Prezidentė prabilo apie farmacininkų godumą

www.delfi.lt
2017-06-08
Šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo metinėje kalboje užsiminė apie vaistų rinkos pokyčius, negailėdama griežtos retorikos ilgamečiam „farmacininkų godumui“. DELFI kalbinti kitų barikadų – Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos vaistinių asociacijos – atstovai teigė Prezidentės kalboje įžvelgiantys paramą pradėtiems darbams tęsti.
Prezidentė prabilo apie farmacininkų godumą
Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime skaitė metinį pranešimą. Prezidentūros kanceliarijos nuotr./R.Dačkus

„Tvirtos laikysenos reikia ir jau prasidėjusiam perversmui vaistų rinkoje. Ji dešimtmečius balansuoja tarp farmacininkų godumo ir vaistų neįperkančio žmogaus. Jeigu Sveikatos apsaugos ministerijos stuburas atlaikys spaudimą, o Konkurencijos tarybos bei Valstybės kontrolės rekomendacijos bus įgyvendintos, kainų svertai pagaliau tikrai pakryps žmogaus naudai. Ir korupcijos šioje gyvybiškai svarbioje srityje liks mažiau“, - sakė ji.
 

Teiginiai nuteikia optimistiškai 
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Prezidentės kalbą vertina kaip teigiamą postūmį pradėtiems darbams. „Šalies vadovės išsakyti teiginiai apie pradėtus pokyčius vaistų rinkoje mane ir mano komandą nuteikia optimistiškai, nes rodo jos pasitikėjimą ir palaikymą dėl jau pradėtų reformų vaistų kainų mažinimo srityje, kurių jau labai seniai reikėjo“, - sakė A.Veryga. Ministro teigimu, jam tai paskatinimas eiti tik tolyn ir nesustoti.
 
„Todėl ir šiuo atveju visada atstovausime silpniausius – pacientus, žmones, kurie perka vaistus ir turi turėti galimybę juos įsigyti pigiau. Juolab kad tokių galimybių tikrai yra, nes Lietuvoje vaistų kainos tikrai didelės, lyginant su kitomis šalimis. Lietuva nusipelnė gyventi geriau. To mes ir siekiame“, - teigė ministras. Jis pabrėžė, kad tai pradeda suprasti ir farmacijos sektorius, su kuriuo šiuo metu yra labai daug dirbama.
 
„Kalbame, aiškiname, kad svarbiausias šiuo atveju – žmogus, kuris turi turėti galimybę vaistus įsigyti pigiau, nepermokėti už farmacijos pramonės produktus. Vaistų kainų mažinime žengti pirmieji žingsniai. Mes eisime toliau, įgyvendindami Konkurencijos Tarybos ir Valstybės kontrolės rekomendacijas“, - žadėjo A.Veryga.

 
Vaistinės - nežinomybėje 
Lietuvos vaistinių asociacijos Valdybos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė DELFI pastebėjo, kad Prezidentės kritika šįkart nukreipta į vaistų gamintojus. „Prezidentės dėmesys šį kartą vaistų pramonei, t.y. vaistų gamintojams. Visuomet akcentuojame, kad visi svertai ir yra ministerijos ir vaistų gamintojų rankose, dėl galutinės vaistų kainos pacientams susitariama tarp jų, vaistinėse gyventojai tiesiog ateina įsigyti vaistų, kuriems pritaikyti reguliuojami antkainiai. Ji taip pat pabrėžė, kad naujausiems pakeitimams vaistinės Lietuvoje kol kas ruoštis negali, nes iki šiol nėra pateikiami duomenys, kokia konkrečių vaistų kaina nuo liepos 3 d. turės būti.
 
„Prisitaikymui prie pakeitimų paliktas mažiausias galimas laikas ir nesame tikri, kad minimu metu vaistinės spės pasirengti visiems pakeitimams. Vaistininkai perduoda gyventojams kylančius klausimus, kokių vaistų nebeliks ir kiek jie kainuos, tačiau vaistinės kol kas šios informacijos gyventojams pateikti negali, nes visa informacija vaistinėms nepateikiama. Norime gyventojų paprašyti neskambinti ir vaistinių tinklų nemokamomis linijomis, nes vaistinės šiuo metu padėti negali – kol situacija nepasikeis, kviečiame naudotis Sveikatos apsaugos ministerijos nurodomu nemokamu numeriu: 8 800 66 004“, - teigė K.Nemaniūtė-Gagė. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica