Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

www.lsveikata.lt
2022-11-25
Skubantiems ir po ilgos darbo dienos pavargusiems žmonėms kiekvienas laukimas eilėje prie kasos ar konkretaus vaisto ieškojimas skirtingose vaistinėse gali išties apsunkinti vakarą ar sugadinti nuotaiką. Visgi „Eurovaistinė“ primena, tokių situacijų galima išvengti, nes vaistininkai teikia konsultacijas telefonu, kurių metu galima ne tik rezervuoti vaistus atsiėmimui vaistinėje, bet ir pasikonsultuoti sveikatos klausimais.
Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

Vaistų rezervavimas paskambinus
Pataruoju metu vaistinės neslepia susiduriančios su kai kurių vaistų trūkumu, pasitaikančiu dėl tiekimo sutrikimų gamintojų pusėje. Dauguma gyventojų žino, kad vaistininkas gali pasiūlyti alternatyvių medikamentų, jei norimo nereceptinio vaisto tuo metu vaistinėje nėra, tačiau jei kalbama apie receptinius vaistinius preparatus – vaisto pakeitimui reikalingas gydytojo receptas.

 
Visgi, „Eurovaistinės“ atstovė pastebi, kad šioje situacijoje galėtų padėti ir telefoninė konsultacija. Telefonu konsultuoja speciali vaistininkų komanda, pasirengusi patarti vaistų vartojimo klausimais, pasakyti, ar medikamentas yra vaistinėje, ar net padėti susidėti krepšelį:
 
„Pirmiausia, paskambinę žmonės gali įsitikinti, ar jų artimiausioje vaistinėje yra reikiamų vaistų bei juos rezervuoti. Taip būsite užtikrinti, kad atvykus jums patogiu metu vaistai bus atidėti išskirtinai jums. Jeigu pokalbio metu paaiškėtų, kad reikiamo vaisto vaistinėje nėra, vaistininkas yra pasirengęs suteikti konsultaciją dėl alternatyvų arba nukreipti į kitą artimiausią vaistinę, kurioje rasite pageidaujamų medikamentų bei taip pat galėsite juos iš anksto rezervuoti“, – pasakoja „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė R. Lipnevičiūtė.
 
Ne tik vaistų rezervavimas, bet ir konsultacija
Visgi žmonėms svarbu ne tik rezervuoti vaistus ar kitas sveikatinimo priemones, bet ir pasikonsultuoti sveikatos klausimais, pastebi „Eurovaistinės“ atstovė. Pasak jos, žmonės profesionalia ir išsamia vaistininko konsultacija gali pasinaudoti ne tik užsukę į fizinę vaistinę, bet ir paskambinę telefonu.
 
„Ne tik gyvai, bet ir telefonu vaistininkas gali suteikti bendrą sveikatos konsultaciją: aptarti simptomus, pasiūlyti medikamentus, patarti dėl gydymosi, ir jei reikia – nukreipti konsultacijai į gydytoją. Tokia viena konsultacija vidutiniškai trunka apie 10-15 minučių – per šį laiką ne tik aptariama paciento sveikata ir gydymas, bet ir esant poreikiui paruošiamas reikiamų prekių krepšelis. Pastebime, kad šios konsultacijos žmonėms yra itin svarbios – tai tarsi pirma pagalba. Pavyzdžiui, didelė dalis žmonių skambina, norėdami gauti vaistininko patarimą, kai netikėtai sunegaluoja patys arba jų šeimos nariai“, – pasakoja R. Lipnevičiūtė.
 
Telefoninės vaistininko konsultacijos – nemokama paslauga, o atsiimti su farmacininko pagalba rezervuotą krepšelį pasirinktoje vaistinėje galima jau kitą darbo dieną, o paskambinus iki 14 val. netgi greičiau nei per 3 valandas. Telefoninės konsultacijos teikiamos nemokama linija 8 800 50005.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Karinauskė: keičiu požiūrį į gydymąsi vaistais

  E.Karinauskė: keičiu požiūrį į gydymąsi vaistais

   „Jeigu būtų knyga „Kaip vėl perdegti per 6 savaites“, aš būčiau jos autorė“, – juokauja...
  Sekėjai ligą nustatė greičiau už gydytojus

  Sekėjai ligą nustatė greičiau už gydytojus

  Atlikėja Donata Virbilaitė pastaruosius keturis mėnesius kenčia nuo skausmų, nuovargio ir sutrikusios atminties. Nors gydytojai si...

  razinka


  Sveika šeima


  Mobingas: daug triukšmo, mažai įrodymų

  Ant elektros stulpo užkeltas darbuotojo dviratis, šmeižtas ir apkalbos – tokiomis sąlygomis kasdien dirba tūkstančiai darbuotojų, o Valstybinė darbo inspekcija (VDI) sulaukia vis daugiau skundų dėl galimo mobingo atvejų. Nors tema sulaukia vis daugiau dėmesio, VDI atstovai pastebi, kad didžioji dalis skundų nepasitvirtin...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Medikai priešinasi... medikų skaičiaus didinimui

  Pietų Korėjos Ministrų kabinetas nusprendė itin ženkliai padidinti medicinos studentų skaičių. Tokius planus skeptiškai vertina ne tik gydytojų, bet ir studentų bendruomenės. Dėl to, Korėjos rezidentai masiškai palieka darbo vietas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės
  Henrikas Vaitiekūnas Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės
  Kas tas imunitetas?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas tas imunitetas?
  Kas Prienus su pikaperiais sieja?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas Prienus su pikaperiais sieja?

  Naujas numeris