Vaistinėje spės apsisukti per pietų pertrauką

Deimantė Gruodė
2018-12-06
Vaistinė be eilių? Įmanoma! Vilniuje atidaryta pirmoji naujo formato vaistinė „Eurovaistinė Express“, skirta tiems, kurie būtiniausių vaistų ir sveikatos prekių nori įsigyti greičiau. „Tikrai suspėsite apsipirkti per pietų pertrauką“, - sako „Eurovaistinės“ vaistininkė Miglė Kazakevičienė.
Vaistinėje spės apsisukti per pietų pertrauką
Klientai įvertina kompaktiškos vaistinės, kurioje – platus būtiniausių prekių asortimentas, privalumus. „Klientai dažnai klausia, ką reiškia užrašas „ekspress“. Taip ir sakome, kad tai - būtiniausių, reikalingiausių prekių, pirmos pagalbos asortimentas“, - šypsosi vaistininkė Agnė.

Skirta skubančiam žmogui
Pirmoji „Eurovaistinė Express“ atidaryta sostinės prekybos centro CUP pirmajame aukšte (jos bendras plotas 50 kv. m.). Asortimente – visi būtiniausi vaistai ir atrinktos pačios populiariausios sveikatos bei grožio prekės, asmens higienos priemonės. 
 

„Ekspress“ vaistinė yra skirta skubančiam, užsiėmusiam žmogui, kuris nori greitai apsipirkti ir nenori ilgai laukti eilėje. Asortimente - populiariausios ir labiausiai perkamos prekės. Personalas irgi parinktas atitinkamai. Vaistininkai veržlūs, greitai besiorientuojantys, kompetentingi, gebantys patarti ir greitai aptarnauti. Jei klientui yra patogu ir jis išeina laimingas, suradęs tai, ko ieškojo, manau, kad tai tikrai yra pavykęs projektas“, - sakė dviem „Eurovaistinės“ filialams vadovaujanti M.Kazakevičienė.

 
Piko valandos
Pasak M.Kazakevičienės, didžiausias iššūkis – suvaldyti klientų srautus.
„Ryte prieš darbą, nuo aštuonių valandų, paskui pietų pertrauka ir valandos po darbo yra intensyviausios. Natūralu, kad dirbantys žmonės užbėga tada, kai turi laiko, o jie dažniausiai turi laiko per pietų pertrauką, prieš arba po darbo.
Tokioje vaistinėje kol kas užtenka vieno darbuotojo, bet jeigu susidarytų didesni srautai, yra dvi kasos. Tad galėtų dirbti ir keli farmacijos specialistai. Bet kadangi tai yra ekspress vaistinė – ne daugiau kaip du“, - sakė vaistinės vadovė.
 
 
Klientai įvertino privalumus
„Smagu, kad įsikūrė mažytė, kaip aš sakau, „greitukė“ vaistinė. Pavyzdžiui, prireikė pleistriukų. Negi dėl jų turėčiau bėgti į didelę vaistinę? Arba, užklumpa virškinimo problemos, greitai čia užšoki ir nusiperki angliuko“, - sakė po vitrinas besižvalganti jauna moteris.
„Puiku, kad atidaryta tokia kompaktiška vaistinė, nes didesnėse visada būna daugiau klientų ir reikia praleisti daugiau laiko. O dabar, kai visi skuba ir yra užimti, reikia greitai ir be recepto įsigyti vaistų, užbėgi čia, kur niekada nebūna didelių eilių. Tai yra labai patogu. Galima ir vaistininkę užkalbinti, nes, kai stovi ilgoje eilėje, nesinori per daug klausinėti - taupai ir kitų klientų laiką. Paradoksas, bet mažesnėje vaistinėje galima daugiau užduoti klausimų vaistininkui“, - šypsosi Nijole prisistačiusi moteris ir rodo, kad šįkart pirko vaistų nuo peršalimo.
 

Ar „ekspress“ formatas tai yra vaistinių ateitis?
„Tikėkimės, kad ne. Vis dėlto norisi manyti, kad vaistinėje ne tik greitai parduodame tai, ko reikia dabar, po ranka, bet taip pat suteikiame ir farmacinę paslaugą. Tad klientui norisi skirti daugiau laiko. Farmacijos paslaugą bet kokiu atveju privalome teikti. Parduodami vaistus visada konsultuojame, kaip ir kokiu dažniu juos vartoti, prieš ar po valgio. Žodžiu, atliekamame visa tai, kas mums priklauso“, - sakė vaitinės vadovė.

 
Interviu
„Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė:

- Kaip kilo idėja atidaryti vaistinę skubantiesiems: į kokius klientus orientavotės?
- Sprendimą kurti tokio tipo vaistinę pirmiausia nulėmė skirtingi žmonių poreikiai. Nuolat ieškome naujų sprendimų, kurie kuo labiau atitiktų žmonių lūkesčius. Kadangi mūsų klientai yra skirtingo amžiaus ir poreikių – nuo jaunimo, šeimų, iki senjorų – jų įpročiai taip pat skiriasi. Vieni į vaistines užsuka ieškoti įvairių sveikatos gerinimo sprendimų, pasitarti, išsirinkti ne tik vaistų, bet ir kitų prekių. Kitiems čia ir dabar reikia konkretaus vaisto ir nesinori daug blaškytis. Šiuo metu „Eurovaistinė“ turi net kelių skirtingų formatų vaistines.
 
Be įprastų savitarnos vaistinių, pernai duris atvėrė pirmosios Grožio vaistinės. Jose, be visų vaistų ir svarbiausių preparatų sveikatai, yra ir itin didelis kosmetikos, odos priežiūros prekių pasirinkimas. Šiuo metu Lietuvoje veikia jau devynios Grožio vaistinės. Tačiau ne visada turime galimybę rinktis, ieškoti, žvalgytis. Būna atvejų, kai reikia vieno ar kito konkretaus vaisto ar kitos sveikatai svarbios prekės. Tokiam klientui, tikime, labai patiks „Express“.
 
- Kaip joje išdėstytas prekių asortimentas? Ar galima surasti grožio prekių?

- „Express“ vaistinėje galima rasti beveik visų kategorijų prekių. Ne tik visų būtiniausių vaistų, didžiausią poreikį turinčių nereceptinių vaistų, bet taip pat ir kosmetikos, asmens higienos, prekių ir net sveikų užkandžių. Šioje vaistinėje grožio prekių asortimentas šiek tiek mažesnis nei įprastose didesnėse vaistinėse. Atrinktos tokios prekės, kurių poreikis didžiausias. Jos išdėstytos patogiai, kad būtų galima greitai pasirinkti.
 
- Ar galima teigti, kad eilių tokioje vaistinėje praktiškai nebūna? Kaip valdote klientų srautus, jei vienu metu jų užplūsta daugiau?
- „Express“ vaistinė suplanuota taip, kad žmogus galėtų greitai pamatyti ir išsirinkti tai, ko reikia, arba pasikonsultuoti su vaistininku ir gauti reikiamų vaistų. Moderni, patogi įranga yra pritaikyta greitam apsipirkimui, kad nereikėtų laukti eilėse.
Kaip ir kitose vaistinėse, čia dirbantis vaistininkas visada galės patarti, pakonsultuoti dėl vaistų vartojimo.

 
- Planuojate tokio tipo vaistinių plėtrą?
- Įvertinus pirmos „Express“ vaistinės poreikį kituose miestuose ir klientų lūkesčius, bus planuojama ir tolesnė tokio formato plėtra. Tiesa, vykdant plėtrą, didelį dėmesį skirsime ir esamų vaistinių atnaujinimui bei modernizavimui.
 
- Jau greitai prasidės didžiosios metų šventės. Ar pastebite, kad jau būtų renkamos dovanėlės artimiesiems?
- Iš tiesų, Kalėdų šurmulys jau jaučiamas, nes dalis žmonių yra linkę iš anksto pasirūpinti dovanomis ir svarbiausiomis švenčių prekėmis. Džiugina tai, kad kasmet vis daugiau žmonių pagalvoja apie artimųjų sveikatą ir atsižvelgia į ją rinkdami dovanas. Ir ne tik ieškodami svarbiausių vitaminų ar kitų preparatų artimųjų sveikatai. Rinkdamiesi grožio prekes žmonės drąsiau ieško to, kad būtų sveika odai, veiksminga, taigi kas ne tik gražintų.  Žinoma, didžiausias šventinis šurmulys pasijus likus maždaug savaitei iki švenčių ir net per pačias šventes.

 
Tarp kitko
„Eurovaistinė“ šiuo metu jungia daugiau nei 270 vaistinių Lietuvoje, kuriose dirba per 1,500 darbuotojų. Vaistinių tinklas priklauso tarptautinei įmonių grupei „Euroapotheca“, valdančiai vaistines Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Švedijoje.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica