„Camelia“ vaistinėse jau galima pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

www.lsveikata.lt
2021-04-19
Kai kuriose „Camelia“ vaistinėse Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose jau galima pasiskiepyti nuo erkinio encefalito. Pacientus skiepyti galės tik išplėstinės praktikos vaistininkai, baigę specialius mokymus.
„Camelia“ vaistinėse jau galima pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

„Mūsų išplėstinės praktikos vaistininkai jau skiepija pacientus nuo erkinio encefalito. Tikimės, kad ši vaistinėse teikiama paslauga prisidės prie aktyvesnio gyventojų skiepijimosi ir apsisaugojimo nuo šios sunkios virusinės ligos“, – sako „Camelia“ vaistinių tinklą valdančios UAB „Nemuno vaistinė“ direktorė Aušra Budrikienė.
„Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas akcentuoja, kad COVID-19 pandemijos akivaizdoje negalime pamiršti ir kitų ligų. „Erkinis encefalitas – viena iš užkrečiamų ligų, nuo kurios apsisaugoti galime skiepijantis, – sako vaistininkas. – Deja, šie skiepai nėra apmokami Valstybinės ligonių kasos, tačiau esu įsitikinęs, kad suma, skiriama skiepams, neįkainojamai atsiperka, nes taip apsisaugojama nuo ligos, kuria persirgus dažnai lieka komplikacijos, kartais net neįgalumas ar mirtis. Neverta rizikuoti, kai šiais laikais turime vakciną.“

 
Vaistininkas sako, kad pasiskiepyti vaistinėje yra greičiau, saugiau ir patogiau. „Įsigiję vaistų ar kitų reikalingų prekių, tuo pat metu patogu ir pasiskiepyti: išvengsite papildomo vizito gydymo įstaigoje, kurioje tenka turėti kur kas daugiau kontaktų su galimai sergančiais asmenimis. Skiepijimo eilės vaistinėse kol kas neilgos“, – sako vaistininkas.
Prieš skiepijimą pacientas turės atsakyti į specialius klausimus apie jo sveikatą, vaistininkas pamatuos paciento kūno temperatūrą ir pokalbio metu objektyviai įvertins, ar pacientas galės skiepytis.
 
Šiuo metu pasiskiepyti nuo erkinio encefalito galima šiose „Camelia“ vaistinėse: Vilniuje (Vikingų g. 3, PC „Nordika“), Kaune (Laisvės al. 55), Šiauliai (Tilžės g. 109, PC „Saulės miestas“) netrukus ši paslauga bus galima ir Klaipėdoje.
Registruotis skiepui galima tose „Camelia“ vaistinėse, kuriose teikiama skiepijimo paslauga arba paskambinus telefonu.
Erkinis encefalitas yra sunki virusinė liga, pažeidžianti galvos smegenis ar periferinius nervus. Ligos pasekmės – nuo dėmesio, nemigos sutrikimo, galvos skausmo iki neįgalumo ar net mirties. Maždaug trečdalis žmonių, persirgusių erkiniu encefalitu, nevisiškai pasveiksta. Lietuvoje sergamumas erkiniu encefalitu yra vienas didžiausių Europoje.
 
Norint išvengti erkinio encefalito ar kitų erkių platinamų ligų, gamtoje reikėtų būti budriems. Jei erkė įsisiurbė, būtina nedelsiant atsargiu judesiu ją ištraukti, o įsiurbimo vietą dezinfekuoti. Visgi erkinis encefalitas užklumpa netikėtai, vienintelė prevencinė priemonė – skiepai.
Rudenį vaistinėse bus galima pasiskiepyti nuo gripo. Taip pat planuojama, kad ateityje vaistinėse bus galima pasiskiepyti ir nuo COVID-19.
Skiepijimas Lietuvos vaistinėse – naujovė, tačiau ši paslauga nėra naujiena kitose šalyse. Išplėstinės praktikos vaistininkai iki šiol pacientus skiepija Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Portugalijoje, Estijoje ir kt.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...
  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Kauno poliklinikos šeimos gydytojas Lukas Pavlavičius teigia, kad jo specialybės atstovai dažnai nuvertinami, esą gali i&sc...

  Sveika šeima


  Nenustebkite, jei susirgus COVID-19 ims slinkti plaukai

  Persirgę COVID-19 vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jiems ėmė slinkti plaukai. Gydytoja-trichologė Gitana Šabūnienė ramina – toks infekcijos poveikis laikinas.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica