Australijoje siekiama piginti generinius vaistus

Darius Matas
2015-05-14
Antradienį patvirtintas Australijos biudžetas, kuriame numatyta sveikatos apsaugos srityje sutaupyti 2 mlrd. dolerių (1,43 mlrd. eurų). Įgyvendinant ambicingą planą, planuojama mažinti generinių vaistų kainas ir tuo pačiu jiems kompensuoti skirtas lėšas. Perorganizavus biudžetą, sutaupytas lėšas planuojama nukreipti naujų, inovatyvių vaistų paieškai.
Australijoje siekiama piginti generinius vaistus
„Mūsų tikslas yra, kad bendras vaistų kainų lygis Australijoje kristų ir galėtume daugiau lėšų skirti naujiems“, - teigia šalies sveikatos ministrė Sussan Ley.

Kreipėsi į vartotojus
Pokyčių šalininkų teigimu, pacientai turėtų sulaukti piniginės naudos iš smarkiai krintančių kainų, daugelyje vaistų kategorijų. Neabejojama, kad jie šį žingsnį sutiks teigiamai, tačiau valdžia gali sulaukti aršaus pasipriešinimo iš farmacijos pramonės atstovų.

Vyriausybė užsibrėžusi išleisti mažiau lėšų generiniams vaistams tam, kad būtų galima sutaupytas lėšas nukreipti inovatyvių vaistinių preparatų ir gydymo būdų subsidijavimui.
„Mūsų tikslas yra, kad bendras vaistų kainų lygis Australijoje kristų ir galėtume daugiau lėšų skirti naujiems“, - pasakojo šalies sveikatos ministrė Sussan Ley. Valdžios atstovai dar pernai kreipėsi į vaistų vartotojus ir kartu ieškojo būdų, kaip pacientams sudaryti sąlygas įpirkti brangius medikamentus. Pagal pateiktą pasiūlymą numatyta, kad originalūs patentuoti vaistai nebus naudojami apskaičiuojant generinio preparato įkainius. Tai leis sumažintų viso vaistų spektro kainas. Dalies jų – perpus, lyginant su dabartinėmis kainomis.
Generinių vaistų gamintojai susidariusius nuostolius galės kompensuoti nebent pardavę didesnį kiekį preparatų.
 
Pokyčiai skuboti
 Inovatyvias farmacijos kompanijas vienijančios „Medicines Australia“ vadovas Timas Jamesas teigia, kad nauja tvarka ženkliai apsunkins žmonėms galimybes gauti naujų vaistų. „Šiuos pokyčius vertiname kaip savavališkus, skubotus ir neplanuotus, tai tikrai netenkins pacientų poreikių“, - tikina Timas Jamesas. Iš dešimties naujajame biudžete teikiamų pasiūlymų, tarp kurių inovatyvių vaistų kainų mažėjimas 5 procentais, farmacijos pramonės atstovai yra linkę pritarti devyniems.
Svarstant biudžetą, taip pat planuojama griežtinti sudėtinių vaistinių preparatų apmokėjimo tvarką. Tokie planai kilo dar pernai, kai buvo atskleista sistemos spraga. Paaiškėjo, kad kasmet mokesčių mokėtojai permokėjo 120 mln. AUD (beveik 85 mln. eurų) už sudėtinius vaistus. Melburno universiteto sveikatos ekonomistas Philipas Clarkesas teigia, kad dažniausia kombinacija buvo statiniai cholesterolio ir kraujospūdį mažinantys vaistai.
„Tokia kombinacija Australijos vyriausybei kiekvieną kartą atsieina beveik du kartus brangiau, nei įsigyjant tokius vaistus atskirai“, - paaiškina profesorius Ph.Clarkesas. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    „Būčiau susirgusi vėžiu, senai būčiau mirusi, o nuo šios ligos mirtis neateis. Nebent galėjau mirti nuo vaistų“...
    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...

    razinka


    Sveika šeima


    Buriavimas: mėlynos kojos, bet rami galva

    Kad buriavimas yra vandens sportas, žino kiekvienas. Tačiau ties čia daugelio žinios apie šią sporto šaką tikriausiai ir baigiasi. Kuo ypatingas buriavimas, kokia jo nauda ir žala sveikatai, kaip įveikti jūrligę ir krantligę, pasakoja buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ įkūrėjas Vilius Tamkvaitis.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JAV – rekordinis vaistų trūkumas

    Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

    Naujas numeris