Australijoje siekiama piginti generinius vaistus

Darius Matas
2015-05-14
Antradienį patvirtintas Australijos biudžetas, kuriame numatyta sveikatos apsaugos srityje sutaupyti 2 mlrd. dolerių (1,43 mlrd. eurų). Įgyvendinant ambicingą planą, planuojama mažinti generinių vaistų kainas ir tuo pačiu jiems kompensuoti skirtas lėšas. Perorganizavus biudžetą, sutaupytas lėšas planuojama nukreipti naujų, inovatyvių vaistų paieškai.
Australijoje siekiama piginti generinius vaistus
„Mūsų tikslas yra, kad bendras vaistų kainų lygis Australijoje kristų ir galėtume daugiau lėšų skirti naujiems“, - teigia šalies sveikatos ministrė Sussan Ley.

Kreipėsi į vartotojus
Pokyčių šalininkų teigimu, pacientai turėtų sulaukti piniginės naudos iš smarkiai krintančių kainų, daugelyje vaistų kategorijų. Neabejojama, kad jie šį žingsnį sutiks teigiamai, tačiau valdžia gali sulaukti aršaus pasipriešinimo iš farmacijos pramonės atstovų.

Vyriausybė užsibrėžusi išleisti mažiau lėšų generiniams vaistams tam, kad būtų galima sutaupytas lėšas nukreipti inovatyvių vaistinių preparatų ir gydymo būdų subsidijavimui.
„Mūsų tikslas yra, kad bendras vaistų kainų lygis Australijoje kristų ir galėtume daugiau lėšų skirti naujiems“, - pasakojo šalies sveikatos ministrė Sussan Ley. Valdžios atstovai dar pernai kreipėsi į vaistų vartotojus ir kartu ieškojo būdų, kaip pacientams sudaryti sąlygas įpirkti brangius medikamentus. Pagal pateiktą pasiūlymą numatyta, kad originalūs patentuoti vaistai nebus naudojami apskaičiuojant generinio preparato įkainius. Tai leis sumažintų viso vaistų spektro kainas. Dalies jų – perpus, lyginant su dabartinėmis kainomis.
Generinių vaistų gamintojai susidariusius nuostolius galės kompensuoti nebent pardavę didesnį kiekį preparatų.
 
Pokyčiai skuboti
 Inovatyvias farmacijos kompanijas vienijančios „Medicines Australia“ vadovas Timas Jamesas teigia, kad nauja tvarka ženkliai apsunkins žmonėms galimybes gauti naujų vaistų. „Šiuos pokyčius vertiname kaip savavališkus, skubotus ir neplanuotus, tai tikrai netenkins pacientų poreikių“, - tikina Timas Jamesas. Iš dešimties naujajame biudžete teikiamų pasiūlymų, tarp kurių inovatyvių vaistų kainų mažėjimas 5 procentais, farmacijos pramonės atstovai yra linkę pritarti devyniems.
Svarstant biudžetą, taip pat planuojama griežtinti sudėtinių vaistinių preparatų apmokėjimo tvarką. Tokie planai kilo dar pernai, kai buvo atskleista sistemos spraga. Paaiškėjo, kad kasmet mokesčių mokėtojai permokėjo 120 mln. AUD (beveik 85 mln. eurų) už sudėtinius vaistus. Melburno universiteto sveikatos ekonomistas Philipas Clarkesas teigia, kad dažniausia kombinacija buvo statiniai cholesterolio ir kraujospūdį mažinantys vaistai.
„Tokia kombinacija Australijos vyriausybei kiekvieną kartą atsieina beveik du kartus brangiau, nei įsigyjant tokius vaistus atskirai“, - paaiškina profesorius Ph.Clarkesas. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris