Kas kitame numeryje?

Jolanta Babiliūtė
2020-09-22
Pradedam dvidešimt aštuntus metus. Natūralu, kad per tiek laiko pasikeitė žurnalistų ir kitų redakcijos žmonių kartos. Švenčiam tik jubiliejus, nes rugsėjo vidurys toks įtemptas, kad džiaugiesi laisvą savaitgalį gavęs. Taigi užteko užsisakyti maisto iš šalia esančios kinų virtuvės ir čia pat patraukus nuo stalų popierius, peles ir klaviatūras susėsti bendrų pietų.
Kas kitame numeryje?

Pradedam dvidešimt aštuntus metus. Natūralu, kad per tiek laiko pasikeitė žurnalistų ir kitų redakcijos žmonių kartos. Švenčiam tik jubiliejus, nes rugsėjo vidurys toks įtemptas, kad džiaugiesi laisvą savaitgalį gavęs. Taigi užteko užsisakyti maisto iš šalia esančios kinų virtuvės ir čia pat patraukus nuo stalų popierius, peles bei klaviatūras susėsti bendrų pietų.
 
Kabinetai nedideli. Tačiau pravėrus duris gaunasi kažkas panašaus į bendrą erdvę, kur geriau pašnekovą girdi, negu matai.
Ačiū Dievui, niekas manęs nepaklausia to, ko kiekvienais metais. Kaip pradėjau, iš kur sumanymas, kiek daug energijos turėjau išeikvoti, kol gimė „Lietuvos sveikata“.

Paliksim atsakymų vakarą jubiliejui. Man kraujyje visų pasaulio redakcijų žmonių klausimas – kas į numerį? Kiekvieną kartą jis skamba vis kitaip.
 
Šiemet temas mėto pandemija. Neramios žinios. Blogos naujienos. Prošvaistės. Žinutės, reportažai, korespondencijos, žurnalistiniai tyrimai.
Savaitraščiai kaip ir knygos. Kiekvienas turi skaitymui savo erdvę. Spausdintas žodis neišnyksta, paspaudus shut down.
 
Socialinių tinklų revoliucija masina. Niekur nuo jos nepabėgsi.
- Redaktore, galiu „Lietuvos sveikatos“ gimtadieniui skurti padorų instagramą? - anądien krestelėjo garbanėlėmis jaunoji kolegė Giedrė.
- Aišku, pirmyn, nesu savižudis eiti prieš naujoves. Komanduok paradui.
Janis iškišęs galvą virš savo ekrano kvadrato svarsto apie galimybių šulinį. Abiem iki trisdešimtmečio dar toli, tad ir jų kalbos - nauji vėjai. Tik gaudyk.
Jei tik jiems įdomu. Laukiam naujų užduočių.

 
Jiems nepasakysi užteks. Turim puikų portalą lsveikata.lt, autorinį tv langą. Esam pirmi savo nišoje ir nematau, kas čia gali užbėgti už akių. Bet kuo daugiau turi, tuo daugiau trūksta.
Laikraščio pozicijos tvirtos. Net karantino sąlygomis jis pasiekė skaitytojus. Redaktorė Deimantė, atsakingoji sekretorė Lina, dizainerė Kristina, visų foto, filmavimo, kompiuterių meistras Vladas, visų redakcijos finansų griežtoji tvarkytoja Regina su „Lietuvos sveikata“ daug metų. Todėl jų nereikia klausti, kodėl pasaulio tendencija savaitraščiai, ypač specializuoti, išgyvena pakilimą. Mums nereikia konkuruoti su portalais, televizija.

Teatras neturi tikslo surinkti visų kino salių. Į jį ateina tie, kurie žino, ko nori.

Nuo strategijos nesunku atitrūkti, gaudyti populiarumą, tačiau neįsivaizduoju, kaip grįžti atgal į tai, kame matai profesijos ir kuriamo žiniasklaidos produkto vertę. Todėl ir nesijaudinu. Net džiaugiuosi, kiekvieną rytą atėjusi į redakciją.
 
Mums svarbiausias konkretus Lietuvos sveikatos skaitytojas. Per tiek metų, nors tai realiai neįmanoma, atrodo pažįstų kiekvieną. Bent jau jo rūpesčius. Žinau, kaip ten ligoninėje ar PSPC reikalai, nujaučiu, yra žinučių, kas po politikų sveikatos įstatymų paklodėmis vyksta.
Didžiausias šių metų atradimas sveikatos sistemoje - jaunimas. Jaunieji medikai. Kitaip mąstanti generacija. Jie, ne kas kitas, visuomenę atkratė nuo kyšių, viens du išmokė save, išsilavinusį specialistą, gerbti, pademonstravo, kaip paprasta su kelioniniu lagaminu atsidurti tikrame lėktuve. Ir be jokių sriūbavimų apie privalomai gerbtiną abstraktų gydytoją, kuris būtinai turi nešti širdį ant delno. Nepaisant nieko.
 
Kai tyrinėji gyvenimą, pats įdomiausias dalykas, kuris gali nutikti yra suvokimas, kad kai viskas keičiasi, o tu turi galimybę suktis įvykių centrifugoje. Analizuoti ir dalintis. Sutikti žmonės, artėja, tolsta, tampa draugais arba net bendradarbiais. Faktai kaip burbulai. Vieni muilo, kiti - minkštesnės konsistencijos, būna ir švininių. Kartą per savaitę. Ketvirtadieniais stabteli, nes kartu su tūkstančiais skaitytojų imi į rankas naują savaitraščio egzempliorių.
Po to redakcijos pasitarimas. Ir dar daug kartų. Planuojam kitą numerį.
Negali nieko būti daugiau motyvuojančio tarnauti „Lietuvos sveikatai“.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    „Būčiau susirgusi vėžiu, senai būčiau mirusi, o nuo šios ligos mirtis neateis. Nebent galėjau mirti nuo vaistų“...
    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...

    Budinti vaistinė


    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

    razinka


    Sveika šeima


    Buriavimas: mėlynos kojos, bet rami galva

    Kad buriavimas yra vandens sportas, žino kiekvienas. Tačiau ties čia daugelio žinios apie šią sporto šaką tikriausiai ir baigiasi. Kuo ypatingas buriavimas, kokia jo nauda ir žala sveikatai, kaip įveikti jūrligę ir krantligę, pasakoja buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ įkūrėjas Vilius Tamkvaitis.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JAV – rekordinis vaistų trūkumas

    Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

    Naujas numeris