Siūlau lengvatinį PVM taikyti absoliučiai visiems receptiniams vaistams

Kęstas Komskis
2015-10-29
Paskutiniu metu verdant aistroms dėl lengvatinio PVM taikymo vaistams, kurių kaina yra didesnė kaip 300 eurų, Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis kategoriškai teigia, kad lengvatinis PVM turėtų būti taikomas ne mažesnei daliai, o visiems receptiniams vaistams. Anot K. Komskio, šiuo metu kai kurių Seimo narių siūlymas lengvatas taikyti tik 300 eurų ir daugiau kainuojantiems vaistams tik iškreips rinką, leis pasipelnyti vaistų gamintojams ir bus nuostolingas valstybei.
Siūlau lengvatinį PVM taikyti absoliučiai visiems receptiniams vaistams

„Neatmesčiau galimybės, kad toks sprendimas sudarys prielaidas piktnaudžiauti pakuote ir padidinti deklaruotą vaisto kainą. To paties vaisto mažesnei pakuotei bus taikomas vienas PVM (didesnis), o didesnei pakuotei – jau visai kitas (mažesnis). Tačiau žmogus, negalintis iš karto sumokėti už didesnę ir brangesnę pakuotę, nusipirkęs mažesnę, praloš. Taip pat vaistų gamintojams atsiras pretekstas padidinti deklaruotą vaisto kainą, kas sąlyginai sumažins kainą vartotojui, tačiau valstybei kainuos žymiai brangiau“, – teigė K. Komskis.
 
Vicepirmininko nuomone, siūlomos pataisos nustatyti lengvatinį PVM tik vaistams nuo 300 eurų proteguoja brangių etinių vaistų gamintojus, bet nesirūpina paprasto žmogaus kišene, mat tokių apskritai yra tik 278 iš daugiau kaip 3000 ir ne kiekvienam vartotojui jų reikia. „Pavyzdžiui, močiutė, kuri reguliariai vartoja vaistus nuo širdies, nieko nesutaupys, nes jos vaisto kaina, kuri nesiekia 300 eurų, po pataisų įsigaliojimo nesikeistų. Dėl šių priežasčių ir siūlau lengvatinį PVM taikyti visiems receptiniams vaistams. Tik tada bus nauda ir vartotojui, ir gamintojui,“ – komentavo K. Komskis.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica