Odos priežiūra žiemą: tarp mitų ir tikrovės

Aigustė Tavoraitė
2016-01-11
Tinkamai nepasirūpinus oda, žvarbus žiemos vėjas ir speigas netruks nugairinti veidą ir rankas. O staigūs temperatūrų pokyčiai gali pažeisti jos kapiliarus. Tad ko griebtis, kad šaltuoju metų laiku išsaugotume odos grožį?
Odos priežiūra žiemą: tarp mitų ir tikrovės
Žiemą nereikėtų naudoti lengvo, vandens pagrindu pagaminto kremo, kuris skirtas teptis šiltuoju metų laiku. Jis greitai įsigeria į odą, staigiai, tačiau labai trumpam aprūpina ją drėgme ir nesudaro apsauginės lipidinės plėvelės.

 
Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ kosmetologė Ugnė Želvytė pastebėjo, kad didžiausią neigiamą įtaką mūsų odai žiemą daro temperatūrų svyravimai ir aplinkos sąlygų pokyčiai, dėl šildymo ir prasto vėdinimo išsausėjantis patalpų oras.
 
„Iš lauko atėjus į šiltą ir sausą patalpą, staigus temperatūros pasikeitimas veikia mūsų veido odos kraujagysles, jos ima plėstis ir trauktis. Ilgainiui tai gali sukelti veido paraudimą ir kapiliarų išryškėjimą“, – sakė specialistė.
 

Norint to išvengti, reikėtų pasirinkti tinkamas odos priežiūros priemones. Būnant šaltame ore kosmetologė pataria naudoti riebesnės konsistencijos kremą, kurio pagrindą sudaro ne vanduo, o aliejus.
 
Žiemą nereikėtų naudoti lengvo, vandens pagrindu pagaminto kremo, kuris skirtas teptis šiltuoju metų laiku. Jis greitai įsigeria į odą, staigiai, tačiau labai trumpam aprūpina ją drėgme ir nesudaro apsauginės lipidinės plėvelės. Dėl to drėgmė labai greitai prarandama, barjerinės funkcijos sutrinka ir oda dar labiau sausėja. O tirštas, riebus maitinamasis kremas sudaro apsauginį sluoksnį ir taip padeda išsaugoti drėgmę.
 
„Kremą reikia tepti likus 30 minučių iki išėjimo į lauką. Tačiau šiltoje, sausoje patalpoje riebus kremas odą apsunkina, užkemša poras, pradeda plėstis ir trūkinėti kraujagyslės. Todėl atėjus į šiltą patalpą riebų kremą reikėtų nusivalyti toniku ir užsitepti drėkinamąjį kremą. Jei tokiomis sąlygomis praleidžiama daug laiko, papildomai odą galima purkšti drėkinamuoju veido losjonu, kuris sudrėkins, atgaivins, neleis odai džiūti“, – patarė U.Želvytė.
 
Renkantis odos priežiūros priemones visų pirma reikėtų atsižvelgti į odos tipą, jos būklę ir problemas. Nakčiai specialistė siūlo rinktis maitinamuosius riebesnės konsistencijos kremus. Kitaip valyti odą – šaltuoju metų laiku pirmenybę teikti maitinamiesiems valikliams. Odą žymiai geriau nuvalo ir kartu tonizuoja bei nesausina miceliniai losjonai. Dar labai svarbus patarimas – nešiokite kepures, šalikus, pirštines. Tai – puiki apsauga nuo šalčio. Be to, pravartu būtų apsilankyti ir pas kosmetologą, kuris įvertins odos būklę ir patars, kaip individualiai ją prižiūrėti.
 

Žiemos mitai


Žiemą odą reikia ne drėkinti, o maitinti
Žema temperatūra, sniegas, drėgmė ir vėjas yra vienos pagrindinių priežasčių, galinčių pažeisti odos apsauginę hidrolipidinę plėvelę. Sutrikus jos funkcijoms, pakinta pH, todėl oda ne tik blogiau apsaugoma nuo kenksmingų mikroorganizmų, bet ir epidermio ląstelės nesugeba išlaikyti drėgmės, praranda lipidus.
 
Dėl šių priežasčių įvyksta odos dehidratacija, jos pasekmės – odos sausumas, šerpetojimas, tempimo jausmas, sudirgimas, raudonos dėmės. Todėl žiemą odą reikia ne tik maitinti, bet ir drėkinti.

 
Žiemą negalima naudoti odos šveitiklių, nes jie dar labiau pažeidžia odą
Jei oda tinkamai prižiūrima ir nėra labai jautri, odos šveitiklius galima naudoti ir žiemos laikotarpiu. Tiesa, šiek tiek rečiau. Visų pirma patariama apsilankyti pas medicininį išsilavinimą turintį kosmetologą. Jis įvertins odos būklę, sudarys jos priežiūros planą, parinks tinkamą kosmetiką.
 
Esant poreikiui, bus atliktos ir specialios procedūros (profesionalus veido valymas, kaukių terapija, elektroporacija su mezoterapiniais kokteiliais ir kt.) Šios procedūros pagerins odos struktūrą, atstatys drėgmę, pamaitins ir nuramins sudirgusią odą.
Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica