Pleiskanos – kosmetinė problema ar odos liga?

Gintarė Kaminskienė
2014-08-05
Mano galvos oda nenustoja pleiskanoti. Darbe turiu dirbti su tamsiu švarkeliu, tad nemaloniai jaučiuosi bendraudama su klientas, nes nuolat galvoju, ar ant pečių „neprisnigta“... Galvą plaunu dažnai, tačiau pokyčių – jokių. Kodėl man pleiskanoja galvos oda? Kaip kovoti su šia problema? Kokias priemones naudoti?
Aistė, 23 m.
Pleiskanos – kosmetinė problema ar odos liga?
Saulė, vėjas negailestingai džiovina mūsų odą. Neaplenkia ir galvos, todėl dažnai atsiranda pleiskanų. Kartais tai būna tik nemaloni kosmetinė problema, o kartais – gydymo reikalaujanti odos liga.

Saulė, vėjas negailestingai džiovina mūsų odą. Neaplenkia ir galvos, todėl dažnai atsiranda pleiskanų. Kartais tai būna tik nemaloni kosmetinė problema, o kartais – gydymo reikalaujanti odos liga.
Netinkamas šampūnas, stresas, galvos odos alergija, vitaminų trūkumas, ligos – tai priežastys, dėl kurių dažniausiai atsiranda pleiskanų. Nemanykite, kad šukavimasis svetimomis šukomis neturi įtakos pleiskanų atsiradimui. Imdami ne savo šukas pagalvokite – galite užsikrėsti grybeliu. Taupydami pinigus galvos odos ir plaukų priežiūros priemonėms taip pat neišlošite. Liaudis tokiu atveju turi teisingą posakį: „Taupus moka du kartus“. Kai naudojamos netinkamos priemonės, pleiskanų atsiradimo tikimybė dar didesnė.

Sausos, smulkios, pavienės pleiskanos dažniausiai – odos reakcija į jai netinkantį šampūną, balzamą, plaukų laką ar putas. Tiesiog pakeiskite šias priemones kitomis. Galite įsigyti šampūną nuo pleiskanų. Jį reikėtų naudoti 2-3 kartus per savaitę. Būklei pagerėjus, profilaktiškai kas 4-5 plovimą.
Kovai su pleiskanomis galite išbandyti smulkią natūralią mineralinę druską. Ji taip pat pagelbės turintiems plaukų slinkimo problemą. Negyvosios jūros druska maitina ir atnaujina pažeisto plauko struktūrą, efektyviai šalina pleiskanas, papildo plaukų šaknis bei galvos odą mineralinėmis medžiagomis.
Tačiau, prieš imdamiesi veiksmų, pirmiausiai pasikonsultuokite su kirpėju, kosmetologu ar odos ligų gydytoju. Jie patars, kokias priemones nuo pleiskanų reikėtų pasirinkti.

 
Atsako specialistė
„Northway“ medicinos centro gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė:

– Dažnai po žodžiu „pleiskanos“ slepiasi ne tik estetikos problema. Pleiskanojimą gali sukelti tiek netinkamai parinktas šampūnas, tiek rimta galvos odos liga. Skalpo oda kaip ir bet kurios kitos srities gali būti sausa, riebi ar normali. Smulkios sausos baltos pleiskanėlės ir galvos niežėjimas dažniau būdingi sausą odą turintiems žmonėms. Riebios, stambesnės pleiskanos, kartais nemalonus plaukų kvapas – riebiam tipui.
Dažna pleiskanojimo priežastis yra seborėjinis dermatitas, kuomet kartojasi uždegimas riebalų liaukų lygmenyje. Plaukai greičiau riebaluojasi, gali atsirasti paraudę jautrūs galvos odos plotai. Pažengus seborėjiniam dermatitui gali rausti, pleiskanoti ir antakių sritis, oda apie nosies sparnelius. Atsirasti šiai ligai įtakos turi genetinis polinkis, stresas, įtampa, režimo pažeidimas, pavyzdžiui, naktinis darbas. Sergančiųjų ypač padaugėja sesijų metu. Jei atsiranda paraudimas, bėrimas plinta, vertėtų kreiptis į dermatologą. Kartais tai gali būti ir žvynelinės pradžia.
Viena dažniausių skalpo priežiūros klaidų yra per dažnas galvos trinkimas. Rekomenduojama ne dažniau kaip kas antrą dieną. Svarbu parinkti tinkamą šampūną. Vis dar populiaru patiems gydytis gydomaisiais šampūnais. Būtu puiku, kad galvos priežiūros priemones parinktų specialistas. Atsiradus paraudimams – jau skiriami specialūs gydomieji losjonai, kaukės, kartais tenka skirti geriamus vaistus.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ir rašo, ir gydo. Kas?

      Ir rašo, ir gydo. Kas?

      Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...
      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      Kadaise Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbusi valytoja Rasa Masienė šiandien čia – vyriausioji slaugos administ...

      Budinti vaistinė


      Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

      Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

      Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

      razinka


      Sveika šeima


      Senjorų liūdesį vaiko kultūra

      Lietuvoje gyvena vienišiausi senjorai Europos Sąjungoje (ES) – net kas antras mūsų senjoras gyvena po vieną. Vienišumas yra vienas pagrindinių rizikos veiksnių psichikos sveikatos problemoms atsirasti. Tačiau specialistai tvirtina, kad problemos mastą galima mažinti, pasitelkiant kultūrą. Įrodyta, jog kultūriniai ...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      JAV – rekordinis vaistų trūkumas

      Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Ir turtuoliai verkia
      Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
      Kas po devintu prakaitu slypi?
      Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

      Naujas numeris