„Vyriausybė taip ir neapsisprendė dėl savo orientacijos šeimos klausimu“

Rimantas Jonas Dagys
2014-07-18
106 Seimo nariai pateikė Konstitucijos 38 straipsnis pataisą, kuria siūloma papildyti straipsnį nuostatomis, kad „šeima sukuriama sudarius santuoką“, kad „šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės“.
„Vyriausybė taip ir neapsisprendė dėl savo orientacijos šeimos klausimu“

Į Konstituciją siūloma įrašyti, kad valstybė saugo ir globoja santuoką.
Tačiau ši Vyriausybė ciniškai vilkina Konstitucijos pataisos svarstymą, nes iki šiol Vyriausybė nepateikė savo išvadų, nors Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius viešai ir pasisako už šeimą.

 
Priminsiu, kad įstatymas įpareigoja Vyriausybę pateikti išvadas per mėnesį, o Konstitucijos pataisą Seimo nariai pateikė praėjusių metų gruodį. Dėl tokio Vyriausybės išvados vilkinimo, išeitų, kad Vyriausybės vadovo nuomonė nesiskiria nuo kitų valdančiosios daugumos atstovų. Kai tik klausimą reikia spręsti iš esmės, jis slepiasi, matyt, bijodami kam nors neįtikti. Nors Vyriausybė ir deklaruoja savo begalinį dėmesį šeimos politikai, tačiau skiria tam tik apie 500 tūkst. litų metams.
 
Sprendimų nepriima ir Seimo Konstitucijos komisijos pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė, ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas, taip pat galėję pateikti savo išvadas, bet to iki šiol nepadarę. Tai iš esmės užkirto kelią klausimą svarstyti šioje Seimo sesijoje.
 
Ciniški ir netgi destruktyvūs Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išvados teiginiai, kuriais nepritariama minėtai pataisai. Ministerija iš esmės laikosi nuomonės, kad šeima gali būti bet koks darinys. Tai reiškia, kad kalbėti apie šeimos politiką nėra prasmės, kadangi nežinia apie ką tada kalbame – tėtį, mamą, jų vaikus ar apie žmonių grupę, gyvenančią bendrabutyje.
 
Mes teigiame, kad šeima gali būti sukurta per santuoką, ir taip ji kyla iš tėvystės ir motinystės. Kilimas iš tėvystės ir motinystės išsprendžia visus klausimus, kurie anksčiau buvo propagandiškai keliami, siejant įstatymo pataisą su nepilnomis šeimomis. Jeigu tu esi biologinis tėvas, biologinė motina, jei senelis, seneliai, visa tai telpa į šeimos sąvoką. Jei yra giminystės ryšiai, šeimos ryšiai, tai taip pat įteisinama kaip šeima.
 
Pataisa yra orientuota į mūsų valstybės išlikimą, į mūsų valstybės garantą, nes vyro ir moters santuokos pagrindu sukurta šeima nekelia jokių abejonių.
Rimantas Jonas Dagys yra Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

    Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris