92 procentai lietuvių namuose turi būtiniausių vaistų

www.lsveikata.lt
2018-06-11
92 procentai šalies gyventojų namuose turi būtiniausių vaistų vaistinėles, rodo tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa. Namuose būtiniausių vaistų neturi tik 7 procentai respondentų.
Turinčios namuose būtiniausių vaistų dažniau nurodė moterys (95,5 proc.), 46 m. ir vyresni respondentai.
92 procentai lietuvių namuose turi būtiniausių vaistų
„Tos šalys, kuriose vaistai parduodami ne vaistinėje, susiduria su didesniu apsinuodijimų vaistais skaičiumi, neracionaliu jų vartojimu, vaistalige ir kitais padariniais. Kodėl mes nepasimokome iš kitų klaidų?“ - retoriškai klausia Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

„Apklausa parodė, jog absoliučiai didžioji dalis šalies gyventojų namuose turi būtiniausių vaistų. Tai reiškia, jog poreikio, kad vaistais būtų prekiaujama ant kiekvieno kampo, tikrai nėra. Be to, atsižvelgiant į tai, kad vaistinių prieinamumas Lietuvoje vienas geriausių Europoje, siūlymas vaistais prekiauti ne vaistinėje yra ne kas kitas kaip skatinimas vaistus vartoti kuo daugiau, neatsakingai ir neracionaliai“, - teigia Kristina Nemaniūtė-Gagė, Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė.

 
Devyni iš dešimties (92 proc.) respondentų teigė turintys būtiniausių vaistų namuose: 63 proc. turi, 29 proc. turi kai kuriuos. Būtiniausių vaistų neturi tik 7 proc. Lietuvos gyventojų, 1 proc. atsakė to nežinantys.
Anot K.Nemaniūtės-Gagės, būtina suvokti, kad vaistus pirkti reikia atsakingai – todėl yra būtina vaistininko konsultacija. Tik keletas Europos šalių leidžia prekybą vaistais ne vaistinėse juos parduodant ne specialistui, kitur būtina, jog net mažmeninės prekybos vietoje vaistus parduotų vaistininkas.
 
„Tos šalys, kuriose vaistai parduodami ne vaistinėje, susiduria su didesniu apsinuodijimų vaistais skaičiumi, neracionaliu jų vartojimu, vaistalige ir kitais padariniais. Lenkijoje, Olandijoje svarstoma, kaip spręsti šias problemas, Švedijoje apsinuodijimų skaičius vaistais išaugo net 40 procentų, juos parduodant degalinėse, todėl paracetamolis buvo grąžintas atgal į vaistines. Kodėl mes nepasimokome iš kitų klaidų?“ - retoriškai klausia Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė.
Reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas atliktas tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ 2018 metų gegužę.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica