Žiemos iššūkis – tobulas makiažas

Emilija Lipskytė
2022-01-20
Nubėgęs ar dėmėmis nuėjęs makiažas ne vienai merginai yra košmaras, ypač tada, kai reikia žengti prie altoriaus ar sutikti gimtadienį. Žiema makiažui kelia savus iššūkius: permainingi orai, sniegas, temperatūrų skirtumas po kauke lauke ir viduje. Tad kaip išlaikyti tobulą makiažą net ir žiemą, kad ypatinga diena praeitų be nesklandumų?
Žiemos iššūkis – tobulas makiažas
Pasak specialistų, kuo geriau žiemą drėkinama oda, tuo geriau išsilaiko makiažo priemonės.

Pataria specialistas
Vizažistė Dominyka Danutė Dobrikaitė:


Svarbiausias drėkinimas
Tobulai makiažo pagrindu padengto veido paslaptis – paprasta. Tai vienas žodis, tačiau ilgas procesas – drėkinimas. Vizažistės D.D.Dobrikaitės teigimu, vien patepti kremu veidą prieš makiažą nepakanka, reikia įsivesti rutiną, kad veidas visada būtų paruoštas makiažui. „Jei oda yra sausa ir šerpetoja, užtepus makiažo pagrindą ar net šešėlius atsiras drūžės“, – įspėja ji.

 
Spaudžiant šaltukui ne tik oras tampa sausas, bet ir veido oda. O jei galvojate, kad sebumas jus apsaugo visais atvejais, vizažistė sako ką kita. Pasirodo, net ir riebią veido odą turinčios moterys privalo į rutiną įtraukti drėkinimą. „Kuo didesnė drėgmė, tuo geriau išsilaikys priemonės ir jos nesusigers į odą“, – makiažo paslaptimis dalijasi pašnekovė.
 
Tinkamos priemonės
Toliau nagrinėjant makiažo paslaptis svarbu nepamiršti, kad ant sudrėkintos odos ne viskas atrodys kaip nulieta. Reiktų atlikti namų darbus prieš pradedant dažytis. Neišsigąskite, tai – ne aukštoji matematika. Paprasčiausiai reikia sužinoti, kokia jūsų veido oda. Ne viskas, kas tinka sausai, tiks ir riebiai odai.
 
„Turint riebią veido odą po drėkinimo reiktų pasirinkti matinį efektą suteikiančias priemones – bazes ar pagrindus, – įvardija vizažistė. – Jos sulaiko sebumo išsiskyrimą, todėl veidas ilgiau išlieka matinis, neblizga ir neišryškėja veido reljefas.“ Tiesa, kasdieniam naudojimui šių priemonių vizažistė nerekomenduoja, kadangi sunkesnės makiažo priemonės per daug apkrauna odą, o to pasekmė – greitesnis veido odos senėjimas.
 
O moterys, kurios skundžiasi sausėjančia oda, tokias priemones turėtų palikti gulėti parduotuvių lentynose. Jų tikslas turėtų būti ne matinė, o sudrėkinta oda. „Jeigu riebiai veido odai reikia vengti vandens pagrindo makiažo priemonių, sausai odai jos privalomos. Oda turi būti maitinama ir svarbiausia, kad tokie pagrindai nenubėgs į raukšles“, – patarimais dalijasi D.D.Dobrikaitė.
 
Į pagalbą ateina silikonai

Jei laukia ypatinga diena, metas pasitelkti sunkiąją artileriją – silikonus. Iškilo klausimas: kas jie tokie? „Pagrindai ir bazės, turinčios sudėtyje silikonų, geriau sukimba su oda ir makiažas per dieną tampa nepajudinamu. Jis nusivalo tik su tam skirtomis priemonėmis“, – į klausimą atsako vizažistė ir įspėja, kad piktnaudžiauti šiomis priemonėmis nereikėtų, nes tinkamai nenuvalomi silikonai sluoksniuojasi ant odos ir laikui bėgant gali sukelti uždegimą.
 
Jei ir to nepakanka, pasižvalgykite makiažo fiksatorių. Kaip D.D.Dobrikaitė sako: „Geras makiažo fiksatorius, tai lyg plaukų lakas, tik veidui.“ Kiekviena pudros dalelė, akių šešėliai ir pravedimas išliks savo vietoje, nesvarbu, kokia šventė bus šaltą žiemos dieną.
 
„Pasiimkite su savimi kompaktinę pudrą. Įvykus netikėtumui, galėsite paslėpti blizgančią kaktą ar su pirštu prabrauktą vietą. Tinkamai atliktas makiažas jokios dienos nesugadins“, – apibendrina vizažistė.


 
Verta žinoti
Vizažistės Dominykos Danutės Dobrikaitės TOP 5 makiažo produktai žiemą:
Lūpų kaukė ar balzamas, kad lūpos neskilinėtų.
Vandeniui atsparus tušas, kad nenuvarvėtų akys.
Lūpų pieštukas, nes po kauke jis geriau išsilaiko nei lūpų dažai.
Antakių pieštukas, kad antakiai būtų ryškūs.
Vandeniui atsparus makiažo pagrindas, bet su saiku.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Akromegalija serganti Jūratė: jaučiuosi kaip apatinė girna

   Akromegalija serganti Jūratė: jaučiuosi kaip apatinė girna

   „Kiekvieną rytą atsikeliu sveika, energinga, laiminga. Džiaugiuosi, kad liga yra sutramdyta ir gyvensiu tiek, kiek Dievas du...
   Demencija serga ir vaikai

   Demencija serga ir vaikai

   Jonavos visuomenės sveikatos biuro organizuojamos paskaitos metu dalyvius nustebino žinia: demencija serga ir vaikai. Visuomenei s...

   Budinti vaistinė


   Auklės baudomis

   Auklės baudomis

   „Lietuvoje neretai vaistais prekiauja asmenys neturėdami jokių leidimų, ir čia kalbame apie turgavietes bei internetinę prek...
   Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

   Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

   Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...

   razinka


   Sveika šeima


   Kai piešiniai ima kalbėti...

   „Nustebtumėte, kiek ir kokių istorijų papasakoja piešiniai, – sako dailės terapeutai. – Patirtas smurtas, priklausomybės, netektys… Kiekviename nupieštame kūrinyje skleidžiasi atviros ir jautrios žmonių istorijos.“ Kaip „kalbinami” piešiniai? Kuo skiriasi terapinis pie&s...

   Sveikatos horoskopas


   Lakpkričio 23-29 d.

   Avi­nas
   Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Zimbabvėje įsisiautėjo cholera

   Šalyje iš daugelio gręžinių nėra saugu gerti ir naudoti vandenį, o infekcinė žarnyno liga, deja, jau pareikalavo daugiau kaip 150 Zimbabvės gyventojų gyvybių, tūkstančiams sujaukusi kasdienybę. Dalis šios šalies gyventojų prisimena prieš penkiolika metų įvykusį choleros protrūkį, kiti gi su liga sus...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar IQ yra oksimoronas?
   Henrikas Vaitiekūnas Ar IQ yra oksimoronas?
   Kas telpa į milijoną gigabaitų?
   Henrikas Vaitiekūnas Kas telpa į milijoną gigabaitų?
   Bredas Pitas: ligonis ar sukčius?
   Henrikas Vaitiekūnas Bredas Pitas: ligonis ar sukčius?

   Naujas numeris