Vaistinės siūlo būdą jau šiandien valstybei sutaupyti šimtus tūkstančių eurų

www.lsveikata.lt
2019-11-04
Planuojant kitų metų biudžetą galima sutaupyti papildomus šimtus tūkstančių eurų ir skirti šiuos pinigus jautriausių socialinių grupių reikmėms. Šiuos pinigus galima gauti nedidinant jokių mokesčių.
Vaistinės siūlo būdą jau šiandien valstybei sutaupyti šimtus tūkstančių eurų
„Verslas yra seniai pasiruošęs remti gerovės valstybės idėją. Pirmiausiai siūlome neišlaidauti ten, kur jau darbai padaryti“, - teigia Dangutė Mikutienė, Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė.

Lietuvos vaistinių asociacija kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydama nešvaistyti valstybės lėšų ir leisti nuotolinę prekybą receptiniais vaistais vykdyti per dabar puikiai veikiančias, pacientų duomenų apsaugą tinkamai užtikrinančias e-vaistines.

„Verslas yra seniai pasiruošęs remti gerovės valstybės idėją. Pirmiausiai siūlome neišlaidauti ten, kur jau darbai padaryti. Pavyzdžiui, vaistinės seniai yra sukūrusios elektroninę sistemą, leidžiančią patogiai nuotoliniu būdu pirkti nereceptinius vaistus. Nuo lapkričio pirmosios įsigaliojo Farmacijos įstatymo nuostata, leidžianti ir receptinių vaistų pardavimą nuotoliniu būdu. Vienintelis dalykas, kodėl ši sistema negali būti paleista – nėra poįstatyminių teisės aktų reglamentuojančių tokios prekybos sąlygas ir tvarką“, - teigia Dangutė Mikutienė, Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė.
 
Nuo lapkričio 1 dienos turėjusi startuoti galimybė receptinius vaistus įsigyti nuotoliniu būdu stringa. Valstybės biudžeto pinigais norima finansuoti nuotolinio receptinių vaistų pardavimo valstybinę platformą, o ji veikti nepradės, nes dar nėra net sukurta. „Registrų centras“ dar tik planuoja vykdyti paslaugų pirkimą, todėl kol kas niekas negali paaiškinti, kiek medikams, pacientams, kitiems vartotojams teks laukti nuotolinės receptinių vaistų pardavimo sistemos ir kiek vėl biudžeto lėšų pareikalaus e-sveikatos sistema.
Pirminiais duomenims, tokios sistemos sukūrimas, priežiūra mokesčių mokėtojams gali kainuoti ir milijoną.
 
„Norime tikėti, kad valdantieji priims verslo siūlymą ir leis pradėti naudoti e-vaistinėse jau sukurtą nuotolinio  vaistų pardavimo sistemą receptiniams vaistams. Kelia pagrįstų abejonių tokios papildomos platformos kūrimas ir biudžeto pinigų švaistymas. Pedagogai rengiasi streikuoti, trečdalis gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos, privalomai pacientams tik pigiausi pirmo skyrimo vaistai, o kad trūksta pinigų nuolat girdime prieš kiekvieno biudžeto svarstymą. Suteikite tik prisijungimus gerai jau veikiančioms e-vaistinėms ir patogus bei saugus receptinių vaistų įsigijimo būdas valstybei nieko nekainuos. Tai beje ne tik sutaupytų mokesčių mokėtojų pinigų, bet ir išsklaidytų tvyrančias abejones, kad stipriai vėluojanti valstybės finansuojama ir per „Registrų centrą“ diegiama pardavimo platforma kaip sudėtinė e-sveikatos dalis gali būti susijusi su korupciniais dalykais“, - sakė D.Mikutienė.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica