K.Čeponytė: tikrai tenka panaktinėti prieš egzaminus

Vytautas Paulius Rasokaitis
2024-12-02
Šiemet gabi Vilniaus universiteto vientisųjų medicinos studijų šešto kurso studentė Kamilė Čeponytė pelnė VU Medicinos fakulteto vardinę stipendiją už puikius akademinius rezultatus. Būsimoji medikė sako gyvenime besivadovaujanti taisykle: „Kuo daugiau darai, tuo daugiau ir padarai.“
K.Čeponytė: tikrai tenka panaktinėti prieš egzaminus
„Studijų tempas tikrai intensyvus, ypač kai papildomai užsiimi moksline veikla. Jai tenka skirti poilsio laiką. Nors ir būna nelengva, tačiau išmoksti geriau planuoti laiką, sudėlioti prioritetus ir tikrai veikia taisyklė, jog kuo daugiau darai, tuo daugiau ir padarai. Nors, nemeluosiu, tikrai tenka panaktinėti prieš egzaminus“, - sako Vilniaus universiteto vientisųjų medicinos studijų šešto kurso studentė Kamilė Čeponytė.

- Kodėl nusprendėte pasirinkti medicinos studijas ir gydytojos profesinį kelią?
 
- Nesu iš medikų šeimos, todėl glaudaus susipažinimo su šia specialybe neturėjau. Turbūt netiesiogiai pastūmėjo močiutė, svajojusi mokytis medicinos, bet neturėjusi tokios galimybės, kaip atvykėlė į Lietuvą iš Ukrainos. Būtent ji vaikystėje dovanojo „gydytojo“ rinkinėlius su kuriais „gydžiau“ kates. Mokykloje gerai sekėsi visi dalykai, bet aštuntoje klasėje pajaučiau, jog man įdomiausia biologija. Ir būtent temos apie žmogaus sveikatą. Todėl sugalvojau, kad medicina yra būtent tai, ką norėčiau studijuoti. Esu gan atkakli, buvau įsitikinusi, kad būtent medicina yra tai, ką noriu mokytis, todėl stosiu, kol įstosiu – pavyko įstoti iš pirmo karto.
 
- Už itin aukštus mokslo rezultatus ir pažangumą esate apdovanota VU Medicinos fakulteto vardine stipendija. Kokiais balais reikia mokytis pretenduojant į šią stipendiją? Ar intensyvus studijų tempas pakeliamas jaunam žmogui?

 
- Į vardinę stipendiją pretenduoja studentai, kurių paskutinių dviejų semestrų svertinis vidurkis yra didesnis nei devyni balai, ir jie yra pasiekę ypač aukštų nacionalinės ar tarptautinės reikšmės mokslo rezultatų.
Už savęs atradimą nefrologijoje, už išugdytą susižavėjimą šia sritimi bei galimybę užsiimti moksline veikla ir, žinoma, mentorystę, esu be galo dėkinga puikiems dėstytojams, gerbiamiems profesoriams Augustinai Jankauskienei ir Mariui Miglinui.
Na, o studijų tempas tikrai intensyvus, ypač kai papildomai užsiimi moksline veikla. Jai tenka skirti poilsio laiką. Nors ir būna nelengva, tačiau išmoksti geriau planuoti laiką, sudėlioti prioritetus ir tikrai veikia taisyklė, jog kuo daugiau darai, tuo daugiau ir padarai. Nors, nemeluosiu, tikrai tenka panaktinėti prieš egzaminus. Nueiti į egzaminą pamiegojus tris keturias valandas – ne vienam studentui įprasta praktika.
Be to, tikrai vargina nuolat didėjantys informacijos kiekiai, todėl reikia mokėti laiku atsitraukti ir kokybiškai pailsėti.
 
- Suprantu, kad streso patiriate nemažai. Kaip bandote jį  įveikti?
- Stengiuosi bendrauti su draugais, artimaisiais, išsipasakoti. Dažnai kitų žmonių patarimai ir įžvalgos leidžia pažvelgti į situaciją iš kitos perspektyvos, pamatyti daugiau kampų, Tai, kaip sakau, padeda išbūti bei atsitiesti. Taip pat visada gelbėja knygos, kelionės, išvykos bei aktyvus laisvalaikis gryname ore.
 
- Šiemet vainikuosite bendrųjų medicinos studijų odisėją – įgysite medicinos magistro diplomą. Kokius prisiminimus išsinešite iš šio gyvenimo etapo?
 

- Studijų metu labiausiai džiugino papildoma veikla: universiteto Studentų mokslinės veiklos tinklo Nefrologijos mokslinės grupės koordinavimas, taip pat dalyvavimas įvairiose studentiškose bei gydytojams specialistams skirtose konferencijose, pristatant žodinius ar stendinius pranešimus. Iš įsimintiniausių patirčių išskirčiau tarptautinės mokslinės studentų konferencijos ,,Let‘s Meet #Nephronauts“ organizavimą Vilniuje pernai. Taip pat jau šiemet dalyvavimą tęstinėje anksčiau minėtos iniciatyvos tarptautinėje medicinos studentų ir gydytojų rezidentų nefrologų konferencijoje ,,Let‘s Meet #Nephronauts“ Gdanske, Lenkijoje. Čia skaičiau žodinį pranešimą. Be to, pernai gavau Europos tarpvyriausybinio bendradarbiavimo programos mokslo ir technologijų srityje (European Cooperation in Science and Technology) ITC konferencijos dotaciją. Jos dėka turėjau galimybę dalyvauti bei skaityti stendinį pranešimą profesorės Augustinos Jankauskienės organizuotame Europos vaikų nefrologų draugijos 55-ajame kongrese. Šiemet dalyvavau XVII Baltijos nefrologų konferencijoje, vykusioje Tartu, Estijoje, kur pristačiau stendinius pranešimus.
 
- Nefrologija, greičiausiai, ir bus jūsų studijų rezidentūroje kryptis?

- Nuo trečiojo kurso susidomėjau nefrologija, atlikau savanoriškas praktikas Santaros klinikų Nefrologijos centre bei jų filiale Vaikų ligoninėje. Studijų metu aktyviai domiuosi tiek suaugusių, tiek vaikų nefrologija, todėl norėčiau ir ateityje specializuotis šioje srityje. Tačiau stojimai į rezidentūras vyksta konkurso principu, vietų skaičius ribotas, todėl nežinia, ar tikrai pavyks įstoti į norimą specializaciją.


 
Dosjė
2007-2019 m. Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazija, vidurinis išsilavinimas.
2019-2025 m. VU MF medicinos studijos medicinos magistro laipsnis ir gydytojo kvalifikacija.
2022 m. – savanoriška praktika VUL SK Nefrologijos centre.
2022 m. – savanoriška praktika VUL SK Vaikų ligoninėje Pediatrijos centre.
2022-2024 m. VU MF SMVT Nefrologijos mokslinės grupės pirmininkė (koordinatorė).
2023-2024 m. vykdė Lietuvos mokslų tarybos projektą „Su ANCA susijusio vaskulito progresavimo rizikos vertinimas Lietuvoje: negrįžtamo inkstų pažeidimo rizikos skaičiuoklės pritaikymas nacionalinėje kohortoje“.
2024 m. vykdo Lietuvos mokslų tarybos projektą „Arterioveninių fistulių charakteristikų ir širdies nepakankamumo koreliacija: ultragarso dinamikos tyrimas“.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Budinti vaistinė


    Lietuvos vaistinių asociacija ir LSMU sveikatos ministrę kviečia atkreipti dėmesį į nerimą keliančią vaistininkų situaciją

    Lietuvos vaistinių asociacija ir LSMU sveikatos ministrę kviečia atkreipti dėmesį į nerimą keliančią vaistininkų situaciją

    Nors farmacijos ir farmakotechnikos studijų diplomas suteikia kone šimtaprocentinę galimybę įsidarbinti, Lietuvos vaistinių...
    Mobilioji vaistinė – į kaimą ar prekybos centrą?

    Mobilioji vaistinė – į kaimą ar prekybos centrą?

    „Kam važiuoti į kaimelius, jei gali autobusiuką pasistatyti Gariūnuose ar prie „Akropolio“, kur yra didesnis žmo...

    razinka


    Sveika šeima


    Žiemos garderobo ABC

    Vaikų sveikatos specialistai susirūpinę: esant nepastoviems orams, vaikai dažnai aprengiami netinkamai. Net ir esant pliusinei temperatūrai, darželių žaidimų aikštelėse mažieji aktyviai juda vilkėdami žieminius kombinezonus, o šildomose patalpose vilki storus megztinius. Medikai įspėja vaikų nerengti pernelyg šil...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Gaujų smurtas žlugdo Haičio sveikatos sistemą

    Praėjus vos savaitei po to, kai dėl ginkluoto išpuolio buvo priverstas užsidaryti vienintelis Haičio neurochirurgijos centras, nusikalstamos gaujos užpuolė ir šalies universitetinę ligoninę, skelbiama „El Pais“.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Rauginto agurkėlio sindromas
    Henrikas Vaitiekūnas Rauginto agurkėlio sindromas
    Slaugytojų trūkumas: kaip išsaugoti esamus specialistus?
    Marius Čiurlionis Slaugytojų trūkumas: kaip išsaugoti esamus specialistus?
    JAV įvertino COVID-19 pandemijos valdymą. Ar galime to tikėtis Lietuvoje?
    Rimas Jankūnas JAV įvertino COVID-19 pandemijos valdymą. Ar galime to tikėtis Lietuvoje?

    Naujas numeris