Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

www.lsveikata.lt
2024-02-08
Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne tik pagal vaistinių kiekį, bet ir atlyginimų dydį. Naujausi „Sodra“ duomenys rodo, kad pernai vaistinės darbuotojų vidutinis darbo užmokestis (VDU), neatskaičius mokesčių, siekė net 2475,26 Eur ir buvo didžiausias tarp visų šalyje veikiančių vaistinių tinklų. Tendencija stebima jau ne vienerius metus: 2023 metais įmonės mokamas VDU buvo net 11 proc. didesnis už antroje vietoje esančio vaistinių tinklo, o dar prieš metus – 10 proc.  
Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

Per metus atlyginimai ūgtelėjo 18 proc.
Pernai sausį įmonės darbuotojams mokamas VDU, neatskaičius mokesčių, buvo lygus 2180,19 Eur, o tų pačių metų gruodį – 2577,89 Eur. Tai reiškia, kad per metus vaistinių tinklo darbuotojų vidutinis atlyginimas kilo daugiau nei 18 proc.
 

Vaistinių tinklą „Camelia“ valdančios „Nemuno vaistinės“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė sako, kad kasmet didinami darbuotojų atlyginimai atspindi augančias komandos kompetencijas bei įmonės pastangas išlikti vienu stipriausių darbdavių rinkoje.  
 
„Šiuo metu vien vaistinėse dirba beveik 1200 darbuotojų, o administracijoje ir sandėlyje – dar keli šimtai. Suprantame, kad lūkesčius atitinkantis darbo užmokestis yra vienas pagrindinių faktorių tiek siekiant išlaikyti esamus, tiek pritraukiant potencialius darbuotojus.
 
Įprastai atlyginimai įmonėje yra didinami kartą metuose, peržvelgiant kiekvieno darbuotojo asmeninių tikslų pasiekimą ir atsižvelgiant į bendrus įmonės rezultatus. Taip pat taikome motyvacinę sistemą, kiekvienam komandos nariui suteikiančią galimybių užsidirbti papildomai“, – kalba A. Budrikienė. 
 
Įmonėje taip pat veikia stipri naujų darbuotojų adaptacijos sistema, individualiai pritaikyta pagal kiekvieno prisijungusiojo pareigybių specifiką. Jos metu nauji komandos nariai yra supažindinami ne tik su įmonės tikslais, vertybėmis, organizacine kultūra, bet ir pareigoms priklausančiomis atsakomybėmis bei motyvacine sistema. Pirmaisiais darbo mėnesiais nauji darbuotojai yra tikslingai konsultuojami kolegų-kuratorių, taip pat skatinami dalyvauti įvairiuose vidiniuose mokymuose.

 
Geriausias įmonės vidinės kultūros įvertinimas yra tai, kad trečdalis darbuotojų čia dirba jau 10 metų ar daugiau, o net 50 iš jų – kartu nuo pirmųjų vaistinių tinklo žingsnių.
 
Reputacijos kūrimas ir palaikymas 
Anot A. Budrikienės, tvarumu ir galimybėmis tobulėti grįsta įmonės strategija lemia ir reikšmingus pasiekimus rinkoje. Lietuvos metų vaistininko rinkimus, organizuojamus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto kartu su žurnalu „Farmacija ir laikas“, net trejus metus iš eilės laimėjo „Camelia“ vaistininkai: Rimvydas Blynas, Virgilija Bečelytė ir Jūratė Cijunaitienė. O pernai vaistininkė Justina Metlovienė pelnė aukso medalį.  
 
„Esame įsitikinę, kad jei darbuotojas jaučiasi vertinamas, jam suteikiamos galimybės augti ir siekti profesinių aukštumų – jis ne tik turės daugiau motyvacijos, bus atsidavęs savo darbui, bet ir prisidės prie įmonės tobulėjimo. Kiekvienais metais atliekame darbuotojų nuomonės tyrimus ir domimės, kaip dar galėtume patobulinti darbo organizavimą, kurti tarpusavio pasitikėjimą ir bendrą gerą emocinę savijautą. Daug idėjų atkeliauja per įdiegtą vidinę pasiūlymų sistemą, tiesiogiai iš pačių darbuotojų – juk jie geriausiai žino, ko reikia, kad jaustųsi laimingi darbo aplinkoje“, – priduria ji. 
 
Nuoseklų įdirbį vertina ir visuomenė – tai parodo pernai jau 5 kartą pelnytas „Geriausios reputacijos“ įmonės apdovanojimas ir aukščiausias „Rekomendavimo indeksas“ (NPS) tarp visų vaistinių tinklų. Pastarasis rodiklis, 2023 metų „Spinter“ tyrimo duomenimis, du kartus viršijo antroje vietoje esančio vaistinių tinklo įvertinimą. Tas pats tyrimas taip pat parodė lyderystę mažų kainų srityje – 31 proc. respondentų teigė, kad būtent „Camelia“ vaistinių tinklo kainos yra mažiausios. Ties šiuo aspektu, atotrūkis nuo konkurentų – bene dvigubas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

  L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

  „Jei jus pradėjo varginti sąnarių skausmai, siūlyčiau patiems ilgai nesigydyti, o kreiptis į specialistus. Skausmą sukelianč...
  Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

  Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

  „Turėjau aiškų tikslą – pamatyti savo vaiką ir jį užauginti. Gal todėl ir noras išgyventi, ir jėgos buvo...

  razinka


  Sveika šeima


  Smurtas prieš moteris su intelekto negalia – juoda zona

  Sudėtinga smurto prieš intelekto ar psichosocialinę negalią turinčias moteris problema socialinės gerovės specialistus verčia jaustis bejėgiais. Dėl savo būklės moterys tampa priklausomos nuo smurtautojų, o žalojančios ir nesaugios aplinkos – neatpažįsta. Maža to, vyrauja nuomonė esą smurtą jos dažnai išprovokuoja...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Melanomą gydys sergančiojo ląstelėmis

  Melanoma sergantiems pacientams sužibo nauja viltis. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA – angl.) patvirtino naują agresyviausios odos vėžio formos gydymo metodą. Mokslininkų teigimu, šis FDA sprendimas atneš naudos ir gydant kitas vėžines ligas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip striksi dominatriksė?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?
  Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės
  Henrikas Vaitiekūnas Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės

  Naujas numeris