma nuteistųjų yra atvykėlės iš Rusijos, Etiopijos, Pietų Amerikos“, - interviu žiniasklaidai sakė fotografas.
Tiesa, ne viskas „Nerve Tirza“ taip rūstu. Prieš kelerius metus čia buvo surengtas madų šou. T.Ifrah vėl pakviestas užfiksuoti nuteistųjų kasdienybės, tik tą kartą ji nebuvo tokia slogi.




 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris