Nepirkite internete siūlomų netikrų vaistų nuo COVID-19

Rūta Androšiūnaitė, BNS
2020-03-24
Europos vaistų agentūra (EMA) antradienį perspėjo vartotojus nepirkti jokių internete siūlomų neaprobuotų vaistų, esą gydančių nuo COVID-19, ir sakė, kad jie gali rimtai pakenkti.
Nepirkite internete siūlomų netikrų vaistų nuo COVID-19

Amsterdame įsikūrusi EMA patarė internete perkantiems žmonėms vaistus užsisakyti tik registruotose interneto vaistinėse.
„EMA ragina plačiąją visuomenę nepirkti vaistų iš nesankcionuotų svetainių ir kitų pardavėjų, siekiančių pasinaudoti baime ir susirūpinimu tęsiantis koronaviruso ligos pandemijai“, – sakoma pareiškime.
 
„Sufalsifikuoti vaistai gali padaryti rimtos žalos. Juose gali būti netinkamų ingredientų arba nebūti jokių veiksmingų ingredientų, arba net būti žalingų medžiagų, kurių neturėtų būti vaistuose“, – pabrėžė EMA.
„Visuomenei primenama, kad šiuo metu nėra autorizuotų vaistų nuo COVID-19“, – nurodė EMA ir pridūrė, kad yra prieinami „gydytojo ar vaistininko rekomenduojami vaistai nuo simptomų, tokių kaip karščiavimas“.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica