„Eurovasitinė“ informuos apie nemokamas vakcinas mergaitėms

Inga Markeliūtė
2017-01-26
Mokslui nestovint vietoje, atrasta vakcina, šiandien dailiosios lyties atstoves galinti apsaugoti nuo žmogaus papilomos viruso, kuris turi įtakos gimdos kaklelio vėžiui susiformuoti. Tiesa, medikai pastebi, jog net ir nemokamai skiepijant mergaites tokia galimybe pasinaudoja ne kiekviena. Kaip vieną pagrindinių to priežasčių medikai įvardija informacijos trūkumą. Vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ ėmėsi iniciatyvos: visą savaitę palaktai, vaizdiniai pranešimai informuoja lankytojus apie nemokamus skiepus. 
„Eurovasitinė“ informuos apie nemokamas vakcinas mergaitėms
Vienas didžiausių šalies vaistinių tinklų „Eurovaistinė“ tėvams ir globėjams primena apie galimybę nemokamai paskiepyti dukras nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV), kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį.

Išsaugo gyvybę
Minėdamas Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su vienu didžiausiu šalies vaistinių tinklu „Eurovaistinė“ tėvams ir globėjams primena apie galimybę nemokamai paskiepyti dukras nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV), kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį. Apie tai vaistinių lankytojus informuoja plakatai ir pranešimai vaizdo ekranuose prie kasų.

Nuo pernai rugsėjo visos vienuolikos metų mergaitės Lietuvoje nuo ŽPV skiepijamos valstybės lėšomis, tačiau informacijos apie galimybę nemokamai paskiepyti dukras tėvams ir globėjams vis dar trūksta.
„Skiepytis galima ir vyresniame amžiuje, tačiau šios vakcinos veiksmingiausios jaunoms, neturėjusioms lytinių santykių ir ŽPV neinfekuotoms mergaitėms. Pasiskiepijus galima išvengti ne tik gimdos kaklelio vėžio, bet ir makšties, lyties organų, išangės vėžio bei lyties organų karpų. Tad labai džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su „Eurovaistine“ ir skleisti žinią apie gyvybes išsaugančius skiepus“, - sako ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Tikslas - suteikti informacijos

Anot „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkės Ingridos Damulienės, bendrovės tikslas – suteikti tėvams galimybę visą reikalingą informaciją gauti kiekvienoje tinklo vaistinėje.

„Apsilankyti pas gydytojus konsultacijos dažnai pritrūksta laiko, o ir patys sveikatos priežiūros specialistai dėl įtempto darbo grafiko galbūt ne visada spėja priminti apie nemokamus skiepus, tyrimus ir vykdomas prevencijos programas. Į vaistinę žmonės užsuka bent kartą ar du per mėnesį ir čia ne tik įsigyja reikalingų medikamentų, bet ir pasikonsultuoja, sužino, kaip ilgiau išlikti sveikiems“, - dalyvavimą gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitėje komentuoja I.Damulienė.

Gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė Europoje tradiciškai minima paskutinę sausio savaitę. Kartą per trejus metus visos moterys nuo 25 iki 60 metų dėl gimdos kaklelio vėžio Lietuvoje gali išsitirti nemokamai.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!



Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris