Naujas

www.lsveikata.lt
2014-05-08
Johns Hopkins universiteto (JAV) mokslininkai, panašu, rado naują vaistą, galintį padėti išspręsti širdies ir kraujagyslių ligų plitimą ir mirtingumą nuo jų. 
Naujas

Johns Hopkins universiteto (JAV) mokslininkai dirbdami su laboratoriniais gyvūnais, aptiko būdą, kaip galima paveikti cholesterolio metabolinę „kelionę“ po mūsų organizmą. Eksperimento metu identifikuota ir išskirta molekulė, atsakinga už įvairius metabolinius mechanizmus. Tarp jų – ir cholesterolio panaudojimą organizme, jo transportavimą, prisilipinimą prie arterijų sienelių.


Molekulės „niekdarės“, kaip jas vadina tyrime dalyvavę Johns Hopkins universiteto mokslininkai, yra glikosfingolipidai. Jie sudaryti iš riebalų ir cukraus. Glikosfingolipidai randami ląstelių sienelėse ir yra atsakingi ne tik už su cholesteroliu susijusius procesus, bet ir už ląstelės augimą. Taip, kaip glikosfingolipidai reguliuoja ląstelės augimą, taip jie gali reguliuoti kelią, kuriuo organizmas kovoja su cholesteroliu ir cholesterolio kiekio didėjimą.


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...
    A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

    A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

    „Esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes“, – nebesikuklina profesinės stiprybės pripažinti Klaipėdo...

    razinka


    Sveika šeima


    Pogimdyvinės depresijos skyrius? Kodėl gi ne!

    Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) pateikė siūlymą Sveikatos apsaugos ministerijai steigti skyrius, neatskiriančius psichologines problemas patiriančios mamos ir naujagimio. „Sunkiausiose situacijose reikia pritaikytų sąlygų, paruoštų specialistų ir papildomo laiko. Vien skyriaus įsteigimas problemos nei&scaro...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Vienas kraujo lašas atskleis, kiek liko gyventi

    Naujas tyrimas rodo, kad paprastas kraujo ar seilių testas gali padėti nustatyti tikėtiną gyvenimo trukmę. „Medical News Today“ skelbia, kad šis tyrimas atveria naujas galimybes ankstyvai diagnostikai ir tikslinėms intervencijoms, padedančioms išlaikyti gerą žmogaus sveikatą amžėjant.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris