Už taupymą vaistininkų sąskaita žmonės mokės savo sveikata

www.lsveikata.lt
2023-03-23
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai kritikuoja valdančiųjų siūlomas Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama leisti vaistinėse vietoj vaistininko dirbti vaistininko padėjėjui, o, esant reikalui, šis į vaistininką galėtų kreiptis konsultacijos nuotoliniu būdu.
Už taupymą vaistininkų sąskaita žmonės mokės savo sveikata
Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

Demokratų teigimu, būtina atsižvelgti į vaistininkų bendruomenės keliamus klausimus ir išsakomą kritiką, kuri, anot parlamentarų, yra visiškai pagrįsta ir reikalauja gilesnės diskusijos, o ne skubotos reformos, didinančios vaistinių pelną, tačiau statančios į realų pavojų gyventojų sveikatą ar net gyvybę.

„Sveikatos sistemos situacija Lietuvoje lemia, kad patekti pas gydytoją dažnai užtrunka bent keletą dienų, todėl visiškai natūralu, jog sušlubavus sveikatai pirmiausia einama į vaistinę ir klausiama vaistininko patarimo, juo remiantis įsigyjami ir vartojami vaistai“, – sako demokratų atstovas Tomas Tomilinas.
 
Pasak jo, vaistininkai nėra paprasti pardavėjai, daug dažniau jie yra konsultantai, pirmieji žmonės, kurių patarimo klausiame, nes jie yra arčiausiai žmonių, visada lengvai prieinami, jais pasitikima.
Parlamentaro teigimu, bandymas teisinti vaistinių be vaistininko darbą yra pataikavimas verslo interesams, kuriems svarbu sutaupyti darbuotojų sąskaita, paliekant vaistininką konsultuoti nuotoliniu būdu bent keletą padėjėjų vienu metu.
T. Tomilinas pabrėžia, kad verslo interesus šiuose pakeitimuose įžvelgia ir Vaistininkų profesinės sąjungos pirmininkas Žydrūnas Mineikis, ir daugybė kitų profesijos atstovų, su kuriais teko tiesiogiai bendrauti ar susirašinėti.
 
„Jokių privalumų šis pakeitimas neturi. Jis neatneš naudos pacientams, nepalengvins darbo vaistininkams, užkraus neaiškias papildomas atsakomybes vaistininkų padėjėjams ir turės sunkiai prognozuojamų pasekmių visuomenės sveikatai. Vieninteliai, kurių interesas čia atstovaujamas, yra vaistinių savininkai, kurių pelnai padidės, o atsakomybė – ne, nes sveikata rizikuoja žmonės, o atsakomybė tenka darbuotojams“, – tęsia T. Tomilinas.
Įstatymo pakeitimas teikiamas prisidengiant Europos Sąjungos direktyvų taikymu Lietuvoje, tačiau, anot demokratų atstovo, dėl to buvo susitarta darbo grupėje prie Sveikatos apsaugos ministerijos, tačiau iš viso susitarimo įstatymu bandoma įtvirtinti tik vaistinių pelną didinančią dalį.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  R.Šerpytis: kabinete ieškome žudiko

  R.Šerpytis: kabinete ieškome žudiko

  „Daktaro darbas – kaip detektyvo, kuris turi atrasti žudiką”, – įsitikinęs tėvo, garsaus kardiologo Prano ...
  Agnė: niekada nežinai, kada bus TA diena

  Agnė: niekada nežinai, kada bus TA diena

  „Skambutis mane pažadino apie 3 valandą nakties. Pamačius, jog skambina nežinomas numeris, per kūną perėjo šiurpuliuk...

  razinka


  Sveika šeima


  Norėjo pasigražinti, pasipuošė randais

  Kūno puošyba auskarais taip išpopuliarėjo, jog tikriausiai vargu ar rastume moteriškos lyties atstovę, kuri nebūtų persivėrusi ausies lezgelio. Specialistai teigia, jog klientų amžius jaunėja, procedūrai ryžtasi ir vis daugiau vyrų, parenkamos netradicinės vietos. Tačiau apie pasekmės sveikatai kalbama per mažai....

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Humanitarinės katastrofos priešaušris

  Politinis nestabilumas Sudane, kur vyksta ginkluota kova tarp šalies ginkluotojų pajėgų, remiančių valstybės vadovą, ir RSF vadovaujamų generolo Mohamed Hamdan Dagalo baigia peraugti į humanitarinę katastrofą.   

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Brangesnė už auksą?
  Henrikas Vaitiekūnas Brangesnė už auksą?
  Apie dėmesį, kuris prastesnis net už gaidelio
  Henrikas Vaitiekūnas Apie dėmesį, kuris prastesnis net už gaidelio
  Nematomos grožybės
  Henrikas Vaitiekūnas Nematomos grožybės

  Naujas numeris