Žiemos iššūkis – tobulas makiažas

Emilija Lipskytė
2022-01-20
Nubėgęs ar dėmėmis nuėjęs makiažas ne vienai merginai yra košmaras, ypač tada, kai reikia žengti prie altoriaus ar sutikti gimtadienį. Žiema makiažui kelia savus iššūkius: permainingi orai, sniegas, temperatūrų skirtumas po kauke lauke ir viduje. Tad kaip išlaikyti tobulą makiažą net ir žiemą, kad ypatinga diena praeitų be nesklandumų?
Žiemos iššūkis – tobulas makiažas
Pasak specialistų, kuo geriau žiemą drėkinama oda, tuo geriau išsilaiko makiažo priemonės.

Pataria specialistas
Vizažistė Dominyka Danutė Dobrikaitė:


Svarbiausias drėkinimas
Tobulai makiažo pagrindu padengto veido paslaptis – paprasta. Tai vienas žodis, tačiau ilgas procesas – drėkinimas. Vizažistės D.D.Dobrikaitės teigimu, vien patepti kremu veidą prieš makiažą nepakanka, reikia įsivesti rutiną, kad veidas visada būtų paruoštas makiažui. „Jei oda yra sausa ir šerpetoja, užtepus makiažo pagrindą ar net šešėlius atsiras drūžės“, – įspėja ji.

 
Spaudžiant šaltukui ne tik oras tampa sausas, bet ir veido oda. O jei galvojate, kad sebumas jus apsaugo visais atvejais, vizažistė sako ką kita. Pasirodo, net ir riebią veido odą turinčios moterys privalo į rutiną įtraukti drėkinimą. „Kuo didesnė drėgmė, tuo geriau išsilaikys priemonės ir jos nesusigers į odą“, – makiažo paslaptimis dalijasi pašnekovė.
 
Tinkamos priemonės
Toliau nagrinėjant makiažo paslaptis svarbu nepamiršti, kad ant sudrėkintos odos ne viskas atrodys kaip nulieta. Reiktų atlikti namų darbus prieš pradedant dažytis. Neišsigąskite, tai – ne aukštoji matematika. Paprasčiausiai reikia sužinoti, kokia jūsų veido oda. Ne viskas, kas tinka sausai, tiks ir riebiai odai.
 
„Turint riebią veido odą po drėkinimo reiktų pasirinkti matinį efektą suteikiančias priemones – bazes ar pagrindus, – įvardija vizažistė. – Jos sulaiko sebumo išsiskyrimą, todėl veidas ilgiau išlieka matinis, neblizga ir neišryškėja veido reljefas.“ Tiesa, kasdieniam naudojimui šių priemonių vizažistė nerekomenduoja, kadangi sunkesnės makiažo priemonės per daug apkrauna odą, o to pasekmė – greitesnis veido odos senėjimas.
 
O moterys, kurios skundžiasi sausėjančia oda, tokias priemones turėtų palikti gulėti parduotuvių lentynose. Jų tikslas turėtų būti ne matinė, o sudrėkinta oda. „Jeigu riebiai veido odai reikia vengti vandens pagrindo makiažo priemonių, sausai odai jos privalomos. Oda turi būti maitinama ir svarbiausia, kad tokie pagrindai nenubėgs į raukšles“, – patarimais dalijasi D.D.Dobrikaitė.
 
Į pagalbą ateina silikonai

Jei laukia ypatinga diena, metas pasitelkti sunkiąją artileriją – silikonus. Iškilo klausimas: kas jie tokie? „Pagrindai ir bazės, turinčios sudėtyje silikonų, geriau sukimba su oda ir makiažas per dieną tampa nepajudinamu. Jis nusivalo tik su tam skirtomis priemonėmis“, – į klausimą atsako vizažistė ir įspėja, kad piktnaudžiauti šiomis priemonėmis nereikėtų, nes tinkamai nenuvalomi silikonai sluoksniuojasi ant odos ir laikui bėgant gali sukelti uždegimą.
 
Jei ir to nepakanka, pasižvalgykite makiažo fiksatorių. Kaip D.D.Dobrikaitė sako: „Geras makiažo fiksatorius, tai lyg plaukų lakas, tik veidui.“ Kiekviena pudros dalelė, akių šešėliai ir pravedimas išliks savo vietoje, nesvarbu, kokia šventė bus šaltą žiemos dieną.
 
„Pasiimkite su savimi kompaktinę pudrą. Įvykus netikėtumui, galėsite paslėpti blizgančią kaktą ar su pirštu prabrauktą vietą. Tinkamai atliktas makiažas jokios dienos nesugadins“, – apibendrina vizažistė.


 
Verta žinoti
Vizažistės Dominykos Danutės Dobrikaitės TOP 5 makiažo produktai žiemą:
Lūpų kaukė ar balzamas, kad lūpos neskilinėtų.
Vandeniui atsparus tušas, kad nenuvarvėtų akys.
Lūpų pieštukas, nes po kauke jis geriau išsilaiko nei lūpų dažai.
Antakių pieštukas, kad antakiai būtų ryškūs.
Vandeniui atsparus makiažo pagrindas, bet su saiku.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

   J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

   Vadovauti Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centrui, kuriame dirbantiems medikams tenka gydyti...
   Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

   Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

   Tai, kad serga plaučių vėžiu, 70-metė p. Adelė sužinojo tada, kai pajuto skausmą nugaroje. Šiandien moteris gydoma ir sako ...

   Budinti vaistinė


   Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

   Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

   Skubantiems ir po ilgos darbo dienos pavargusiems žmonėms kiekvienas laukimas eilėje prie kasos ar konkretaus vaisto ieškoj...
   Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

   Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

   Atšalus orams, vis daugiau žmonių ima varstyti vaistinių duris. Vaistininkai pastebi, kad lapkritį išaugus sergamumu...

   Sveika šeima


   „Swe­et lo­ve“: ro­ži­nės nuo­tai­kos ka­vi­nai­tė

   Kar­ma­zi­nų pi­lia­kal­nio Vil­niaus ra­jo­ne pa­pė­dė. Sau­lė­ta ru­dens po­pie­tė. Ke­lios šei­mos, ke­lios po­ros, ke­li šu­nys. Ir di­de­lis, iš to­li ma­to­mas raus­vas kios­ke­lis. Ke­...

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Pasaulio futbolo čempionato prabanga ir skurdas

   Pirmą kartą istorijoje FIFA pasaulio čempionatą rengia Kataras – 11 581 km² ploto turinti šalis Artimuosiuose Rytuose tarp Saudo Arabijos ir Persijos įlankos. Pirmosios grupių etapo rungtynės įvyko šią savaitę.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Vita non dolce
   Henrikas Vaitiekūnas Vita non dolce
   Visi operatoriai užimti
   Henrikas Vaitiekūnas Visi operatoriai užimti
   Apie santuoką iki mirtis išskirs
   Palmira Rudalevičienė Apie santuoką iki mirtis išskirs

   Naujas numeris