Patvirtinta receptų rašymo taisyklių nauja redakcija

www.lsveikata.lt
2015-06-05
Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių pardavimo vaistinėse gyventojams taisyklių naują redakciją. Jose nustatomi du receptų išrašymo būdai – popieriniuose blankuose ir elektroninėmis priemonėmis, taip pat patikslinta receptų galiojimo trukmė, amžius, nuo kurio vaikams gali būti parduodami receptiniai vaistai.
Patvirtinta receptų rašymo taisyklių nauja redakcija
Pagal naują taisyklių redakciją nuo 2015 m. birželio 1 d. gydytojai receptus galės išrašyti ir popieriniuose blankuose, ir elektroninėmis priemonėmis.

„Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje taisyklių“ (toliau – Taisyklės) nauja redakcija patvirtinta visų pirma siekiant tinkamai įgyvendinti projektą „Elektroninės paslaugos „E. receptas“ plėtra“.
 

Pagal naują taisyklių redakciją nuo 2015 m. birželio 1 d. gydytojai receptus galės išrašyti ir popieriniuose blankuose, ir elektroninėmis priemonėmis. E. receptus galės rašyti sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys ASPĮ, kurios yra pasirašiusios duomenų teikimo sutartis su pagrindiniu ESPBI IS tvarkytoju – Registrų centru. Taisyklėse nustatoma, kokia informacija turi būti nurodyta e. recepte, jeigu atitinkamai išrašomas vaistinis preparatas, kompensuojamoji medicinos pagalbos priemonė (toliau – MPP) ar medicinos priemonė (medicinos prietaisas). Atitinkamai pagal elektroninėmis priemonėmis išrašytus receptus vaistus ir MPP galės parduoti vaistinės, pasirašiusios duomenų teikimo sutartis su pagrindiniu ESPBI IS tvarkytoju – Registrų centru.
 
Sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys ASPĮ, kurios nepasirašę duomenų teikimo sutarties su pagrindiniu ESPBI IS tvarkytoju, galės išrašyti tik popierinius receptus. Narkotiniai vaistiniai preparatai, kaip ir iki šiol, galės būti išrašomi tik popieriniuose receptuose.
 
Siekiant, kad pacientai nekauptų vaistų, patobulintose Taisyklėse nustatoma, kad pakartotinai tiems patiems vaistams ar MPP išrašomas receptas gali įsigalioti ne anksčiau kaip likus 5 dienoms iki baigsis prieš tai išduoti vaistiniai preparatai ar MPP, išskyrus atvejį, kai pacientas recepte išrašytus kompensuojamuosius vaistinius preparatus, įsigijo, tačiau dėl medicininių priežasčių negali vartoti.
 

Siekiant sudaryti sąlygas racionaliai skirti vaistinius preparatus ūmių ligų atvejais, Taisyklėse leidžiama išrašyti vaistinius preparatus iki 10 dienų gydymo kursui (šiuo metu leidžiama iki 7 dienų gydymo kursui).
 
Siekiant pagerinti narkotinių vaistų prieinamumą, prailginamas 2 formos receptų blankuose išrašytų receptų (juose išrašomi narkotiniai vaistai) galiojimo terminas iki 10 dienų (vietoj 5 dienų), įskaitant recepto įsigaliojimo dieną;
Siekiant riboti vaistinių preparatų prieinamumą vaikams, nustatoma, kad vaistiniai preparatai vaikams iki 16 metų vaistai neišduodami (neparduodami).
Užsakant nekompensuojamąjį vaistinį preparatą, vaistinė turi teisę prašyti gyventojo sumokėti avansinę įmoką, kuri negali būti didesnė kaip 30 proc. apytikrės vaistinio preparato kainos. Šiuo metu avansinė įmoka galima vaistams, kurių numatoma mažmeninė kaina (įskaitant visus mokesčius) yra didesnė nei 28,96 eurai (dvidešimt aštuoni eurai ir devyniasdešimt šeši euro centai)
 
Įsakymas įsigaliojo nuo šių metų birželio 1 d., tačiau atidėtas tam tikrų nuostatų įsigaliojimas.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris