BENU vaistinėse montuojamos baktericidinės lempos

www.lsveikata.lt
2020-03-24
Siekdamos kuo labiau užkirsti kelią COVID-19 koronaviruso plitimui ir užtikrinti klientams bei darbuotojams saugumą, vaistinės imasi maksimalių prevencijos priemonių. BENU vaistinėse montuojamos bakterijas ir virusus naikinančios baktericidinės UV-C lempos. Tokios lempos naudojamos operacinėse patalpoms dezinfekuoti. 
BENU vaistinėse montuojamos baktericidinės lempos

„Vaistinės karantino metu yra vienos iš nedaugelio vietų, kuriose lankosi gyventojai. Suprantame gyventojų būtinybę apsirūpinti vaistais ir kitomis medicinos priemonėmis. Nors raginame gyventojus be reikalo į vaistines neiti ar padėti apsipirkti savo senyvo amžiaus artimiesiems ar kaimynams, kartu nuolat ieškome sprendimų, kaip padidinti tiek darbuotojų, tiek apsilankiusių pirkėjų saugumą. Tam įsigijome ir kuo daugiau vaistinių aprūpinsime specialiomis orą ir paviršius dezinfekuojančiomis baktericidinėmis lempomis“, - sako BENU vaistinių direktorė Rasa Montvilė.

UV-C lempų spinduliai sukelia fotolitinį efektą DNR, todėl tokie mikroorganizmai kaip bakterijos, mielių grybeliai, pelėsiai, sporos ir virusai negali daugintis. Šis efektas sunaikina ląsteles ir išgrynina bei dezinfekuoja orą, įvairius paviršius, vandenį, nenaudojant cheminių produktų. Tokios lempos naudojamos ligoninių operacinėse patalpoms dezinfekuoti. BENU vaistinės ko gero vienintelės ne medicinos įstaigos, kuriose sumontuotos UV-C lempos.
 
„Įsigijome šių lempų kiekį, leidžiantį aprūpinti labiausiai lankomas mūsų vaistines. Šiuo metu lempos sumontuotos jau dalyje Vilniaus, Kauno vaistinių, taip pat vaistinėse Klaipėdoje, Šiauliuose ir Vilkijoje. Artimiausiu metu jas įdiegsime ir daugiau vaistinių“, - pasakoja R.Montvilė.
Šios lempos vaistinėse bus įjungiamos 15-20 min. prieš darbo pradžią ir po darbo, kol vaistinės patalpoje nėra darbuotojų ir klientų, taip pat dienos metu daromos pertraukos, kurių metu uždaroma vaistinė ir įjungiamos baktericidinės lempos pilnai patalpų dezinfekcijai. Šias lempas BENU vaistinėse ketiname naudoti ne tik koronaviruso COVID-19 pandemijos metu, tačiau ir vėliau siaučiant gripo ar kitų užkrečiamųjų ligų epidemijoms, esant padidėjusiam sergamumui.
Anksčiau vaistinėse buvo sumontuotos apsauginės organinio stiklo sienelės prie kasų, vaistininkai aprūpinami kaukėmis bei apsauginiais akiniais, dezinfekciniu skysčiu rankoms. BENU vaistinėse laikinai apribotos savitarnos zonos, ant grindų klijuojami lipdukai, raginantys laikytis saugaus atstumo.


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica