Seime vyks diskusija „Prostatos vėžys: jei tai būtum tu?“

2014-05-26
Seime vyks diskusija „Prostatos vėžys: jei tai būtum tu?“

Renginio pradžia: 12:30
Renginio vieta: Seimo Spaudos konferencijų salėje

 
Gegužės 26 d., pirmadienį, 12.30 val. Sveikatos reikalų komitetas ir Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija Seimo II rūmų Spaudos konferencijų salėje rengia diskusiją „Prostatos vėžys: jei tai būtum tu?“ 12 val. bus atidaryta Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje eksponuojama fotografijų paroda „Iš meilės tėčiui“. Renginiai skirti Tėvo dienai paminėti.
Diskusijoje medikai, pacientų organizacijų atstovai pasidalins savo įžvalgomis apie kritinę situaciją, susidariusią Lietuvoje dėl sergamumo onkologinėmis ligomis, diskutuos, kokių neatidėliotinų veiksmų reikėtų imtis, kad pagal mirtingumą nuo prostatos vėžio būtų priartėta bent prie Europos Sąjungos vidurkio. Taip pat renginio dalyviai turės galimybę pirmieji išvysti, kaip atrodo greitieji prostatos vėžį nustatantys testai, kuriuos galima pasidaryti namuose.
 
Programa
12 val. Fotografijų parodos „Iš meilės tėčiui“ atidarymas.

12.30 val. Skaudi paciento kova už gyvybę: pažangiais vaistais gydomas vyras jį vadina „išlikimo vaistais“ (vaizdo medžiaga).
12.40 val. Epidemiologinė situacija: kodėl mirštamumo nuo prostatos vėžio rodikliai Lietuvoje didesni už Europos Sąjungos vidurkį? Prof. F. Jankevičius, VU Santariškių klinikų Urologijos centras.
12.50 val. Pažangių vaistų prieinamumo problemos: ar išplitęs prostatos vėžys – mirties nuosprendis? Dr. Alvydas Česas, Lietuvos chemoterapeutų draugijos pirmininkas, Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos departamentas.
13.00 val. Ko gali tikėtis prostatos vėžiu sergantis vyras Lietuvoje? Prof. M. Jievaltas, Lietuvos urologų draugijos pirmininkas, LSMU Kauno klinikų Urologijos klinika
13.10 val. Viltis ilgiau gyventi – ar ją turime? Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Gediminas Žižys.
13.20 val. Atsakymai į klausimus ir diskusija.
Diskusija bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto svetainėje ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica