Kai seksas tampa... „valiuta“

www.lsveikata.lt
2014-09-19
Seksas, teigia dailiosios lyties atstovės, - jų slaptas ginklas su džeimsais bondais kovojant dėl viešpatavimo. Tik ar reikalingas moterims tas viešpatavimas, jeigu tenka stoti į manipuliacijų ir derėjimosi su mylimuoju kelią?..
Kai seksas tampa... „valiuta“
Bausdama vyrą sekso badu, moteris gali priversti jį jaustis nevisaverčiu. Tai, be jokios abejonės, turi įtakos poros santykiams, kur artumą keičia abipusiai naudingi mainai.

„Esu tikinti ir todėl jaučiausi ne kaip, nes gyvenau su vyru nesusituokusi. Tačiau jis vis vengdavo kalbėtis apie vestuves. Kartą jam pasakiau, kad kol manęs neves, su juo nesimylėsiu. Jis nustebo, bet nusijuokęs pasakė, kad ši aplinkybė pagreitins mūsų vestuves. Taip ir nutiko.“
Alina, 26 m.
 „Neįsivaizduoju, kad galima būtų manipuliuoti vyru sekso pagalba. Kai kartą bandžiau pajuokauti, kad šiandien liks be sekso, nes neišnešė šiukšlių. Jis visiškai ramiai atsakė: „Tuomet eisiu pas prostitutę“. Tokia jo reakcija buvo šiek tiek netikėta, bet, suprantu, pateisinama. Miegamasis turi būti ta vieta, kur du žmonės patiria malonumą, o ne mūšio laukas.“
Simona, 34 m.

 
„Meilėje kaip kare – viso priemonės pateisinamos. Tik seksu savo išrinktąjį ne baudžiu, o skatinu. Pavyzdžiui, šiandien aplankome kartu mano tėvus arba „prasibėgame“ po parduotuve – ir vakare „meganaktis“ jam garantuota.“
Lilė, 41 m.
 
Psichoterapeutas Michailas Kernacenskis:

- Santykių pradžioje seksas vienodai reikalingas ir moteriai, ir vyrui. Tačiau neretai moteris, dėliodama gyvenimo prioritetus, seksualiniam pasitenkinimui skiria tikrai ne pirmąsias sąrašo eilutes. Tuo tarpui vyrui seksas visada svarbu. Santykių pradžioje jiems atrodo, kad ir moteriai sekso reikia tiek pat. Net ima atrodyti, kad jie turi teisę reikalauti iš moters fizinio artumo. Ir rezultatu vyras net neabejoja – seksas bus.
Tiesa, lazda turi du galus. Tokio vyro moteris ima jausti, kad jos rankose – galingas ginklas tikslui pasiekti. Svarbiausia - tinkamai išmokti juo manipuliuoti.

Kas gi nutinka, kai seksas tampa „valiuta“ sprendžiant buities ir kitus klausimus? Vyrai, su kuriais moterys atsisako mylėtis dėl to, kad šie neatliko kokios nors darbo, reaguoja vienareikšmiai - jie jaučia susierzinimą ar net nuoskaudą.

Situacijoms kartojantis kaupiasi agresija ir seksas su mylima moterimi tampa medžioklės arba laimėjimų trofėjumi. Tačiau kai medžioklė pavyksta, mielos damos, nesitikėkite švelnumo ir rūpesčio. Juk būtent jūs ir buvote tas kliuvinys, kuris trukdė patirti pasitenkinimą. Seksualinis alkis ir bandymai jį numalšinti – štai kas svarbiausia tokiam vyrui.
Prieštaringi jausmai moteriai, kuri ir traukia, ir atstumia, gali suformuoti nepasitikėjimo kompleksą, galintį nemenkai pakenkti poros santykiams.

Valdžia, kurią moteris ima naudoti pasitelkdama tam seksą, pykdo vyrą. Kai stipriosios lyties atstovas jaučia, kad noras pasimylėti ar jo nebuvimas – tai tik būdas pasiekti savų tikslų, jam santykiai ima atrodyti beprasmiai. Tačiau galima ir kita reakcija – troškimas bet kokiu būdu užvaldyti moterį. Tokiu atveju moteris galės mėgautis tik seksu – be jokio artumo ar meilės. Piktas ir suirzęs vyras siekia kuo greičiau sumedžioti savo auką. Ir jam visai nesvarbu, ką ši jaučia.
Bausdama vyrą sekso badu, moteris gali priversti jį jaustis nevisaverčiu. Tai, be jokios abejonės, turi įtakos poros santykiams, kur artumą keičia abipusiai naudingi mainai.


Paklausite, kaip to išvengti? Atsakymas ir paprastas, ir sudėtingas. Nuo pat santykių pradžios ugdyti abipusį pasitikėjimą. Stengtis būti artimiems ne tik kūnu, bet ir siela. Jeigu su partnerių galėsite kalbėtis atvirai, jums nereikės jo dresuoti it šunelio, kad jis bėgtų į krūmus parnešti numestos lazdos. Juk šunelis kartą gali išsimauti iš pavadėlio ir pabėgti pas geresnę šeimininkę.
 
Svarbu
Kaži ar santykiai dar turi prasmės (galbūt laikas ką nors keisti), jei seksas jums tapo viso labo priemone:
kad „pririštumėte“ partnerį prie savęs. Jeigu vyras šalia moters tik dėl sekso, meilės iš jo tikėtis neverta.
nubausti nepaklusnų vyrą. Sugedusį čiaupą vyras gal ir pataisys, tačiau nuoskaudą, kaip buvo priverstas tai padaryti, išsaugos ilgai.
kad jį paskatintumėte. Mylimas vyras kaip ir moteris seksualinio dėmesio nusipelno tiesiog šiaip sau, o ne dėl to, kad dalyvavo močiutės surengtuose savaitgalio šeimos pietuose.
varnelei pažymėti. Kartą per savaitę net ir nenorėdama atliekate sutuoktinės pareigas, kad vyras nesuktų į kairę? Vargu ar toks seksas gali suteikti pasitenkinimo. Jeigu užklupo rutina, pasikalbėkite su partneriu. Pagalvokite, kaip galite atnaujinti santykius. Nepasiduokite inercijai. Jos kelias vienas – skyrybos.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  LSMU Kauno ligoninės šeimos gydytojas – echoskopuotojas Paulius Butylkinas (31 m.) vienas tų, kuris stebėdamas prastė...
  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica