Normalaus KMI su centriniu nutukimu pacientų mirties rizika didesnė negu tik turinčių antsvorio ar nutukusių

www.lsveikata.lt
2016-01-15
Centrinis (aut.past. – kitaip dar vadinamas pilvinis) nutukimas yra geresnis koronarinės širdies ligos rizikos prediktorius nei paprasta kūno masė. Pacientų su pilviniu nutukimu rizika yra pati didžiausia.
Normalaus KMI su centriniu nutukimu pacientų mirties rizika didesnė negu tik turinčių antsvorio ar nutukusių

K.R.Sahakyan su kolegomis pamėgino išsiaiškinti, ar pacientų, kurių kūmo masės indeksas (aut.past. – KMI) yra normalus, tačiau turinčių centrinį nutukimą tiek bendra, tiek mirties nuo kardiovaskulinės ligos rizika yra didesnė. Atliktoje studijoje dalyvavo daugiau kaip 15 tūkst. suaugusiųjų, kurių amžius svyravo nuo 18 iki 90 metų.
 

Pacientai pagal jų KMI buvo suskirstyti į tris grupes: normalios kūno masės – KMI 18,5-27,4 kg/m2, turinčius antsvorio – KMI 27,5-32,9 kg/m2 ir nutukusius – KMI ≥33 kg/m2. Moterims centrinis nutukimas buvo diagnozuojamas, jei jų liemens/klubų santykis siekė ≥0,85, vyrams - ≥0,90.
 
Atlikus multivariacinę analizę nustatyta, jog tiek normalaus kūno svorio moterų, tiek vyrų su centriniu nutukimu bendra mirties rizika didesnė lyginant su tokio paties KMI pacientais be centrinio nutukimo.
 
Be to apskaičiuota, jog normalaus KMI vyro su centriniu nutukimu mirties rizika daugiau kaip 2 kartus didesnė negu tik turinčio antsvorio ar nutukusio vyro. Tuo tarpu normalaus KMI moterų su centriniu nutukimu ši rizika 1,3 karto didesnė, lyginant su tik nutukusia pagal KMI moterimi.
 
Tyrimo rezultatai rodo, jog liemens ir klubų santykis išties geresnis mirties rizikos prediktorius negu KMI. Liemens ir klubų santykis akcentuoja būtent riebalų kaupimąsi intraabdominaliai, kas glaudžiau siejasi su metaboliniais sutrikimais negu KMI.
 
Šaltinis: http://annals.org/article.aspx?articleid=2468805

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

    K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

    „Dar neturime tragedijos kaip Vakaruose, kur žmonės medicininės pagalbos laukia paromis, bet tendencijos neramina“, &n...
    Medikų fronte – perdegimo epidemija

    Medikų fronte – perdegimo epidemija

    Nuolatinis stresas, didėjantys darbo krūviai, specialistų trūkumas ir itin aukšti pacientų lūkesčiai – tokiomis sudėt...

    Budinti vaistinė


    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

    razinka


    Sveika šeima


    Elektroninės patyčios: planas tėvams

    „Jei tradicinės patyčios baigiasi pasibaigus pamokoms, elektroninės gali tęstis ištisą parą“, – apie neraminančias skaitmeninio smurto tendencijas „Vaikų linijos“ organizuotoje paskaitoje „Elektroninės patyčios: kaip tėvai galėtų padėti vaikams?“ kalbėjo kampanijos „Be patyčių&ld...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

    Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Jeigu aš demonstruočiausi, tai demonstruočiausi kitaip
    Akvilė Giniota Jeigu aš demonstruočiausi, tai demonstruočiausi kitaip

    Naujas numeris