15 tūkst. km per metus numynęs kaunietis: žmonės, į darbą atmynę dviračiu, dirba daug produktyviau

www.lsveikata.lt
2016-04-22
Vis daugiau kauniečių prisijungia prie ketvirtą kartą tarptautinėje iniciatyvoje „Europos dviračių iššūkis 2016“ dalyvausiančios Kauno miesto komandos. Užsiregistravusių dalyvių skaičius jau perkopė 185 ir pagal šį rodiklį Kaunas tarp 48 Europos miestų kol kas užima 13 vietą.
 
15 tūkst. km per metus numynęs kaunietis: žmonės, į darbą atmynę dviračiu, dirba daug produktyviau
Per praėjusius metus dviračiu numynęs 15 tūkstančių kilometrų ir iki šiol nė vieno dviračių iššūkio nepraleidęs kaunietis Kastytis Banys tvirtina, jog dalyvavimas nieko nekainuoja, o nauda - visokeriopa.

- Praėjusių metų gegužę už Kauno komandą numynėte daugiau nei tūkstantį kilometrų ir užėmėte pirmą vietą. Kas jus motyvuoja?  
- Iki šiol nepraleidau nė vieno dviračių iššūkio. Šiemet bus jau ketvirtas kartas. Iš pradžių dviračiu tiesiog važinėdavau į darbą. Tačiau būtent „Europos dviračių iššūkis“ tapo didžiausia paskata daugiau minti ir padėti Kaunui rinkti kilometrus, netiesiogiai pasivaržyti ir palyginti savo rezultatus su kitais kauniečiais. 
 
- Dviračių takų Kaune, nors ir po truputį, tačiau daugėja, ar pastebite, jog vis daugiau kauniečių sėda ant dviračių? 
- Labai šaunu, kad tiesiami nauji takai ir įvairūs miesto mikrorajonai sujungiami į bendrą dviračių takų tinklą. Natūralu, kad daugėjant dviračių takų išrieda vis daugiau dviratininkų, nes jie dviračių take jaučiasi saugesni negu gatvėje. Dabar, net esant įvairioms oro sąlygomis, tikrai galima išvysti dviratininkų Kaune. Jeigu bus dirbama teisinga linkme bei sudaromos saugios ir geros sąlygos dviratininkams, Kaunas tikrai gali tapti šalies dviračių sostine. Kaunas tinkamas miestas plėtoti susisiekimą dviračiu. Yra kauniečių, kurie ištisus metus tai daro. Pastebėjau, jog žmonės, į darbą atmynę dviračiu, dirba daug produktyviau.
 
- Kodėl kauniečiai turėtų prisijungti prie „Europos dviračių iššūkio 2016“?
- Iššūkio metu galima pasilyginti rezultatus su kitais kauniečiais arba subūrus kolektyvą pasivaržyti komandiškai, tuo pačių atstovaujant Kauną visoje Europoje. Tai nieko nekainuoja, bet atneša smagių potyrių. Matau daug privalumų: piko metu nereikia stovėti automobilių spūstyse, galima bendraut su šalia minančiais bendraminčiais, susirast naujų draugų ir dalintis gera nuotaika. Be to, tai sveika organizmui. Kviečiu visus dviračių mylėtojus minti už Kauną!

Kaip užsiregistruoti?
Kauniečiai, norintys dalyvauti iššūkyje, turi prisijungti prie Kauno komandos (http://cyclingchallenge.eu/lt/), į savo išmanųjį telefoną parsisiųsti nemokamą programėlę „Cycling 365“ ir nuo gegužės pradžios kiekvieną kartą minant dviratį nepamiršti jos įsijungti. Kiekvienas dviratininkas, norintis sekti savo kelionę, gali rinktis vieną iš trijų būdų: naudoti „Cycling365“ programėlę savo išmaniajame telefone, rankiniu būdu užfiksuoti savo kelionę cycling365.eu internetinėje svetainėje arba įkelti .gpx failą su kelione, sukurtą naudojant kitą GPS sekimo sistemą (daugiau informacijos čia )
 
Dviratininkai, norintys sukurti Kauno komandos pakomandį – savo darbovietės, mokyklos, universiteto, bendruomenės ar draugų grupę - kviečiami susisiekti su Kauno komandos koordinatore el. paštu: kristina.dedeliene@kaunas.lt
Šiemet Europos dviračių iššūkyje 2016“ dalyvaus daugiau nei 40 Europos miestų, tarp kurių bus trys Lietuvos atstovai – Kaunas, Klaipėda ir Telšiai. Dviračių mylėtojai jau kviečiami registruotis ir dalyvauti didžiausiose Europos miestų dviratininkų varžytuvėse.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

   Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

   Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
   NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

   NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

   Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

   Budinti vaistinė


   Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

   Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

   Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
   Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

   Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

   Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

   Sveika šeima


   Jei po žiemos priaugote svorio

   Po žiemos ne vienam pavasariniai rūbai tampa kiek ankštoki, tad artėjant šiltajam sezonui tenka sukti galvą, kaip atsikratyti priaugtų kilogramų. Gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit pataria nepulti laikytis drastiškų dietų, o stengtis valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių.

   Sveikatos horoskopas


   Lakpkričio 23-29 d.

   Avi­nas
   Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

   Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
   Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
   Survivalistai
   Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
   Keletas taisyklių pavasariui
   Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

   Naujas numeris
   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica