Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

www.lsveikata.lt
2021-04-16
Šalies gydytojai ekspertai ragina valdžios atstovus atkreipti dėmesį į vitaminą D, kaip Covid-19 infekcijos pasekmes švelninančią priemonę. „Eurovaistinės“ farmacijos specialistai antrina ir pastebi, kad kovą susidomėjimas vitaminu D išaugo daugiau nei dvigubai lyginant su pernai metais.
Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

Saulės vitaminu dažnai vadinamas vitaminas D, pasak farmacininkės Elvyros Ramaškienės, yra labai naudingas imuninei sistemai, dantims ir kaulams, raumenų sistemai. „Šiuo vitaminu klientai domisi visada, ypač rudenį ir žiemą, tačiau šie pandemijos metai išsiskyrė dar didesniu susidomėjimu, jį rekomenduoja vartoti ir gydytojai, ir vaistininkai, ateina ieškodami ir patys žmonės“, – sako farmacininkė.
Nors dažnai manoma, kad vasarą vitamino D vartoti nereikia, iš tiesų, daugeliui farmacininkė jį rekomenduoja vartoti ištisus metus ir tik tie, kurie tikrai daug laiko vasarą praleidžia lauke, gali šiltuoju metų laiku nevartoti arba tai daryti mažomis dozėmis.

 
Vitaminas D pasigamina odoje, veikiant saulės spinduliams, odoje pasigamina maždaug 80–90 proc. mums reikiamo vitamino D, kitą dalį turėtume gauti su maistu, o jeigu negauname – turėtume vartoti maisto papildus. Vitamino D šaltiniai yra riebi žuvis, kiaušiniai, mėsa ir kiti produktai.
Skaičiuojama, kad norint gauti rekomenduojamą vitamino D paros normą, reikėtų suvartoti 1 valgomąjį šaukštą menkių kepenėlių aliejaus, 85 g lašišos (neapdorotos termiškai), 250 g tuno, 10 kiaušinių arba net 2,5 kg fermentinio sūrio – visa tai yra sunkiai kasdien pasiekiami kiekiai.
 
Vaistinėse klientai gali rasti vitamino D įvairiomis formomis – lašiukais, kramtomis tabletėmis, kapsulėmis, purškiamo ir liposominio. Farmacininkė sako, kad bene labiausiai mėgstami – purškiamas, kurį labai patogu turėti su savimi, nes nereikia užsigerti vandeniu, ir liposominis, kurį organizmas pasisavina daug lengviau.
„Liposoma – visiškai identiška mūsų ląstelei, todėl vitaminas patenka tiesiai į ląstelę, nes liposoma susijungia su ląstele ir vitaminas D keliauja ten, kur labiausiai reikia“, – paaiškina farmacininkė.
 
„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad vaistinėse šiomis dienomis ne tik padaugėjo klientų, bet ir išaugo vitaminų, ypač vitamino D paklausa.
„Fiksuojame, kad praėjusią savaitę klientai „Eurovaistinėse“ įsigijo du su puse karto daugiau vitamino D nei per tą patį laikotarpį pernai metais. Kovą mūsų tinkle įsigyta dvigubai daugiau šio vitamino nei pernai“, – sako vaistinių tinklo atstovė.
 
Farmacininkai dėl tinkamos vitamino D dozės rekomenduoja pasikonsultuoti vaistinėje, tačiau dažniausiai kūdikiams iki pusės metų rekomenduojama 400IU, 6–12 mėnesių kūdikiams – 400–600IU, 1–10 metų vaikams – 600–1000IU, suaugusiems – 2000IU per parą. Profilaktiškai pakanka 1000IU per parą, o sergant galima dozę didinti iki 4000IU.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...
    A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

    A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

    „Esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes“, – nebesikuklina profesinės stiprybės pripažinti Klaipėdo...

    razinka


    Sveika šeima


    Pogimdyvinės depresijos skyrius? Kodėl gi ne!

    Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) pateikė siūlymą Sveikatos apsaugos ministerijai steigti skyrius, neatskiriančius psichologines problemas patiriančios mamos ir naujagimio. „Sunkiausiose situacijose reikia pritaikytų sąlygų, paruoštų specialistų ir papildomo laiko. Vien skyriaus įsteigimas problemos nei&scaro...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Vienas kraujo lašas atskleis, kiek liko gyventi

    Naujas tyrimas rodo, kad paprastas kraujo ar seilių testas gali padėti nustatyti tikėtiną gyvenimo trukmę. „Medical News Today“ skelbia, kad šis tyrimas atveria naujas galimybes ankstyvai diagnostikai ir tikslinėms intervencijoms, padedančioms išlaikyti gerą žmogaus sveikatą amžėjant.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris