Kaip atrasti sau tinkančias treniruotes

Aigustė Tavoraitė
2017-11-30
Šiuo metu, kai įvairių treniruočių pasiūla yra didelė, nemažai žmonių susiduria su problema, kaip atrasti sau tinkamiausią fizinio aktyvumo rūšį. Treneriai visų pirma pataria atsakyti į penkis pagrindinius klausimus.
Kaip atrasti sau tinkančias treniruotes
Dažnai žmonės pervertina galimybes stokodami informacijos, netinkamai pasirinkdami krūvį. Dėl to didėja ir traumų rizika. Ilgą laiką iš viso nejudėjus ir staiga pradėjus sportuoti reikia pradėti nuo paprasčiausių dalykų, nuo mažo intensyvumo treniruočių, itin kontroliuoti savijautą.

Pataria specialistė
Kūno rengybos mokymo centro „Aeromix“ grupinių užsiėmimų trenerė, seminarų lektorė Natalija Bedulskaja:
 

- Pirmas klausimas, į kurį turėtų kiekvienas atsakyti: ar neturiu didelių sveikatos problemų, kurios trukdytų man pasirinkti tinkamą fizinį aktyvumą? Jeigu ne, tuomet žmogus gali drąsiai rinktis ir išbandyti save įvairoje fizinėje veikloje.
 
Antras klausimas: koks yra mano tikslas? Priklausomai nuo jo, žmogus renkasi tinkamą treniruotę. Jeigu nori pagerinti sveikatą, geriau jaustis, būti žvalesnis ar pagražinti kūno linijas, patartina išbandyti įvairias treniruočių rūšis. Norint rasti tinkamiausią, reikia išbandyti treniruotės intensyvumą, tempą, pobūdį, pajusti atmosferą. Labai svarbu treniruotės metu ir po jos jaustis gerai.
 
Trečias klausimas: kokio tipo treniruotės man patinka? Man priimtiniau sportuoti vienam, individualiai ar užsiiminėti grupėje? Pirmuoju atveju tinkamesnės bus individualios treniruotės. Sporto klubuose galime eiti sportuoti į treniruoklių salę ar plaukioti baiseine. Gal žmogui patinka bėgioti? Mėgstantiems sportuoti grupėje galima rinktis įvairius užsiėmimus ar komandinius žaidimus, sutelkiančius bendram tikslui.
 
Ketvirtas klausimas: koks treniruotės pobūdis priimtinesnis? Jei mėgstate šokti, tuomet rinkitės temperamentingas treniruotes, tokias kaip Zumba ar kitas šokio kryptis. Kai kuriems itin patinka Step treniruotes ir tik jų metu gali visiškai „išsikrauti“. Galima rinktis intensyvias Funkcines treniruotes. Jei norite ramesnio pobūdžio treniruotės kūnui ir sielai, tuomet geresnis variantas – pilateso, jogos, Body Balance pamokos. Dalis žmonių neįsivaizduoja užsiėmimų treniruoklių salėje. Norintiems atsipalaiduoti, atsistatyti po krūvių gali patikti šiuo metu sporto klubuose populiarėjančios treniruotės su Rollais. Jeigu jums nepriimtina sportuoti uždarose patalpose, rinkitės fizinį aktyvumą gryname ore – bėgiokite arba tiesiog pasivaikščiokite intensyvesniu tempu.

 
Penktas klausimas: kiek kartų per savaitę aš galiu sportuoti? Pagal tai paprasta sudaryti treniruočių grafiką. Tai suteikia galimybę kaitalioti treniruočių tipus, pobūdį. Patartina turėti bent tris treniruotes per savaitę.
 
Kokias didžiausias klaidas daro žmonės, nusprendę sportuoti savarankiškai?
Dažnai žmonės pervertina galimybes stokodami informacijos, netinkamai pasirinkdami krūvį. Dėl to didėja ir traumų rizika. Ilgą laiką iš viso nejudėjus ir staiga pradėjus sportuoti reikia pradėti nuo paprasčiausių dalykų, nuo mažo intensyvumo treniruočių, itin kontroliuoti savijautą. Visada įsiklausykite į kūną, pojūčius, nežiūrėkite, kaip sportuoja kaimynas ar draugė. Sportavimas turi teikti džiaugsmą ir nežaloti organizmo, tik tuomet tai taps neatsiejama gyvenimo dalimi.

 
Verta žinoti
Įvairius jėgos stiprinimo pratimus su savo kūno svoriu ar intensyvesnius pratimus skambnat mėgstamai muzikai atlikti galima ir namuose. Šiuo metu populiarėjanti paslauga – sportuoti namuose su asmeniniu treneriu.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica