Parolimpietis Mantas Brazauskis: „Kiekvienam linkiu pajausti, kokia galinga jėga yra sportas“

www.lsveikata.lt
2017-05-19
Lietuvos vyrų golbolo rinktinės žaidėjas, 2016 metų parolimpinis čempionas Mantas Brazauskis niekada nepamirš emocijų, užplūdusių iškovojus aukso medalį. Taip pat parolimpietis prisipažįsta, jog tuomet sunkiai galėjo patikėti, kad tokia gausi žiūrovų minia susirinko palaikyti būtent jų.
Parolimpietis Mantas Brazauskis: „Kiekvienam linkiu pajausti, kokia galinga jėga yra sportas“
Paklaustas apie fizines savybes, kuriomis turėtų pasižymėti geras golbolo žaidėjas, kaip vieną svarbiausių Mantas Brazauskis įvardijo ištvermę, padedančią susitvarkyti su tenkančiu didžiuliu fiziniu krūviu.

Negalima pasikliausi vien instinktais
Paklaustas apie fizines savybes, kuriomis turėtų pasižymėti geras golbolo žaidėjas, kaip vieną svarbiausių M. Brazauskis įvardijo ištvermę, padedančią susitvarkyti su tenkančiu didžiuliu fiziniu krūviu.
„Sunkiausia būna po varžybų, kai tris dienas iš eilės intensyviai žaidžiame po 2 ar net 3 mačus per dieną. Tada reikia būti labai ištvermingiems“, – patirtimi dalijosi sportininkas, pridurdamas, jog yra ir daugiau savybių, suteikiančių pranašumo šiame sporte.  

 
„Vikrumas irgi gali būti įvardijamas kaip viena svarbiausių savybių, taip pat kartais praverčia ir aukštas ūgis. Be to, labai svarbu turėti gerą klausą, kad girdėtum, kaip juda priešininkai, kamuolys. Prie viso to, reikia būti sumaniam, nepasikliauti vien instinktais ir  mąstyti atakos metu, paisyti trenerio nurodymų, taip sakant „sugerti“ visą informaciją“, – apie golbolo subtilybes pasakojo golbolininkas. Visą interviu žiūrėkite šį šeštadienį „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje 9.30 val. per TV6.
 
Sportas suvienija
Nuo parolimpinių žaidynių neprabėgus nei metams, M. Brazauskis iki šiol yra sužavėtas ten patirto bendrumo, vienybės jausmo, kuris jam įsiminė ne ką mažiau nei iškovotas medalis.   
„Parolimpiniame kaimelyje gyveno keturi tūkstančiai atletų, turinčių įvairias negalias, tačiau jie bendravo nepaisydami jokių tarpusavio skirtumų, buvo vieni kitiems labai draugiški ir jautėmės kaip viena didelė šeima. Parolimpinėse vyravo vieningas gyvenimas – toks, koks turėtų būti visame pasaulyje“, – pabrėžė M. Brazauskis.

 
Taip pat „Lietuvos mokyklų žaidynių“ žiūrovams jis linkėjo nebijoti bandyti ir patiems pajausti, kokia galinga jėga yra sportas.
„Kiekvienas turėtų bent pabandyti sportuoti, nes tik tokiu būdu galima atrasti sau tinkamiausią sporto šaką ir įsitikinti, kad visai nėra ko bijoti. Manau, kad sportas yra tai, kas gali suvienyti visus šalia esančius žmones, draugus, kaimynus, netgi miestus ir šalis. Tai yra labai galinga jėga“, – patikino parolimpietis.

 
Tarp kitko
„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laida rodoma kiekvieną šeštadienį 9.30 val. per TV6 kanalą.
Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
      J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

      J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

      „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

      Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

      JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Pažinti sapioseksualą
      Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
      Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
      Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
      Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
      Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

      Naujas numeris