92 procentai lietuvių namuose turi būtiniausių vaistų

www.lsveikata.lt
2018-06-11
92 procentai šalies gyventojų namuose turi būtiniausių vaistų vaistinėles, rodo tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa. Namuose būtiniausių vaistų neturi tik 7 procentai respondentų.
Turinčios namuose būtiniausių vaistų dažniau nurodė moterys (95,5 proc.), 46 m. ir vyresni respondentai.
92 procentai lietuvių namuose turi būtiniausių vaistų
„Tos šalys, kuriose vaistai parduodami ne vaistinėje, susiduria su didesniu apsinuodijimų vaistais skaičiumi, neracionaliu jų vartojimu, vaistalige ir kitais padariniais. Kodėl mes nepasimokome iš kitų klaidų?“ - retoriškai klausia Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

„Apklausa parodė, jog absoliučiai didžioji dalis šalies gyventojų namuose turi būtiniausių vaistų. Tai reiškia, jog poreikio, kad vaistais būtų prekiaujama ant kiekvieno kampo, tikrai nėra. Be to, atsižvelgiant į tai, kad vaistinių prieinamumas Lietuvoje vienas geriausių Europoje, siūlymas vaistais prekiauti ne vaistinėje yra ne kas kitas kaip skatinimas vaistus vartoti kuo daugiau, neatsakingai ir neracionaliai“, - teigia Kristina Nemaniūtė-Gagė, Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė.

 
Devyni iš dešimties (92 proc.) respondentų teigė turintys būtiniausių vaistų namuose: 63 proc. turi, 29 proc. turi kai kuriuos. Būtiniausių vaistų neturi tik 7 proc. Lietuvos gyventojų, 1 proc. atsakė to nežinantys.
Anot K.Nemaniūtės-Gagės, būtina suvokti, kad vaistus pirkti reikia atsakingai – todėl yra būtina vaistininko konsultacija. Tik keletas Europos šalių leidžia prekybą vaistais ne vaistinėse juos parduodant ne specialistui, kitur būtina, jog net mažmeninės prekybos vietoje vaistus parduotų vaistininkas.
 
„Tos šalys, kuriose vaistai parduodami ne vaistinėje, susiduria su didesniu apsinuodijimų vaistais skaičiumi, neracionaliu jų vartojimu, vaistalige ir kitais padariniais. Lenkijoje, Olandijoje svarstoma, kaip spręsti šias problemas, Švedijoje apsinuodijimų skaičius vaistais išaugo net 40 procentų, juos parduodant degalinėse, todėl paracetamolis buvo grąžintas atgal į vaistines. Kodėl mes nepasimokome iš kitų klaidų?“ - retoriškai klausia Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė.
Reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas atliktas tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ 2018 metų gegužę.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris