Neišnešiotų naujagimių retinopatija netapo nuosprendžiu

Greta Vanagienė
2019-06-03
Vitos Leipienės trynukai gimė sulaukę vos 25 savaičių. Nors neišnešiotukų akių liga vadinamos neišnešiotų naujagimių retinopatijos (NNR) sunkumai dviems vaikučiams jau praeityje, trečiojo mažylio akių būklė dar stipriai jaudina. Mat liga nepasiduoda. „Sunku nustatyti, kokia tikroji Jokūbo rega: ar mato tik šešėlius, ar daiktų kontūrus, pasakys tik pats paaugęs“, - sako trimečių mama.
Neišnešiotų naujagimių retinopatija netapo nuosprendžiu
Ankstukais gimę Vytis, Jokūbas ir Evita neišvengė neišnešiotukų liga vadinamos naujagimių retinopatijos. Pasak jų mamos, dviems vaikams ji išgydyta, o trečiojo tikrąją regos padėtį galės įvardyti tik pats berniukas, kai ūgtels.
Namo - po pusmečio
Moteris pasakoja iš ligoninės su vaikais namo grįžusi tik po pusmečio. Mat su NNR sunkumais kovoti teko visiems mažyliams. Dviems iš jų – dukrai Evitai ir sūnui Vyčiui - nustatyta lengvesnė NNR forma, todėl sulaukus pusantro mėnesio buvo atlikta operacija ir akytės buvo sėkmingai išgydytos.O sunkia ligos forma sergančiam Jokūbui teko ištverti kelias operacijas.
 
„Stebuklas įvyko, kad Jokūbas apskirtai neliko aklas. Nors viena akytė visai nemato, su antrąja mato tiek, kad išvydęs mus pro langą pamojuoja. Pradžioje jis buvo neramus, nefiksavo dėmesio, o atlikus operaciją situacija gerokai pakito – dabar gali orientuotis aplinkoje. Kita vertus, Jokūbą turime stebėti dvidešimt keturias valandas per parą, nes jam diagnozuotas ir cerebrinis paralyžius, ir epilepsija“, - pasakoja mama.
 
Džiaugiasi, kad išgyveno
Šiandien šeima džiaugiasi gyvenimu ir eina į priekį. Kaip sako pati Vita, gyvena gražiai, žaidžia, dūksta ir apie negalias negalvoja. Juk vaikai - didžiausias turtas. Ypač žinant, kad 24 nėštumo savaitę nubėgus vandenims, buvo didžiulė tikimybė, jog kūdikiai neišgyvens. 
„Apie galimą neišnešiojimo riziką gydytojai perspėjo dar laukiantis. Buvome iš anksto supažindinti, kas gali mūsų laukti. Apie retinopatiją taip pat turėjome žinių, tačiau viso nėštumo metu tegalvojau, kaip ilgiau juos išnešioti, kad tik gimtų gyvi“, - jaudinančiais išgyvenimais dalijasi pašnekovė.
 
Vita gausias padėkas siunčia vaikus gydžiusi medikei. Moteris įsitikinusi, jei ne gydytojos profesionalumas, akli būtų likę visi trys vaikai, o šiandien dviem iš jų liga sustabdyta.
„Jokūbui daugiau jokio gydymo nėra. Nieko papildomai nebesugalvosi, nieko naujo neatrasi. Stebime, ar jo padėtis neblogėja, o gal gerėja.“- ką tik paguldžiusi vaikus pietų miego žvaliai pokalbį baigia trynukų mama.

 
Interviu
Vaikų ligoninės VUL Santaros klinikų filialo gydytoja oftalmologė Jelena Bagajeva:

- Kas yra neišnešiotų naujagimių retinopatija ir dėl ko ji nustatoma?
- Neišnešiotas naujagimis yra laikomas tada, kai gimsta nuo 22 iki 37 savaičių amžiaus. Tokie vaikai gali turėti problemų su širdimi, plaučiais ar smegenimis. Taip pat būna nesusiformavusi ir akių tinklainė.
Neišnešiotų naujagimių retinopatija - akių tinklainės kraujagyslių liga, kai šios nustoja augti. Apie pusė akių tinklainės būna su kraujagyslėmis, o pusė - dar be jų. Gydome bekraujagyslinę zoną.
Taip pat nustatomos penkios neišnešiotų naujagimių retinopatijos stadijos: pirmoji ir atroji gali praeiti savaime, trečia ir ketvirta reikalauja gydymo, penkta, - deja, dažnai reiškia aklumą ar žymią silpnaregystę.
 
Ši liga diagnozuojama visiems neišnešiotukams?
- Ne visiems būna akys pažeistos. NNR diagnozuojama apie dešimt procentų visų neišnešiotukų, o iš jų operuojami tik du procentai. Tokie skaičiai išties džiugina, jų pasiekti padeda naujausios technologijos.
 
- Ar retinopatijos simptomai pastebimi vos kūdikiui gimus?
- Gimus liga iškart nesusergama. Pirmoji apžiūra dėl retinopatijos atliekama praėjus keturioms šešioms savaitėms po gimimo. Jei NNR laiku nenustatoma ir negydoma, liga gali progresuoti iki visiško aklumo. Todėl labai svarbu vos nustačius ligą iškart atlikti operaciją.
 
Liga gydoma tik chirurgiškai? 
- Gydoma chirurginiu būdu – lazerio arba šalčio procedūromis. Retais atvejais, jei toks metodas nepadeda, į akies stiklakūnį leidžiamas specialus vaistas. Taip pat gydymo būdai kombinuojami. Kokį pasirinkti, nutaria akių gydytojas atlikęs išsamų tyrimą. Yra zonų, prie kurių yra lengviau prieiti gydant šalčiu. Jei vaikui nestebimi NNR požymiai, tiesiog sekamas tinklainės kraujagyslių augimas. Vaikučių, kuriems nustatyta retinopatija, akių būklę stebime kas savaitę ar kelias dienas. Vėliau pasitikrinti reikia kas pusmetį.
Džiugu, kad gydymo metodai yra veiksmingi. Tik vieno iš dešimties liga nepasiduoda gydymui.
 
- Ar liga visiškai pagydoma? Kokių sunkumų pacientai gali turėti ateityje?
- Jei ligos yra pirmos arba antros stadijos, ji praeina be jokių pasekmių.
Chirurginis gydymas dėl NNR visas gyvenimui palieką akių tinklainės randus. Toks pacientas ateityje gali turėti akių problemų – trumparegystę, žvairumą ir kt. Jie nuolat stebimi.
Nerekomenduočiau tokiems žmonėms aktyviai sportuoti. Moterims, kurioms buvo atlikta operacija, ateityje nesiūlau gimdyti natūraliai, kad neatšoktų akių tinklainė - geriau atlikti cezario pjūvį.
 
- Ar yra pakankamai specialistų, kurie gydo neišnešiotų naujagimių retinopatiją?
- Pasaulyje mažai tokių gydytojų oftalmologų, kurie moka ir diagnozę nustatyti, ir gydyti. Mūsų ligoninėje nustatau ligos stadiją, pacientus operuoju ir prižiūriu viso gydymo metu.
Naujagimių retinopatijos specializacija yra labai siaura. Retas oftalmologas turi galimybę susidurti su tokiu kiekiu pacientų naujagimių. Istoriškai taip susiklostė, kad nuo pat pradžių atėjau dirbti į šią ligoninę, todėl čia tapau šios nišinės srities specialistė – gerą dešimtmetį su šia liga dirbu viena.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Karantinas – rimtas išbandymas ir donoro organo laukiantiems, ir transplantuotiems žmonėms

2020.03.30
Transplantacijos laukiantys žmonės ir gyvenantys su transplantuotu organu  priklauso rizikos grupei, nes jų imuninė sistema yra silpna, virusinės infekcijos yra žymiai pavojingesnės nei sveikiems žmonėms. Skaityti plačiau

Žmogaus reakciją į karantiną gali lemti net ir jo prosenelių patirtos traumos

2020.03.30
Karantinui įsibėgėjant galime pastebėti skirtingas žmonių reakcijas į susidariusią situaciją. Dalis iš jų perka didžiulius kiekius negendančių produktų ir klusniai sėdi namuose, o kiti susidariusiai situacijai neleidžia keisti jų kasdienių įpročių: toliau susitinka su draugais, piktinasi vis griežtėjančiais judėjimo apribojimais. „Asmens sveikatos klinikos“ (VšĮ Vilniaus psichoanalizės ir ps... Skaityti plačiau

Geros idėjos: nemokama psichologinė pagalba medikams

2020.03.27
Net ir krizinėje situacijose gimsta kūrybiški sprendimai. Jaunieji psichiatrai su kolegomis sugalvojo, kaip operatyviai, nemokamai ir konfidencialiai suteikti nuotolinę psichologinę pagalbą medikams, dirbantiems karantino sąlygomis, bei jų artimiesiems. Skaityti plačiau

Justinos įspūdžiai iš priėmimo skyriaus: kol kas medikai susitvarko puikiai

2020.03.26
Grįžtate po atostogų saulėtoje Meksikoje. Kaip priklauso izoliuojatės namuose, tykojate „Barboroje“ laiko, kad galėtumėt papildytį šaldytuvą, tačiau vieną rytą pasijuntate nekaip. Sunerimstate, bet elgiesi pagal instrukcijas. Skambinate skelbiamais telefonais, jus sujungia su medikais. Išgirstate: greitoji atvažiuoja, nusileiskite į lauką. Užsimetate striukę ir išskubate prie greitosi... Skaityti plačiau

V.Orlovas: vadovo tikslas – naviguoti ir motyvuoti komandą

2020.03.25
UAB „Affidea Lietuva“ vadovas Vitalijus Orlovas paklaustas, kas gi jį šioje įmonėje priklijavo šešiolikai metų, sako, jog tai žmonės, kurie kaip ir jis myli savo darbą. „Paskelbus karantiną pasikeitė ir mūsų visos komandos darbo režimas, tad pasinaudodamas proga noriu padėkoti visam kolektyvui, kurie šiuo kritiniu metu sugeba ypač greitai reaguoti į situacijas ir priimti ... Skaityti plačiau

Ar vie­na tab­le­tė ga­li iš­spręs­ti vi­sas svei­ka­tos pro­ble­mas?

2020.03.24
Kiek tab­le­tė veiks­min­ga ne­kei­čiant gy­ve­ni­mo bū­do? Ger­ti ar ne­ger­ti man pa­pil­do­mai vi­ta­mi­no D, juk Lie­tu­vo­je sau­lės per ma­žai. O kaip mes­ti rū­ky­ti? Ar ver­ta, jei man jau še­šias­de­šimt? Ką da­ry­ti, kad iš­veng­čiau in­f... Skaityti plačiau

Kokią pagalbą gauna medikai gelbėdami visus kitus?

2020.03.24
Šalyje paskelbus visuotinį karantiną ir uždarius visas ugdymo įstaigas, sunerimo medikai ir kilo klausimas, kaip jiems reikės ir dirbti, ir prižiūrėti vaikus. Kad nereikėtų kelti pavojaus seneliams, patenkantiems į rizikos grupę dėl amžiaus, savivaldybės susivienijo ir nusprendė įpareigoti ikimokyklines ugdymo įstaigas teikti ugdymo paslaugą medikams ir medicinos personalą aptarnaujantiems techniniams darbuoto... Skaityti plačiau

Gydytoja iš pandemijos epicentro: nurimti padeda tik meditacija

2020.03.23
„Grįžus namo labai sunku sustabdyti mintis ir užmigti. Visko tiek daug, kad norisi dokumentuoti, surūšiuoti ir pasidalinti išgyvenimais“, - sako Vilniaus miesto klinikinės ligoninės 2-ojo priėmimo – skubios pagalbos skyriaus vedėja gydytoja Justina Aleksaitė. Jaunai moteriai pandemija prilygsta tikrai transformacijai: nuo ramaus vaiko auginimo namuose iki vadovavimo 40 žmonių kolektyvu... Skaityti plačiau

Emocinė pagalba medikams bei jų artimiesiems

2020.03.23
Daugiau nei šimtas psichologų ir psichoterapeutų susivienijo po vienu stogu ir yra pasiruošę teikti nuotolinę nemokamą emocinę pagalbą medikams bei jų artimiesiems – dar niekada nebuvo taip svarbu pasirūpinti savimi. Skaityti plačiau

Gydytoja Aušra Macijauskienė - gyventojams apie daugkartinio naudojimo medžiagines kaukes

2020.03.23
Respiratoriaus FFP3, FFP2, medicininės kaukės neturite? Tada trumpai ir aiškiai gyventojams apie daugkartinio naudojimo medžiagines kaukes. Kaip su jomis elgtis ir ką reiktų mums žinoti? Skaityti plačiau

Lietuvos kardiologai pataria specialistams, kaip elgtis koronaviruso pandemijos metu

2020.03.23
Lietuvos kardiologai pataria specialistams, kaip elgtis koronaviruso pandemijos metu Skaityti plačiau

Ar turiu galimybę rinktis, jei sergu vėžiu

2020.03.23
Žmogui reikia kontroliuoti, priimti sprendimus. Vieniems mažiau, kitiems daugiau, tačiau tai – žmogaus prigimtinė savybė. Ypatingai pastaruoju metu jaučiamės pažeidžiami ir praradę įtaką ne tik savo rutinai, bet ir aplink mus vykstantiems pokyčiams. Tačiau net ir šiomis aplinkybėmis turime pasirinkimą kontroliuoti savo požiūrį ir elgseną netikėtose, iš anksto nesuplanuotose situacijose. Skaityti plačiau

Gyvenime esame ne tiesiog vyrai ar moterys, o asmenybės

2020.03.22
Tik paskelbus karantiną kalbinta Nacionalinio vėžio instituto Galvos – kaklo ir odos navikų chirurgijos skyriaus veido ir žandikaulių chirurgė Otilija Kutanovaitė, šiemet nugalėjusi Kylančios žvaigždės nominacijoje teigė, jog darbas vyksta, tik jaučiasi mažesnis pacientų ir juos lankančiųjų artimųjų srautas, o medikai stengiasi užtikrinti visą riekiamą pagalbą. Pacientai Otiliją vadina auk... Skaityti plačiau

Karštoji linija 1808 - ne pramogoms!

2020.03.21
Karštosios linijos 1808 savanoriai prašo karantino metu, ypač vakare, neskambinti tų, kurie apimti nuobodulio dezinfekuoja ne tik rankas. Tai - ne pramogų numeris. Skaityti plačiau

Saviizoliacijoje gyvenanti jauna gydytoja drauge su bendraminčiais įkūrė savanorystės platformą

2020.03.20
„Karantinas, saviizoliacija – kiekvienam, savo darbą mylinčiam medikui, vienas sunkiausių išbandymų. Manau dauguma, pasirinkusių nelengvą gydytojo specialybę gyvena su nuolatiniu vidiniu noru padėti ir jį lydinčių rezultatų sukeltu pasitenkinimo jausmu. Todėl kai gerai besijausdamas, būdamas darbingu turi save izoliuoti, sukelia ir kaltės, ir beprasmiškumo jausmą. Džiugina tik viena – ... Skaityti plačiau

Virginijus Žalimas: „Nerimtų ligų nėra“

2020.03.19
„Vaikai yra lygiaverčiai suaugusiesiems. Visi jie turi tokias pat akis, rankas, širdį, todėl nevalia jų sumenkinti“, - taip viename interviu yra sakęs Klaipėdos vaikų ligoninės direktorius Virginijus Žalimas. Ir nors šiandien dar tenka išgirsti ciniškų nuomonių esą vaikai arba neserga, arba savaime pasveiksta, gydytojas įsitikinęs – nerimtų ligų nėra. Skaityti plačiau

Pagalbos ranką Kaune tiesia ir plastikos chirurgai

2020.03.17
„Yra karų, kur į mūšio lauką metama kariuomenė. Yra ir tokių, kuriuose kovoja gydytojai. Šitas karas mūsų“, – grėsmingą situaciją dėl pasaulyje vis plačiau plintančio, daugybę gyvybių nusinešančio koronaviruso (COVID-19) vertina medicinos mokslų daktaras, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vygintas Kaikaris. Jis su kolegomis jaučiasi socialiai atsakingi: Kaune ve... Skaityti plačiau

Kaip saviizoliacijos laikotarpiu išsaugoti gerą psichologinę savijautą

2020.03.16
Kylant naujojo koronaviruso grėsmėms ir šalyje paskelbus karantiną, daugelis žmonių lieka namuose. Tai labai svarbu siekiant apsaugoti savo, artimųjų ir visuomenės sveikatą. Tačiau šiuo laikotarpiu ne mažiau svarbu ir vidinė žmonių būsena, nusiteikimas ir emocinis stabilumas. Psichologė, visuomenės sveikatos mokslų daktarė, profesorė Nida Žemaitienė teikia rekomendacijas, kaip šiuo saviizoliacijo... Skaityti plačiau

Man dirbti priėmime labai „faina“

2020.03.13
„Gyvename puikiu laiku“, - sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai, Skubiosios medicinos klinikos vadovas doc. dr. Kęstutis Stašaitis. Paklaustas, ką norėtų pakeisti sveikatos sektoriuje, gydytojas atviras: „Norėtųsi orientuotis į kokybę, o ne į kiekybę. Bet svarbiausia, kad pokyčius pajustų pacientas. Ypač bendravimo. Gyvename vaka... Skaityti plačiau

Renaldas Jurkevičius: kartais medikui naudinga įšokti į paciento batus

2020.03.12
Kauno klinikų vadovas prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius sako, jog šalies medikai gabūs, protingi – galėtų nors ir kalnus nuversti. Bet... Dažniau laukia, kol pokyčių sprendimus už juos priims kas nors kitas. „Vienas pagrindinių mano tikslų, kad organizacine prasme pasikeistų mūsų kultūra. Nelaukti, kol kas nors nurodys ką daryti, bet iniciatyvos imtis patiems. To aš labai norėčiau“... Skaityti plačiau

Mokslas vaduoja iš bejėgiškumo

2020.03.09
„Didžiulis stimulas užsiimti mokslu, kad gal ir nedidele dalim, bet prisidėsime prie bendro pokyčio, kurio dėka bus padedama ne vienam žmogui, žvelgiant pasauliniu mastu, galbūt šimtams tūkstančių“, - sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų abdominalinės chirurgijos gydytojas profesorius Žilvinas Dambrauskas (43 m.). Skaityti plačiau

Kai norisi nusirauti plaukus, antakius, ir blakstienas...

2020.03.02
„Nežinojau, kad tai - liga, iki sulaukiau aštuoniolikos“, - sako Ella. Britę liguistas potraukis pešioti veido plaukus kamuoja keliolika metų. Kad ją kamuojantis sutrikimas vadinamas trichotilomanija, ji sužinojo visai neseniai. Skaityti plačiau

Kaip dėl Paryžiaus galvos nepamesti

2020.02.24
LSMU Kauno klinikų rezidentė, alergologė Justina Šematonytė (27 m.) išmaišė nemažai Europos. Visgi ji tikina, kad viena įsimintiniausių išvykų – kelionė į Paryžių. Šis pasitiko romantiškai, tačiau kelionės pabaigą sudrumstė piktavaliai. Skaityti plačiau

Kineziterapeutė: „Į darbą neinu atkentėti“

2020.02.24
„Nesigailiu, kad pasirinkau kineziterapiją, tačiau... nors esame sveikatos sistemos darbuotojai, tokio suvokimo tarp kolegų kartais trūksta“, - pasakoja Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) kineziterapeutė Justina Komžaitė (29 m.). Šiltų pacientų atsiliepimų sulaukianti specialistė sako, jog kineziterapeutas turi ne tik raumenis pacientui pramankštinti, bet ir jį iš... Skaityti plačiau

Kuo svar­bus on­ko­lo­gų ir šei­mos gy­dy­to­jų ben­dra­dar­bia­vi­mas?

2020.02.24
Prieš po­rą me­tų Na­cio­na­li­nio vė­žio ins­ti­tu­to (NVI) ini­cia­ty­va su­reng­tos pir­mo­sios kon­fe­ren­ci­jos šei­mos gy­dy­to­jams įgau­na pa­grei­tį. Kaip sa­ko NVI direktoriaus pa­va­duo­to­ja moks­lui ir plėt­rai, lai­ki­nai ei­nan­ti va&s... Skaityti plačiau

Epilepsija sergančiojo mama: „Išlįskime iš viduramžių“

2020.02.20
„Ilgai slėpėme, kad sūnus serga epilepsija. Tik jam išvykus į užsienį ėmiau apie tai kalbėti viešai“, - sako Sigita Bagdonienė. Anot moters, ši liga visuomenėje - didelė stigma, vaikystėje neleidžianti integruotis į ugdymo įtaigas, o suaugus - pakliūti į darbo rinką. Mat darbdaviai bijo, kad ištikus priepuoliui žmogus... išdauš stiklines biuro duris ar tiesiog i&s... Skaityti plačiau

Kauno klinikinėje ligoninėje – dvynukų gausa

2020.02.17
Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje per vieną šventinę vasario savaitę gimė trys dvynukų poros. Skaityti plačiau

Diabeto kontrolei vien endokrinologo nepakanka

2020.02.14
Penktadienį Lietuvos endokrinologų draugija rengia konferenciją, kurios metu tikisi šeimos gydytojų dėmesio. Draugijos prezidentė prof. dr. Birutė Žilaitienė sako, jog būtent jie pirmieji susiduria su pacientais, sergančiais cukriniu diabetu, todėl aktyvus jų ir endokrinologų bendravimas gali ženkliai prisidėti prie geresnės ligos kontrolės. Skaityti plačiau

Chirurgų įspūdžiai po šešių transplantacijų

2020.02.14
Vasario pradžia įsimintina Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikoms: per vieną parą čia atliktos net šešios transplantacijos. Persodinta viena širdis, kepenys ir net keturi inkstai. Keliolika valandų operacinėse sukęsi chirurgai kuklinasi ir, rodos, nesureikšmina išties retai pasitaikančio atvejo. „Esame pasiruošę atlikti  ir daugiau transplantacijų&ld... Skaityti plačiau

Telšių vyskupas: ligoninė yra Gailestingumo namai

2020.02.13
Beveik tris dešimtmečius, minint Pasaulinę ligonių dieną, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje už pacientus ir jų artimuosius aukojamos mišios. Šiemet jas laikė Telšių vyskupas dr. Kęstutis Kėvalas. „Čia susirinkę prašytume didžiosios Dievo dovanos – sveikatos, ne tik fizinės, bet ir dvasinės“, - sakė vyskupas. Skaityti plačiau

Ar įmanoma jėgas sujungti etiškai?

2020.02.11
„Lietuvoje neturime tiek sudėtingų atvejų, kad galėtume įgauti reikiamos profesinės patirties. Tik iš knygų nepasimokysi“, - sako VUL Santaros klinikų gydytojas vaikų nefrologas Karolis Ažukaitis (30 m.). Praktiką užsienyje medikas siūlo įvesti privalomą. Skaityti plačiau

Nedelsdama laimėjo gyvenimą

2020.02.10
„Po operacijos dar šiek tiek skauda, geriu vaistus, bet kaip moteris jaučiuosi puikiai. Gydytojai padarė daugiau, nei tikėjausi. Kiekvieną moterį raginu nedelsti pasitikrinti ir jei reikia, ryžtis sprendimams. Nelaikykite vėžio savyje - jis anksčiau ar vėliau sugrauš. Bet šiuolaikinė medicina suteikia šansą gyventi“, - savo istoriją pradeda Lina Januškaite-Rešetni... Skaityti plačiau

Kovos su vėžiu dieną atvertos sveikatos sistemos žaizdos

2020.02.06
„Atriškite gydytojams rankas, leiskite jiems spręsti, ko labiausiai reikia. [...] Gydytojai parinkę geriausias priemones išsaugos sveiko, darbingo, kokybiško gyvenimo metus“, - pirmadienį Seime per Pasaulinei kovos su vėžiu dienai skirtą konferenciją sakė Nacionalinio vėžio instituto (NVI) vadovė prof. dr. (HP) Sonata Jarmalaitė. Skaityti plačiau

Kai užvaldo kalnų trauka

2020.02.03
Pasiilgote žiemos? Galbūt pakaktų palypėti, kiek aukščiau... išvykti į kalnus. Aktyvių laisvalaikio veiklų čia į valias: laipiojimas uolomis, hikingas, trekkingas, o tinkamai pasiruošusiems ir kopimas į viršukalnę. Tokį iššūkį neseniai priėmė Kauno klinikinės ligoninės Anesteziologijos I skyriaus vedėjas gydytojas Edgaras Ūsas. Skaityti plačiau

Sostinė pagerbė medikę

2020.02.03
Už odontologines iniciatyvas Šv. Kristoforo statulėle įvertinta Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos direktorė ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos instituto profesorė Alina Pūrienė sako visa tai – dažnai šeimos laiko sąskaita. Mat socialinėms iniciatyvoms įgyvendinti, už kurias profesorė ir apdovanota, reikia nugnybti dalį šeimos gerovės ir kiek miego lai... Skaityti plačiau

Pacientams sakykime tiesą

2020.01.27
Paskutinę sausio savaitę, kuri skirta gimdos kaklelio vėžio prevencijai, Nacionalinio vėžio instituto Onkoginekologijos skyriaus ginekologas onkologas dr. Kastytis Žilinskas moteris ragina neapleisti savo sveikatos. „Kiekviena save gerbianti moteris kartą per metus turi apsilankyti pas ginekologą ir atlikti gimdos kaklelio citologinį tyrimą“, - įsitikinęs jis. Skaityti plačiau

Viskas, ką svarbu žinoti apie odontologines procedūras

2020.01.24
Odontologinės procedūros yra būtinos kiekvienam iš mūsų. Tiek vaikams, paaugliams, suaugusiems, tiek pensinio amžiaus sulaukusiems asmenims. Sveikos dantenos, sveiki dantys, reguliariai atliekama burnos higiena, jei reikalinga – dantų plombavimas, implantavimas, protezavimas ar kitos procedūros yra paskiriamos odontologo, o vizitus pas specialistus rekomenduojama planuoti mažiausiai kartą per metus. Skaityti plačiau

Iš mirties gniaužtų žydus gelbėjo ir medikai

2020.01.24
Šalies vadovų darbotvarkėse - Holokausto minėjimai. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis lankosi Jeruzalėje. Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį žengs pro „mirties stovyklos“ vartus Aušvice. Metas prisiminti, kad žydus gelbėjo ne tik papildomą galvą namuose galėję priglausti ūkininkai ar gimimo metrikas klastoję kunigai. Ypatingą vaidmenį atliko medikai. Skaityti plačiau

Maistas tapo skydu nuo tikrovės

2020.01.23
Minčių, kad „žiauriai reikia sulieknėti“ turėjo ne vienas. Dietų vaikymasis, pašaipi bičiulio pastaba apie svorį gali privesti iki ligos, tikina Aurelija (30 m.). Ją nuo vaikystės kamavo valgymo sutrikimai. Šiandien moteris sėkmingai kovoja su liga ir padeda kitiems. Skaityti plačiau

Aplink pasaulį: Vasario 16-osios sutikimas Alpėse

2020.01.21
Nors žiema Lietuvoje sniegu šiemet nedžiugina, poilsiautojų laukia Europos slidinėjimo kurortai. Gydytojas ortopedas traumatologas Tomas Sveikata su vaikais žiemos poilsiui tradiciškai renkasi Alpes. Atostogų metu kalnuose suplazda ir Vasario 16-osios garbei iškelta trispalvė. Skaityti plačiau

Vaikas nėra suaugusiojo kopija

2020.01.20
Kasdien įvairias vaikų traumas ir sindromus matanti vaikų intensyviosios terapijos gydytoja rezidentė Odeta Bobelytė (30 m.) teigia, kad neįsivaizduoja savęs kur nors kitur. „Į vaiką žiūri kitaip. Iš kokios šeimos jis beateitų, koks jis bebūtų, vis tiek yra dar nesugadintas“, - akcentuoja medikė. Ji tikisi, kad skaudžių incidentų dėl aplaidumo pagaliau sumažės. Skaityti plačiau

Mažylio Mato istorija: gydytojai padarė stebuklą

2020.01.17
Šiandien supermeno kostiumą vilkintis Matas po daugiau nei pusę metų trukusio intensyvaus gydymo Kauno klinikose ir tik trumpų vizitų namuose ruošiasi vykti namo. Berniukas kartu su sese dvyne Urte pasaulį išvydo vos 23 nėštumo savaitę. „Viskas prasidėjo balandžio 25 dieną, kai atsibudusi pamačiau šiek tiek kraujo. Pasitarusios su mama nusprendėme palaukti, pažiūrėti, kas bus ... Skaityti plačiau

Save „apdovanodavo“ alkoholiu

2020.01.17
„Kai pamąstau, kiek skausmo suteikiau artimiesiems, netelpa galvoje. Žmonai esu pasakęs, kad rinktųsi sosto aukštį, nes tikrai vieną dieną jį pastatysiu“, - sako pagal 12-os žingsnių Minesotos programą besigydantis ir jau mėnesį alkoholio nevartojantis 43-ejų Anatolijus. Skaityti plačiau

Bijojo gyventi su „tiksinčia bomba“

2020.01.14
„Labiau bijojau gyventi su aneurizma nei gultis ant operacinio stalo. Galvojau, jeigu ši vieną dieną plyš, manęs lauks arba kapai, arba lova“, - sako 51 metų Daiva Šemetienė, kuriai Respublikinėje Panevėžio ligoninėje prieš didžiąsias metų šventes buvo atlikta unikali operacija. Skaityti plačiau

Medicinoje reikia „crazy“ idėjų

2020.01.13
Nenustebkite, jei kardiologas Sigitas Čėsna (37 m.) iki popietės telefono ragelio nepakels, į laiškus neatsakys. Į susitikimą medikas atskuba iš naujagimiui, turinčiam širdies ydą, atliktos procedūros. Ši – pirmoji tokia Lietuvoje. Tačiau prie naujumo statuso S.Čėsna įpratęs. Kardiologas juokauja, kad turi daug pirmų kartų. Skaityti plačiau

Organų donorystės procesas buvo koordinuojamas ir kruvinąją sausio naktį

2020.01.13
Nuo tragiškųjų 1991 metų sausio13-osios  nakties įvykių prabėgo 29 metai. Kasmet minėdami šią skaudžią sukaktį, prisimename už Lietuvos laisvę kritusius kovotojus, pagerbiame gynėjus. Tačiau mažai kas žino, kad tą naktį nepastebimą, bet itin svarbų darbą atliko organų donorystės procese dalyvaujantys specialistai. Ir tik skaudžios aplinkybės lėmė, kad transplantacijos tą naktį nebuvo atliktos. Apie... Skaityti plačiau

LSMU pažadas būsimiems studentams – robotai jūsų nepakeis

2020.01.09
Į visas sritis sparčiai žengiančios technologijos pakeis darbo rinką ir pasaulyje, ir Lietuvoje. Prognozuojama, kad per artimiausius keliolika metų robotai, dirbtinis intelektas, daiktų internetas, nanotechnologijos ir kitos technologinės naujovės smarkiai transformuos didžiąją dalį profesijų, o dalis jų apskritai išnyks. Skaityti plačiau

Pirmą kartą Lietuvoje pritaikyta chemoterapija izoliuotoje galūnėje

2020.01.07
Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta hiperterminė (aukštos temperatūros) chemoterapija izoliuotoje galūnėje pacientui, kuriam diagnozuota  minkštųjų audinių sarkoma, peraugusi blauzdikaulio kaulus. Taikant šį gydymo metodą, chemopreparatų poveikis navikui yra didesnis nei įprasto gydymo metu, padidėja tikimybė pacientams išsaugoti galūnes, palengvėja... Skaityti plačiau

Anesteziologas – kaip įžaidėjas

2020.01.06
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikose dirbantis gydytojas reanimatologas-anesteziologas Ainius Žarskus (35 m.) sako, kad padėti išgelbėti gyvybę galime kiekvienas. Reikia tik truputį iniciatyvos. „Mėgstame už sienos parėkti, o sustojus širdžiai dedame į krūmus. Bet koks mėginimas yra geriau, nei pasyvus stebėjimas“,- teigia medikas. Jis tikisi, kad naujaisiais metais ... Skaityti plačiau

Kai per gyvenimą eini su muzika

2020.01.02
Per Kalėdas gydytojas radiologas, kolegų dažnai įvardinamas visuomeniniu aktyvistu, buvęs sveikatos apsaugos ministras Konstantinas Romualdas Dobrovolskis minėjo jubiliejų (80 m.). Kaip sako pats jubiliatas, datų jis nesureikšmina - kur kas maloniau pasidalinti ateities planais. Kartu su kolegomis rengia dar vieną knygą, kuri dienos šviesą turėtų išvysti šiemet. Bet šį kartą su gydy... Skaityti plačiau

Nesvėręs nė pusės kilogramo Rojus atlaikė 8 operacijas

2019.12.31
Pokalbis su prieš laiką gimusio septynmečio Rojaus mama Lina kartais nutrūksta. Dėl ašarų. Jos kaupiasi iš nuostabos, kiek pasaulyje mums nesuvokiamos galybės ir paslapties. Gydytojai nė nesvarstė, kad penktą nėštumo mėnesį dėl preeklampsijos į pasaulį pasibeldęs kūdikis gali išgyventi. Medikai bandė išgelbėti mamos gyvybę, jos šansus išgyventi prilyginę d... Skaityti plačiau

Aplinkai ir žmogui draugiška diagnostika

2019.12.23
„Ultragarsas – aukso standartas skydliaukės tyrimui“, - sako Nacionalinio vėžio instituto gydytoja radiologė dr. (HP) Edita Mišeikytė Kaubrienė. Be to, piktybinių navikų abėcėlę puikiai pažįstanti specialistė džiaugiasi, taikanti „ekologišką“ metodą. Skaityti plačiau

Auksas kauniečiams!

2019.12.20
Praėjusį savaitgalį sostinėje medikai jėgas tikrino krepšinio aikštelėje. Trečią kartą surengtose tarptautinėse medikų krepšinio varžybose pergalę vėl šventė kauniečiai. Skaityti plačiau

Aplinkiniai pavydėjo... vėžio

2019.12.19
„Visada maniau, kad turėtų pasakyti, nemeluoti. Buvau nusiteikusi, kokia bebūtų diagnozė, ją ištversiu“, - tikina Stanislava Mickevičienė (66 m.) prieš dešimtmetį išgirdusi diagnozę „ketvirtos stadijos gimdos kūno vėžys“. Ligą pavyko pažaboti taip greitai, kad pradėjo sklisti gandai esą vėžį ji išsigalvojo. Skaityti plačiau

Sunkiausia pasakyti, kad nebegali padėti

2019.12.16
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų kraujagyslių chirurgas Martynas Laukaitis (30 m.) drauge su kolegomis atliko unikalią operaciją. Sunkiai sergančio paciento koją medikai išsaugojo implantavę kraujagyslę iš plakančios širdies donoro. Jaunas chirurgas pripažįsta: ilgalaikė sėkmė dar negarantuota. Tačiau svarbiausia – pacientui suteiktas šansas. Skaityti plačiau

Gydymo galimybės jau buvo išsemtos: dviems NVI pacientams – nauja viltis

2019.12.16
Kai išsemiamos tradicinio gydymo galimybės, kai kuriems onkologiniams pacientams taikomi nišiniai modernūs metodai, galintys padėti suvaldyti ligą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Dviems tokiems pacientams trečiadienį Nacionaliniame vėžio institute atliktas Lietuvoje ir Šiaurės Europos šalyse netaikytas gydymo metodas elektrochemoabliacija. Tai aplinkinius audinius tausojantis metodas, kuomet... Skaityti plačiau

Pirmą kartą Lietuvoje pacientui sėkmingai implantuota plakančios širdies donoro kraujagyslė

2019.12.09
Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje sėkmingai implantuota plakančios širdies donoro kraujagyslė. Ši sudėtinga operacija išgelbėjo pacientą nuo kojos amputacijos ir suteikė viltį kitiems sudėtingomis kraujagyslių ligomis sergantiesiems. Iki šiol šuntavimo operacijos būdavo atliekamos panaudojant pačio paciento kraujagysles arba sintetinius kraujagyslių protezus. Tačiau dažnai pasit... Skaityti plačiau

Gyvenimo kelyje - 4 infarktai ir 7 operacijos

2019.12.09
„Iki pirmojo širdies infarkto, kuris ištiko 47-erių maniau, kad esu sveikas kaip arklys“, - sako 64-erių Zigmas Polonskis. Kad turi įgimtą širdies nepakankamumą, vyras nė nenujautė. Vėliau Zigmą pasivijo dar 3 infarktai, o vėliau viena po kitos pasipylė ir 7 operacijos. Praėjus kelioms dienoms po reabilitacijos vyras džiaugiasi gydytojų pagalba atgavęs jėgas ir planuoja netrukus sugrį... Skaityti plačiau

Juras Kišonas: „Mūsų taikiklis nukreiptas tik į ligą“

2019.12.06
Nacionalinio vėžio instituto (NVI) gydytojas, onkologas radioterapeutas Juras Kišonas (33 m.) sako, kad pasirinkta specialybė turi daugybę atspalvių: kasdien medikas bendrauja su pacientais, aktyviai dalyvauja gydymo procese, randa laiko ir ambicingai mokslinei veiklai. Atlikdamas tyrimus jis tikisi palengvinti onkologinių pacientų sveikimo procesą. Skaityti plačiau

Migrena serganti Lina: tapau savo šešėliu

2019.12.05
„Vedu skausmų statistiką: per mėnesį sulaukiu apie aštuoniolika priepuolių. Taigi man dažniau skauda, negu neskauda“, - sako 31-erių Lina Stanevičiūtė, jau beveik dešimtmetį kamuojama stiprios migrenos. Moteris pripažįsta, jei ši liga nedarytų įtakos gyvenimo kokybei, tokie aplinkinių komentarai kaip „princesei ir vėl nežinia ko skauda galvą“ gal ir būtų pakenčiam... Skaityti plačiau

Naujoji „Affidea klinika“ duris atveria visiems: lankysis ir elitiniai sportininkai

2019.11.21
Radiologinės diagnostikos paslaugas teikianti „Affidea Lietuva“ sostinės Konstitucijos prospekte atidarė naują kliniką. Neskaitant moderniausios įrangos ir kompetentingų specialistų, klinikoje veikia ir sporto medicinos, mokslo bei tyrimų laboratorija „LTeam LAB“, kur sveikatą tirsis ir mūsų olimpinės rinktinės nariai, besiruošiantys kitų metų Tokijo olimpinėms žaidynėms. Skaityti plačiau

Prof. Meilė Minkauskienė: „Balansuojame ant įsivaizduojamo lyno“

2019.11.21
„Vieną dieną kalbame apie pervargimo sindromą ir perdegimą, kitą - vėl norime adrenalino“, - sako LSMU ligoninės Kauno klinikų gydytoja akušerė-ginekologė prof. Meilė Minkauskienė (48 m.). Amžiną streso būseną gydytoja pasirinko pati, tačiau motinų džiaugsmas, anot jos, atperka vargą. Skaityti plačiau

Darbuotojų žinios – svarbiausias įrankis tiksliai prostatos ligų diagnostikai

2019.11.18
Kas­met lap­kri­čio mė­ne­sį pa­sau­lio dė­me­sys nu­kryps­ta į vie­ną daž­niau­sių vy­rų on­ko­lo­gi­nių su­sir­gi­mų – pro­sta­tos vė­žį. Spe­cia­lis­tų tei­gi­mu, tai – daž­niau­sia vy­rų on­ko­lo­gi­nė li­ga Lie­tu­vo­je, ku­rios kiek&s... Skaityti plačiau

Nutylėti žalingi įpročiai sukelia skaudžias pasekmes

2019.11.15
Rūkymas gali sukelti rimtų sveikatos problemų... Po šio sakinio ne vienas tik garsiai atsiduso ir burbtelėjo po nosimi: „Ir kas to iki šiol nežinojo?“. Taip, žino, tik, kaip pastebi gydytojai, retas kuris apie žalingus įpročius nuoširdžiai jiems prisipažįsta. Pasak endokrinologų, sergant diabetu tokie nutylėti įpročiai gali turėti lemiamą įtaką ligos kontrolei. Skaityti plačiau

Vilhelmas Bajoras: „Sistema atsikrato praeities vaiduoklių“

2019.11.14
Medikų futbolo rinktinės narys, kardiologas Vilhelmas Bajoras (29 m.) prašo vengti formalumų, o griežta hierarchija paremtus darbo santykius vadina atgyvena. Jis džiaugiasi, kad medicinos sistema atsikrato praeities vaiduoklių. „Sovietizmas Lietuvą sustabdė. Tačiau tragiškų įvykių viešinimas rodo, kad mes valomės“, - tikina medikas ir priduria, kad dar pasigenda gydytojų bei pacientų ... Skaityti plačiau

Kauno klinikose gimusi mažiausia Lietuvos naujagimė – vienintelė tokia išgyvenusi pasaulyje

2019.11.14
Kauno klinikos pranešė, kad prieš kurį laiką ligoninėje gimė vos 22 gestacijos savaičių mergaitė, svėrusi vos 350 gramų. Ji – mažiausias išgyvenęs naujagimis šalyje, taip pat vienintelė tokia mergaitė išgyvenusi pasaulyje. Apie pirmuosius jos mėnesius pasakoja Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos skyriaus medikai. Skaityti plačiau

Liga sėjo dvidešimt mėlynių per dieną

2019.11.14
„Badydavau mažulyčius pirštelius per dieną ir dešimt, ir dvidešimt kartų. Kiekvienas dūris palikdavo mėlynes. Vaikas atsisakydavo valgyti, kad tik nereikėtų vėl duoti piršto“,- pasakoja pirmo tipo diabetu sergančios 6-erių Dainoros mama Asta Adomaitytė. Situaciją pataisė glikemijos matavimo sensorius, tad mamai kontroliuoti vaiko ligą tapo daug lengviau. Skaityti plačiau

Gytis Prieskienis: „Vaikai nekalti dėl savo ligų“

2019.11.12
Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriaus vedėjas Gytis Prieskienis (36 m.) tikina vaikų chirurgiją pasirinkęs, nes vaikų ligų priežastys įdomesnės. Juk suaugusieji jas prisišaukia gyvenimo būdu. Specialistas neapsiriboja tik gydomąja veikla: ligoniukams jis suorganizavo nemokamą internetą, kolegas pradžiugino papildyta skyriaus biblioteka. Skaityti plačiau

Žemaūgė Sandra jautėsi it laukinis žvėriukas

2019.11.12
Su galūnių vystymosi sutrikimą turinčia 37-erių Sandra Ragaišytė laiko pokalbiui surasti nelengva. „Nebespėju gyventi“, - šypsosi moteris ir verčia darbo knygos puslapius. Tačiau taip sako buvo ne visada. Nors achondroplazija (dar dažnai vadinama liliputizmu) paprastai nei fizinių jėgų, nei protinių gebėjimų neatima, tam įrodyti reikėjo daug valios. Skaityti plačiau

Proveržis onkologijoje: melanoma ir odos vėžys gali būti sėkmingai valdomi

2019.11.11
Įprasta, kad apie odos vėžį bei melanomą daugiausiai kalbama vasarą. Tačiau Nacionalinio vėžio instituto (NVI) onkologai kartu su VULSK ir LSMU Kauno klinikų dermatologais jau antrą kartą rudenį rengia tarptautinę mokslinę - praktinę konferenciją „Odos vėžio ir melanomos diagnostikos ir gydymo naujienos“. Medikai sako, jog per pastarąjį dešimtmetį mokslo laimėjimai, nauji medikamentai bei modernios... Skaityti plačiau

Kokius tyrimus reikia atlikti profilaktiškai?

2019.11.04
Profilaktinė sveikatos patikra kartą per metus yra rekomenduojama visų medikų. Tačiau ne visi asmenys taip atsakingai keliauja į gydymo įstaigas. Daugeliu atvejų gydytojų kabinetų durys praveriamos tik susidūrus su negalavimais bei nemaloniais pojūčiais: skausmu, prasta savijauta, mieguistumu ir pan. Net ir nesiskundžiant sveikatos sutrikimais, atsižvelgiant į asmens amžių, šeimoje vyravusiems susirgimams, lig... Skaityti plačiau

Paulius Bosas: „Darbą galiu pavadinti savotiška kūryba“

2019.11.04
„Jaučiu intelektualinį malonumą, rasdamas naujų būdų, kaip pacientui suteikti sėkmingą gydymą“, - sako Nacionalinio vėžio instituto gydytojas urologas (onkologas) Paulius Bosas. Specialistas pastebi, kad vyrai būtų sveikesni ir gyventų ilgiau, jei pavyktų atsikratyti klaidingų mitų.  Skaityti plačiau

Aldona Bartusevičienė: „Svarbiausia, kad nesusipykau su protu“

2019.10.28
Pagerbimo laukia ypatinga sukaktis. Profesorė radiologė Aldona Bartusevičienė tik ką paminėjo 95 metų jubiliejų. Iš kurių daugiau nei šešiasdešimt metų praleista Vilniaus universitete. Profesorė tikina amžiaus nejaučia, dar ir šiandien sukasi valso ar tango žingsniu, gali pasigirti puikia atmintimi. Skaityti plačiau

Transapikalinės mitralinio vožtuvo korekcijos modeliavimą patikrino klinikinėje praktikoje

2019.10.28
Inžinieriai, matematikai ir medikai kartu kuria kompiuterinius matematinius modelius, kurie ateityje gydytojams leis pasirinkti optimaliausias operacijas pacientams. Pirmas bendras lietuvių darbas, „remontuojant“ širdį, pristatytas matematikų konferencijoje. Modelis, skirtas mitralinio vožtuvo nesandarumui koreguoti bei pirmą kartą išbandytas šiai operacijai. Mokslininkai sako, jog &s... Skaityti plačiau

Kraujagyslių chirurgas: „Gydymu piktinasi tie, kurie nesidomi“

2019.10.25
Gediminas Vaitėnas (31 m.) mėgsta iššūkius. Neseniai rezidento chalatą spintoje pakabinęs medikas nesikrato sudėtingų operacijų. Nors kraujagyslių ligomis sergančiųjų sveikata priklauso nuo sėkmės operacinėje, G.Vaitėnas neabejoja: chirurginio gydymo procese svarbus ir paciento indėlis. Skaityti plačiau

Užsikirtimai mikčiojant – tik ledkalnio viršūnė

2019.10.21
Trimetė Rusnė – guvi ir savarankiška mergaitė, iš pažiūros niekuo nesiskirianti nuo bendraamžių. Tačiau prabilusi mažylė susigėsta: Rusnė kenčia nuo mikčiojimo. Nors tai dažna vaikų problema, su mikčiojimu kovoja ir suaugusieji.  Skaityti plačiau

Aistis Žekevičius: ir nutiko tai... per greitai

2019.10.15
Prieš dvejus metus inkstų liga gerokai sujaukė poeto Aisčio Žekevičiaus (28 m.) gyvenimą. Vyras kurį laiką sveikatos problemas slėpė nuo draugų, o apie organo persodinimą ir girdėti nenorėjo. Dabar Aistis džiaugiasi ne tik nauju inkstu, bet ir kaip niekad puikia savijauta. Skaityti plačiau

Kaune – prieglobstis onkologiniams ligoniams

2019.10.14
Kauno Rotušės pašonėje duris atvėrė unikalūs svečių namai, kur teikiamos nemokamos apgyvendinimo paslaugos onkologiniams ligoniams. „Tokia vieta buvo labai reikalinga. Ne visi turi automobilius arba galimybę išsinuomoti kambarį viešbutyje“, - kalbėjo vėžiu sergantis pacientas. Skaityti plačiau

Ergoterapeutai moko ir apsirengti, ir įsidarbinti

2019.10.14
Ergoterapeutai Lietuvoje – ne naujokai, bet supratimas dar miglotas: neaišku, nei kuo jie skiriasi nuo kineziterapeutų, nei ką ergoterapeutas apskritai veikia. Narpliojant pažinimo siūlą, „Lietuvos sveikatoje“ startuoja nauja rubrika „Su kuo valgoma..?“, kurioje bus aptariamos retesnės, tačiau ne ką mažiau svarbios gydytojų specialybės. Norite pasidalinti savo patirtimi? Par... Skaityti plačiau

Krūties vėžys: kuo svarbus specialistų bendradarbiavimas

2019.10.10
Kodėl vėl apie tai kalbame? - tokiu klausimu prasidėjo konferencija „Krūties vėžio diagnostika ir gydymas“. Pasak specialistų, ši liga onkologijoje – viena dažniausių ir sudėtingiausių, paliečianti jaunas moteris. Kaip, siekiant geresnių gydymo rezultatų, pacientams gali padėti onkologų ir kitų specialybių gydytojų, ypač šeimos, bendradarbiavimas? Atsakymų į šį klausimą ie&scaro... Skaityti plačiau

Kamieninių ląstelių ir vėžio ryšys egzistuoja

2019.10.07
Pastaraisiais metais ne vienai garsiai moteriai likimas atsiuntė kovą su vėžiu. Tad netruko pasklisti gandų, esą šią ligą prišaukti gali net pagalbinis apvaisinimas ar grožio procedūros su kamieninėmis ląstelėmis. Skaityti plačiau

Vaikų chirurgė: „Studijuodami gyvenome inkubatoriuje“

2019.10.07
Po kelių oficialių frazių, vaikų chirurgė Rūta Dagilytė (30) nusijuokia ir paprašo: „tik nesikreipk į mane jūs“. Pokalbiui pasisukus profesine linkme, Rūta surimtėja. Trečiojo pasaulio šalyse dirbusi medikė įsitikinusi: susidūrimui su skausmu, mirtimi psichologiškai neparuošia jokios studijos. Skaityti plačiau

Kaip pagerinti krūties vėžio statistiką: namų darbus turi atlikti ir pačios moterys

2019.10.04
Daugiau nei 90 proc. krūties vėžiu susirgusių moterų pasveiksta, jei liga diagnozuojama ankstyvų stadijų, ir šis rodiklis turėtų dar gerėti – tuo įsitikinusios Nacionalinio vėžio instituto (NVI) gydytojos. Pasauliui judant link individualizuotos diagnostikos ir gydymo vis daugiau moterų pačios rūpinasi savo sveikata ir gimtadienio proga sau padovanoja vizitą pas odontologą, ginekologą ir krūtų specialist... Skaityti plačiau

Slaugytoja „iš pašaukimo“

2019.10.04
Padėti žmogui nugalėti skausmą, įveikti psichologinę baimę, išmokyti priimti savo ligą ir tikėti, kad ji pagydoma – taip savo darbą apibūdina šilčiausiomis nominuotos Nacionalinio vėžio instituto (NVI) slaugytojos. Skaityti plačiau

Gyvenimas su skausmu: moteris dėkoja gydytojams, kad pagaliau gali šypsotis

2019.10.04
Po komplikacijomis pasibaigusio dantų rovimo Aleftiną vienuolika metų diena iš dienos lydėjo skausmas. „Negalėjau nei valgyti, nei gerti, nei normaliai kalbėti. Liežuviu perbraukus per dantis visą veidą tarsi nudegindavo. Gydytojai sakė, kad man – trišakio nervo neuralgija ir jie padėti bent kol kas niekuo negali“, – prisimena Kauno klinikų pacientė. Skaityti plačiau

Hepatitas C slapstėsi trisdešimt metų

2019.10.04
Hepatitu C sirgusi 73-jų vilnietė Irena Kazakauskaitė teigia pastaruosius dešimtmečius jautusis puikiai, todėl ir pas gydytojus nesilankė. Šiandien specialistai spėja, kad hepatitas C moters organizme pratūnojo be įspėjamųjų ženklų bene tris dešimtmečius. Skaityti plačiau

Šiaulių ir Kauno kardiologai dalijosi patirtimi

2019.10.04
Penktojoje jungtinėje kardiologų konferencijoje pristatytos praktikos ir teorijos naujovės. Pasak konferencijos iniciatorių, drauge dirbo tiek profesoriai, tiek ir rezidentai, tad ir pasimokyti vieniems iš kitų būta ko. Ne pirmus metus rudenį rengiama konferencija brėžia bendradarbiavimą tarp Šiaulių ir Kauno kardiologų bei parodo, kaip auga ir modernėja Respublikinės Šiaulių ligoninės Šir... Skaityti plačiau

Startuoja antroji Pacientų mokykla, skirta sergantiesiems krūties vėžiu ir jų artimiesiems

2019.09.30
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) jau antrą kartą prasideda Pacientų mokykla, skirta krūties vėžiu sergantiems ligoniams, jų artimiesiems bei sveikatos priežiūros specialistams. Skaityti plačiau

Infarktą patyrusi aktorė: atrodė, paskaudės ir praeis

2019.09.30
Ligoninėje dėl infarkto rizikos atsidūrusi aktorė Aldona Janušauskaitė (76 m.) sako iš pradžių abejojusi gydytojų verdiktu: „Nenorėjau patikėti, kad man nustatyta infarktinė būsena. Atrodo, kiti serga, o tau paskaudės ir praeis“. Savo ruožtu medikai įspėja: gyvybes šienaujantis infarktas ypač negailestingas - brangiai atsieis kiekviena uždelsta minutė. Skaityti plačiau

Raimondas Kubilius: „Širdžiai užtenka trijų šimtų minučių rūpesčio“

2019.09.27
„Lietuviai nėra imlūs gydytojo nurodymams. Netgi žmogus, patyręs ūminį miokardo infarktą, sunkiai susitaiko, kad jam teks ilgą laiką vartoti vaistus“, – pastebi Kauno klinikų Kulautuvos reabilitacijos ligoninės vadovas profesorius Raimondas Kubilius (45 m.). Tiesa, gydytoją optimistiškai nuteikia pastebimi lietuvių gyvensenos pokyčiai. Skaityti plačiau

Muša jubiliejinius įvarčius

2019.09.27
Rudenį sportuojantys gydytojai pasitiko su trenksmu. Šiemet minimas medikų futbolo penkiasdešimtmetis. Būtent tiek metų kiekvieną rugsėjį vyksta įnirtingos futbolo varžybos tarp Kauno bei Vilniaus medikų. Komandose yra vietos ir ilgamečiams veteranams, ir jaunimui. Skaityti plačiau

„Misijoje Sibiras“ dalyvavęs rezidentas: „Nesistengiu įsisprausti į rėmus“

2019.09.23
Mantas Jodinskas (25 m.) mano, kad į Kazachstaną išvyko tinkamiausiu metu. Nežinia, ar po metų dvejų būtų pakankamai laiko. „Nesinori nuvažiuoti, o grįžus pradingti. Reikia po misijos duoklę atiduoti“, – sako ortopediją ir traumatologiją pasirinkęs rezidentas. Vis giliau į medicinos vandenis pasineriantis jaunuolis teigia esąs nelinkęs užsibarikaduoti mediko kabinete, jis nori matyti, kas vyk... Skaityti plačiau