Komiteto pirmininkė D.Mikutienė: ar vaistų kompensavimas Lietuvoje skaidrus ir nešališkas?

www.lsveikata.lt
2014-10-17
„Dažnai tenka išgirsti skaudžius atvejus apie tai, kad žmogus miršta ne tik todėl, jog jam reikalingas modernus gydymas nekompensuojamas, bet todėl, kad sprendimas dėl jo kompensavimo buvo sprendžiamas per ilgai ir dėl neaiškių priežasčių vis atidedamas“,  – teigia Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė. – Lietuvoje modernūs vaistai sunkiai skinasi kelią, o visos pastangos juos gauti atsimuša net ne į finansavimo, bet iš esmės į organizacines problemas (valdininkai nesusirenka į posėdžius, nepatvirtina sprendimo dėl trūkstamo parašo ir pan.)“.
Komiteto pirmininkė D.Mikutienė: ar vaistų kompensavimas Lietuvoje skaidrus ir nešališkas?
Vaistų kompensavimui valstybė kasmet skiria daugiau kaip 800 mln. litų, tačiau modernaus gydymo prieinamumu atsiliekame nuo daugelio Europos šalių.

Šias mintis parlamentarė išsakys šiandien, spalio 17 d., vyksiančioje diskusijoje „Vaistų kompensavimas Lietuvoje: ar skaidru ir nešališka?“

Seimo Sveikatos reikalų komiteto organizuojamoje diskusijoje-konferencijoje bus kalbama apie tai, kas ir kaip nusprendžia, kokiais vaistais užklupus ligai būsime nemokamai gydomi. Ar tie sprendimai yra visiems žinomi, viešai prieinami? Ar sprendimai dėl konkrečių vaistų kompensavimo, t.y. dėl to, kuo pacientai bus gydomi už jų sumokėtus mokesčius, Lietuvoje yra skaidrūs ir nešališki? Kaip žinoti, ar tikrai valstybė negali sau leisti kompensuoti modernaus gydymo, ar tik dėl savo neveiklumo nesugeba to padaryti?
 
Vaistų kompensavimui valstybė kasmet skiria daugiau kaip 800 mln. litų, tačiau modernaus gydymo prieinamumu atsiliekame nuo daugelio Europos šalių, o tiek pacientų atsiliepimai, tiek statistika, parodanti pacientams būtinų modernių vaistų prieinamumą, tiek ir ekspertų nuomonės kelią abejonę, ar sistema veikia sklandžiai, taip, kaip turėtų pagal nustatytus teisės aktų reikalavimus, bei apskritai aiškiai, nešališkai ir objektyviai.
 
Seimo narė D.Mikutienė įsitikinusi, kad tai netoleruotina situacija. „Mūsų negali tenkinti sistema, kuri užtikrina sprendimus priimančių asmenų nešališkumą, nepriklausomumą bei rotaciją tik biurokratiškai, bet ne praktiškai. Mūsų negali tenkinti neveikimas, kai valdininkai nedaro to, ką ir taip privalėtų atlikti pagal pareigybę“, – teigia ji.
Šiuo renginiu tikimasi pasiekti, kad kompensuojamųjų vaistų sistema taptų maksimaliai skaidri ir nešališka. Tik tada sistema bus efektyvi, atitinkanti tiek pacientų, tiek verslo, tiek valdžios interesus.
Renginyje bus kviečiama atvirai diskutuoti, dalintis mintimis ir idėjomis bei ieškoti bendro sutarimo dėl būtinų pokyčių, kuriuos reikia pradėti įgyvendinti tuoj pat po šio renginio.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...
    A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

    A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

    „Esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes“, – nebesikuklina profesinės stiprybės pripažinti Klaipėdo...

    razinka


    Sveika šeima


    Pogimdyvinės depresijos skyrius? Kodėl gi ne!

    Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) pateikė siūlymą Sveikatos apsaugos ministerijai steigti skyrius, neatskiriančius psichologines problemas patiriančios mamos ir naujagimio. „Sunkiausiose situacijose reikia pritaikytų sąlygų, paruoštų specialistų ir papildomo laiko. Vien skyriaus įsteigimas problemos nei&scaro...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Vienas kraujo lašas atskleis, kiek liko gyventi

    Naujas tyrimas rodo, kad paprastas kraujo ar seilių testas gali padėti nustatyti tikėtiną gyvenimo trukmę. „Medical News Today“ skelbia, kad šis tyrimas atveria naujas galimybes ankstyvai diagnostikai ir tikslinėms intervencijoms, padedančioms išlaikyti gerą žmogaus sveikatą amžėjant.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris