Ne kiekvienas odos paraudimas yra rožė

Gintarė Kaminskienė
2015-04-23
Kaip išgydyti rožę? Pavasarį man ji vis atsinaujina. Skaičiau, kad būtent šiuo metų laiku tokių atvejų vis padažnėja. Ar tai tiesa? Gal man padėtų dermatologas? Tinkamas būdas būtų gydytis rožę penicilinu?
Jūratė
Ne kiekvienas odos paraudimas yra rožė
Reikėtų žinoti, kad rožei būdingas ne tik paraudimas. Turi būti visi uždegimui būdingi požymiai: odos pabrinkimas, skausmas, temperatūra.

Delsti dėl rožės gydymo iš tiesų nereikėtų. Kadangi kai rožė progresuoja ūmiai, ją sukėlę mikrobai prasiskverbia į gilesnius audinius ir sukelia odos, paodžio, kartais net gilesnių audinių nekrozę ar kraujo užkrėtimą - sepsį. Tokie pacientai dažniausiai patenka į ligoninę. Tuomet kreiptis į dermatologą jau tikrai būna per vėlu.
 

Savigyda užsiimti taip pat nevertėtų. Esama liaudiškų patarimų, pavyzdžiui, paraudusį plotą barstyti ruginiais miltais. Kai kuriais atvejais tai esą padeda. Tačiau kur kas didesnė komplikacijų tikimybė.
 
Net ir gydytos rožės sukėlėjai gali likti ant odos. O susidarius palankioms aplinkybėms vėl suaktyvėti. Pavasarį organizmui trūksta vitaminų, po žiemos kiek pasilpusi imuninė sistema, todėl kai kuriuose moksliniuose šaltiniuose rašoma, kad šios ligos suaktyvėjimas galimas pavasarį.
 
Penicilinas – receptinis vaistas, tad savigyda juo nėra tinkamas pasirinkimas. Dėl anksčiau išvardytų priežasčių, geriausia šiuo atveju apsilankyti pas specialistą: šeimos gydytoją, infektologą ar dermatologą.
 

Atsako specialistė
Klaipėdos Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja, gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė:

Susirgimų rože padažnėjimo pavasarį praktikoje nepastebėjau. Turbūt dėl to, kad paciento su tokia diagnoze neturėjau jau kokius metus. Sakyčiau, kad dėl to, jog rožė – infekcinė liga. Tad toks pacientas, patekęs pas šeimos gydytoją, dažniausiai siunčiamas pas infektologą.
 Pirmiausia reikia nustatyti ligos sukėlėją. Tad, be abejonių, reikėtų pirmiausia pasirodyti gydytojui. Ne kiekvienas odos paraudimas yra rožė. Daugelis žmonių prisiskaito diagnozių internete. Dar parodo močiutei, o vyresnio amžiaus žmonės, pasitaiko, galvoja, kad daug apie rožę žino ir supranta. Tuomet ir prasideda savigyda. Tačiau iš tiesų reikėtų kreiptis pas šeimos gydytoją. Jeigu reikia, pacientas siunčiamas konsultacijos pas infektologą ar dermatologą.
 Reikėtų žinoti, kad rožei būdingas ne tik paraudimas. Turi būti visi uždegimui būdingi požymiai: odos pabrinkimas, skausmas, temperatūra, funkcijos išnykimas. Kadangi rožė dažniausiai susiformuoja ant kojų, pacientui tampa sunkiau vaikščioti. Rožė gali plačiai išplisti, atsirasti ir pūslių. Tokiais atvejais visuomet skiriama antibiotikų. Liga gydoma ir išgydoma, tačiau iš tiesų – linkusi kartotis. Todėl, kad rože susirgusio paciento imuninė sistema jau yra neatspari tam tikriems mikrobams. Dažniausiai – hemoliziniams streptokokams.
 Bendrai kalbant, rožė – nėra paprasta liga ir ne bet koks antibiotikas gali ją sukėlusius mikrobus užmušti, tad specialisto konsultacija būtina. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

    Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris