Produktai, įveikiantys rudeninį liūdesį

www.lsveikata.lt
2014-10-30
Rudenį skundžiamės, kad vis dažniau apima liūdesys, subjūra nuotaika. Tokiai būsenai įveikti tikrai nebūtini vaistai - yra daug maisto produktų, kurie gali mūsų organizmą aprūpinti „džiaugsmo vitaminais“.
 
Produktai, įveikiantys rudeninį liūdesį
Žmogus, ant kurio pusryčių stalo garuoja lėkštė košės, per dieną patiria mažiau streso, nei tas, kuris į darbą išskuba tuščiu skrandžiu.

Riebi žuvis
Tyrimai parodė, kad šalyse, kuriose žmonės dažnai valgo žuvies, depresijos ir savižudybių atvejų pasitaiko rečiau, nei šalyse, kurių gyventojai “mėsėdžiai”. To priežastis - omega 3 riebalų rūgštys, kurios naudingos ne tik širdžiai bei kraujagyslėms, bet ir smegenims. Todėl bent kartą per savaitę reikia valgyti riebios žuvies. Tiesa, geriausia rinktis silkę, mat ji nėra termiškai apdorota, todėl naudingųjų medžiagų joje daugiausia. Be to, silkėje yra ir dar vieno geros nuotaikos garanto - vitamino D. 


Apelsinai
Puikus vitamino C šaltinis, kuris reikalingas smegenims tam, kad gyvuliniuose baltymuose esančias aminorūgštis paverstų serotoninu, kitaip vadinamu laimės hormonu. Vitamino C apelsinuose tiek pat kiek ir citrinose, tačiau juose daugiau B grupės vitaminų. Be to, šiuose vaisiuose yra pektinų, kurie gerina virškinimą, padeda iš organizmo pašalinti cholesterolio perteklių.

Košės
Žmogus, ant kurio pusryčių stalo garuoja lėkštė košės, per dieną patiria mažiau streso, nei tas, kuris į darbą išskuba tuščiu skrandžiu. Taip yra dėl kruopose ir grūduose esančių B grupės vitaminų. Be to, rytinė košė padeda geriau susikoncentruoti ir įsiminti informaciją. 


Žirniai
Žirniai - B grupės vitaminų, kurie reikalingi nervų sistemos veiklai užtikrinti, nuotaikai pakelti ir miegui normalizuoti, šaltinis. Daugelis vengia jų vartoti dėl po to kylančių virškinimo problemų. Išvengti pilvo pūtimo, pavartojus žirnių, nesunku. Prieš vartojimą juos derėtų pusvalandžiui pamerkti į vandenį. Po to vandenį nupilti ir gaminti patiekalą jau kitame vandenyje.

Jūros gėrybės
Jose gausu jodo, kuris teigiamai veikia medžiagų apykaitą, darbingumą ir intelektą. Daugiausiai jodo yra jūros kopūstuose, tačiau ir krevetės turi kuo pasigirti. Be jodo, jose yra B grupės vitaminų ir vitamino D.  
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica