Kodėl moterys „suka į kairę“?

www.lsveikata.lt
2016-01-11
Moterys taip pat dažnai būna neištikimos kaip ir vyrai – būtent tai įrodė naujausi moksliniai tyrimai. Skiriasi tik motyvai, kodėl jos tai daro.
Kodėl moterys „suka į kairę“?
Tyrimai parodė, kad abiejų lyčių atstovai neištikimi būna kone vienodai. Tiesa, tik 34 proc. neištikimų moterų pripažino, jog jų santuoka laiminga. Tuo įsitikinę buvo 56 proc. „į kairę“ pasukusių vyrų.

Net mintis apie tai, kad moteris gali turėti seksualinių fantazijų ir troškimų, kuriuos ji norėtų realizuoti ne su nuolatiniu partneriu, daugeliui atrodo nepriimtina.
 
„Vakarų visuomenėje gajus mitas, jog moteris fizinė santykių pusė domina mažiau nei vyrus, - psychologies.ru teigia psichologas Robertas Weissas. – Mūsų kultūriniai stereotipai sufleruoja, kad dažniau svetimas moteris lanko vyrai.“
 
Tačiau antropologės Helen Fisher tyrimai parodė, kad abiejų lyčių atstovai neištikimi būna kone vienodai. Tiesa, tik 34 proc. neištikimų moterų pripažino, jog jų santuoka laiminga. Tuo įsitikinę buvo 56 proc. „į kairę“ pasukusių vyrų. „Paaiškinti tai nesunku, - sako H.Fisher. – Moterys domina toks seksas, kuris suteikia emocinio artumo jausmą. Vyrai gi ieško naujos seksualinės patirties.“
 

Taigi moterys dažniau būna neištikimos tuomet, kai su partneriu praranda vidinį ryšį. Tai patvirtino ir anoniminė apklausa viename britų tinklalapyje, kuriame registruojasi meilės nuotykių ieškotojai. 90 proc. užsiregistravusių vyrų ir 70 proc. moterų pripažino, kad yra susituokę. 57 proc. moterų sakė jaučiančios šiltus jausmus meilužiams, tokių vyrų buvo 27 proc.
 
Net ir suprasdamos, kad neištikimybė potencialiai griauna santuoką ir gali tapti sunkia psichologine trauma sutuoktiniui, moterys vis dėlto nenutraukia santykių su meilužiu. Psichologai įvardija, kodėl.
 
Prasta savivertė
Seksualinis priešingos lyties atstovo dėmesys kai kurioms moterims padeda įveikti nepasitikėjimą savimi. Toks meilės ir dėmesio surogatas leidžia joms nors tam tikrą laiką pasijausti įdomia ir geidžiama.
 
Vienatvė ir artumo praradimas
Neretai šiuolaikinė moteris jaučiasi atsakinga mama, rūpestinga aukle, o neretai yra ir vienintelė šeimos maitintoja. „Šie susimaišę vaidmenys verčia ją siekti santykių, kur galėtų būti silpna ir geidžiama, - sako R.Weissas. – Gali būti, kad nuolatinis partneris tokią moterį seksualiai visiškai patenkina. Tačiau naujuose santykiuose ji ieško emocinės pilnatvės ir sielos ryšio (net ir tuomet, jei neištikimybės scenarijų rašo tik vaizduotėje).“
 
„Moteriai svarbu, kad apie ją galvotų, rūpintųsi: skambintų ar rašytų pranešimus, atvirai bendrautų, dovanotų tegul ir nebrangias, bet reikšmingas dovanas, - sako šeimos psichologė Lidija Monvė. – Vyrams gi tokio emocinio ryšio patvirtinimo reikia daug rečiau. Štai todėl ilgainiui tai tampa pykčių ir nesupratimų priežastimi.“
 
Per dideli lūkesčiai
Kai kurių moterų santykiai su priešinga lytimi nėra realistiniai. Joms atrodo, kad jeigu partnerį vadina geriausiu draugu, šis turi be žodžių atspėti jos jausmus ir norus. Toks partneris visuomet turi būti šalia, suprasti ir palaikyti.

 
Jeigu kartais šie jausmai ima blėsti (o tai yra neišvengiama, nes santykiuose pakilimai ir nuopuoliai neišgyvenami), vidinis narcisizmo jausmas verčia moteris tokio palaikymo ieškoti už šeimos ribų.
 
Draugių neturėjimas
Psichologiniam balansui išlaikyti reikšmės turi ne tik romantiniai santykiai su priešingos lyties atstovais, bet ir draugystė su „panašiais į save“.
„Kai kurioms moterims būna sunku draugauti su savos lyties atstovėmis, joms daug paprasčiau bendrauti su vyrais, - teigia L.Monvė.
 

– Dažniausiai tai susiję su tuo, jog vaikystėje mergaitės ir jos mamos nesiejo artimi santykiai arba ji iš viso nepažino motinos meilės.
Tuomet užaugusi ji nepasitiki moteriška draugyste, o supratimo ieško vyriškoje kompanijoje.
 
Kerštas
Kartais moteris neištikima būna norėdama atkeršyti „į kairę“ pasukusiam sutuoktiniui. Tokiu atveju ji net nesistengia nuslėpti turinti meilužį.
 
Sekso stoka
Moterų prigimtis - tokia pat seksuali kaip ir vyrų. Dailiosios lyties atstovėms fizinis artumas taip pat yra labai svarbus. O kartais jų seksualinis temperamentas yra daug ryškesnis nei partnerio. Tokiu atveju kai kurios moterys renkasi ne skyrybas, o dar vieną ryšį, teikiantį seksualinį pasitenkinimą.
 
Daugumai moterų nutraukti neteisėtus santykius būna daug sunkiau, nei jos manė. „Vidinės neištikimybės priežastys, gali būti sunkiai nusakomos, - teigia R.Weissas. – Dažnai moteriai net prireikia profesionalios psichologinės pagalbos, kad pavyktų susitvarkyti su patirtomis dvasinėmis traumomis, kurios turėjo įtakos neištikimybei, dažniausiai moters gyvenimui laimės neatnešusiai.
 
Jeigu sutuoktiniai nutaria išsaugoti santykius, kartais šie išgyvenimai ir sukrėtimai jiems padeda suvokti, kokie jie vienas kitam yra svarbūs. Tačiau tai pavyksta toli gražu ne visiems. Verta paminėti, kad net 80 proc. neištikimybės atvejų būna atskleidžiami. Šis vidinis randas žmogui, su kuriuo kadaise susiejote likimą, išliks visą gyvenimą.“


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica