Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

www.lsveikata.lt
2020-09-21
Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus atšaukti visi renginiai, siūloma dirbti nuotoliniu būdu, atidarytas mobilus patikrinimo punktas. Mieste dirbantys vaistininkai pasakoja, kad labiausiai gyventojams neramu dėl savo sveikatos.
Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

„Eurovaistinės“ Radviliškyje vedėja Zita Turenkienė pasakoja, kad nuo pat ankstyvo ryto vaistinėje klientų yra ir jie nuolat užsuka pasitarti ar įsigyti reikiamų medikamentų.
„Situacija yra geresnė nei galite pagalvoti. Vyksta įprastas gyvenimas tik gyventojams labai trūksta galimybės susisiekti su savo gydytojais. Pasitaiko daug atvejų, kai žmonės puikiai žino savo ligą, vaistus, kuriuos vartoja jau ilgai, tačiau receptai jiems neišrašyti. Bendromis jėgomis su klientais darome viską, kad tuos receptus pavyktų gauti“, – pasakoja vienos iš trijų mieste dirbančių „Eurovaistinių“ vadovė.

 
Pasak vaistininkės, dabar ypač svarbu išlikti budriems, neprarasti sveiko proto ir rūpintis tinkama rankų higiena. Vaistinėje įrengti stikliniai atitvarai, darbuotojai kasdien tikrinasi temperatūrą, dezinfekuoja paviršius, dirba dėvėdami pirštines, kaukes.
„Mes visos vaistinėje esame vietinės radviliškietės, pažįstame savo klientus ir gera, kad gyventojų sąmoningumas išaugęs. Visi laikosi atstumo, taisyklingai dėvi kaukes ir jas keičia, nuolat dezinfekuoja rankas“, – pasakoja Radviliškyje dirbanti vaistininkė.
 
Ji teigia, kad dabar labiausiai trūksta gydytojų, o vaistinėse klientai įsigyja medicininių kaukių, dezinfekcinių priemonių ir dažnas nori imunitetui stiprinti skirtų preparatų su ežiuole, taip pat populiarios propolio kapsulės.
 
„Dar tikrai ne peršalimo sezonas. Gyventojai jaučiasi gerai, tačiau nori stiprinti savijautą ir dažnas prašo preparatų su cinku. Manau, kad taip klientai pildo savo namų vaistinėles. Džiaugiamės, kad visi geranoriški, o mes galime jiems padėti. Visos mūsų miesto vaistinės dirba, vaistų tikrai užteksime, maisto taip pat, tad jokios panikos nėra“, – sako Z.Turenkienė.
„Eurovaistinės“ vaistininkai primena, kad ypač svarbu laikytis tinkamos rankų higienos, reguliariai keisti apsaugines veido priemones, laikytis saugaus atstumo nuo aplinkinių.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Medikai: be tabako žalos mažinimo programų neapsieisime

  Medikai: be tabako žalos mažinimo programų neapsieisime

  Vilniuje į apskritojo stalo diskusiją rinkosi vieni garsiausių kardiologijos, pulmonologijos, onkologijos, psichiatrijos ir kitų s...
  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Telšiškė Kornelija Laurinavičiūtė (20 m.) jau vaikystėje žinojo turinti stuburo problemų, tačiau apie nugaros smegen...

  Sveika šeima


  Vaikų kalbos priešas - stresas

  Spalį minima Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena, ta proga, logopedė Dianos Jazukevičienė ragina tėvus atkreipti dėmesį į tai, kaip kalba ikimokyklinio amžiaus vaikai. Tam tikri kalbos ypatumai anksti išduoda, kad vaikas pradės mikčioti.

  Sveikatos horoskopas


  Spalio 12 - 18 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moldova seksualiniu švietimu nustebino Europą

  Moldovos Respublikoje atliktas precedento neturintis darbas, siekiant užtikrinti, kad paaugliai būtų tinkamai šviečiami seksualiniais klausimais, galėtų naudotis seksualinės ir reprodukcinės sveikatos paslaugomis.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Priešinimo ir skaldymo valdysena
  Algirdas Klimaitis Priešinimo ir skaldymo valdysena
  Už bausmę – į rožinę kamerą!
  Henrikas Vaitiekūnas Už bausmę – į rožinę kamerą!
  Kiek vorų jau suvalgėte?
  Henrikas Vaitiekūnas Kiek vorų jau suvalgėte?

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica