Dešimtadaliu mažės vaistų kainos ligoninėms

ELTA
2014-09-25
Tarpinstitucinė derybų komisija baigė kainų derybas su vaistų gamintojais, nuspręsta, kad ligoninių perkamų medikamentų kaina bus mažinama dešimtadaliu.
Dešimtadaliu mažės vaistų kainos ligoninėms
Už sutaupytas lėšas pirmiausiai bus perkami didesni kiekiai vaistų onkologinėmis ligomis sergantiems ligoniams, neišnešiotiems naujagimiams ir kitiems sunkiai sergantiems pacientams.

Tarpinstitucinė derybų komisija pasiekė, kad centralizuotai perkamų ir vienetinių vaistų kainos Lietuvai vidutiniškai mažėtų 10,5 proc. Šią komisiją sudaro SAM, Valstybinių ligonių kasų ir kitų institucijų atstovai. Derybos, kai valstybė derasi su originalių vaistų gamintojais, vyksta jau antrus metus.
 
„Skaičiuojant pastarųjų dvejų metų rezultatus, galime pasidžiaugti, kad bendras pasiektas ekonominis efektas per 2013 ir 2014 m. yra 13,74 mln. litų. Kitaip tariant, tiek lėšų sutaupyta, o už jas vėl bus perkami pacientams reikalingi vaistai, tik jų nupirkti galėsime atitinkamai daugiau ir pagelbėti galėsime atitinkamai daugiau pacientų“, - tvirtino sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, pridūrusi, kad už sutaupytas lėšas pirmiausiai bus perkami didesni kiekiai vaistų onkologinėmis ligomis sergantiems ligoniams, neišnešiotiems naujagimiams ir kitiems sunkiai sergantiems pacientams.

ELTA

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

  Sveika šeima


  Vyriškumui sušlubavus

  Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
  Keistoji medicina
  Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica