Sveikatos apsaugos ministras: „Turi bėgti tiek, kiek gali“

Aigustė Tavoraitė
2017-08-31
Antradienio pavakare į „Capital Runners“ organizuotą bėgimą miesto gatvėmis išsiruošęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikino, kad kasdien bėgioja jau daug metų ir trasoje nieko nenori įrodinėti.
Sveikatos apsaugos ministras: „Turi bėgti tiek, kiek gali“
Prie kassavaitinio „Capital Runners“ bėgimo prisijungęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bėgdamas sakė gersiąs vandenį. „Gira tikrai neatsigaivinsi“, – juokėsi ministras.

Dvikovai specialiai nesiruošia
Šio „Healthy runy“ bėgimo metu ministras įveikė 6–7 km. Pasak A.Verygos, didesniuose maratonuose jam teko išmėgti ir 10 km distanciją. Bėgdamas ministras gėrė vandenį. „Gira tikrai neatsigaivinsi“, – juokėsi A.Veryga.

Paklaustas, gal dalyvaudamas „Healthy runy“ bėgime ruošiasi grupės ŽAS nario Lino Zarecko-Choro mestam iššūkiui, ministras tikino, kad rugsėjo mėnesį jo laukianti sportinė dvikova – joks išbandymas. „Tokių dalykų nesureikšminu ir bėgimui specialiai nesiruošiu. Kasdien stengiuos rasti laiko prasibėgti ryte ar vakare, po darbo. Man tai – grynas malonumas. Anksčiau Kaune penktadieniais dalyvaudavau panašiuose bėgimuose „Už blaivią ir sveiką Lietuvą“, – sakė A.Veryga.
 
Nepatenkintas kalbomis apie alkoholio ir cukraus ribojimus L.Zareckas-Choras yra pakvietęs ministrą išsiaiškinti, kuris iš jų sveikesnis bėgimo trasoje. Jis yra sakęs, kad laukia ne joks draugystės bėgimas, o normalus ginčas.
Tačiau ministras tikino nieko neturįs įrodinėti. „Norisi tiesiog daugiau kalbėti apie fizinį aktyvumą, skatinti žmones judėti. Tačiau kiekvienas turi bėgti tiek, kiek gali. Save prievartauti – didelė klaida. Dažnai pagauti entuziazmo žmonės puola bėgti kartu su sportininkais, bet neįveikia trasos iki galo. Bėgimo trasa – ne vieta rungtyniauti. Tam reikia pasiruošti, klausyti trenerių, nepamiršti tinkamo apavo“, – tikino pašnekovas.
 
Dėl cukraus mokesčio siūlo neskubėti

Pasiteiravus apie artėjančią rudens sesiją ir laukiančius pirmuosius darbus, ministras siūlė neskubinti reikalų. „Kaip tik šiandien susirinksime į frakcijos posėdį, galutinai apsvarstysime darbotvarkę. Kažkokių siurprizų tikrai nebus. Vyriausybė turi programą, pagal ją ir dirbsime“, – kalbėjo A.Veryga.
Viešumoje nemažai dėmesio sulaukusi ir L.Zarecko kantrybės taurę perpildžiusi bei mesti pirštinę ministrui paskatinusi cukraus apmokestinimo idėja artimiausiu metu svarstoma nebus. „Šia tema įsiplieskė nemažai diskusijų, tačiau jokių konkrečių planų dėl šio mokesčio dar nėra“, – tvirtino ministras.

 
Tarp kitko
„Capital Runners“ iniciatyvos viena iš įkūrėjų Giedrė Rutkauskaitė pasakojo, kad pusantrų metų kiekvieną savaitę organizuojamais nemokamais bėgimais siekiama paskatinanti žmones daugiau judėti sveikatos labui, parodyti, kad bėgimas yra veikla, pilna gyvybės, kultūros. „Norime parodyti, kokį gražų turime miestą, kad jis yra atviras aktyviems žmonėms. Mums įdomios įvairios miesto erdvės, šįkart svečiavomės Sveikatos apsaugos ministerijoje“, – kalbėjo G.Rutkauskaitė.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica