Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

www.lsveikata.lt
2021-04-16
Šalies gydytojai ekspertai ragina valdžios atstovus atkreipti dėmesį į vitaminą D, kaip Covid-19 infekcijos pasekmes švelninančią priemonę. „Eurovaistinės“ farmacijos specialistai antrina ir pastebi, kad kovą susidomėjimas vitaminu D išaugo daugiau nei dvigubai lyginant su pernai metais.
Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

Saulės vitaminu dažnai vadinamas vitaminas D, pasak farmacininkės Elvyros Ramaškienės, yra labai naudingas imuninei sistemai, dantims ir kaulams, raumenų sistemai. „Šiuo vitaminu klientai domisi visada, ypač rudenį ir žiemą, tačiau šie pandemijos metai išsiskyrė dar didesniu susidomėjimu, jį rekomenduoja vartoti ir gydytojai, ir vaistininkai, ateina ieškodami ir patys žmonės“, – sako farmacininkė.
Nors dažnai manoma, kad vasarą vitamino D vartoti nereikia, iš tiesų, daugeliui farmacininkė jį rekomenduoja vartoti ištisus metus ir tik tie, kurie tikrai daug laiko vasarą praleidžia lauke, gali šiltuoju metų laiku nevartoti arba tai daryti mažomis dozėmis.

 
Vitaminas D pasigamina odoje, veikiant saulės spinduliams, odoje pasigamina maždaug 80–90 proc. mums reikiamo vitamino D, kitą dalį turėtume gauti su maistu, o jeigu negauname – turėtume vartoti maisto papildus. Vitamino D šaltiniai yra riebi žuvis, kiaušiniai, mėsa ir kiti produktai.
Skaičiuojama, kad norint gauti rekomenduojamą vitamino D paros normą, reikėtų suvartoti 1 valgomąjį šaukštą menkių kepenėlių aliejaus, 85 g lašišos (neapdorotos termiškai), 250 g tuno, 10 kiaušinių arba net 2,5 kg fermentinio sūrio – visa tai yra sunkiai kasdien pasiekiami kiekiai.
 
Vaistinėse klientai gali rasti vitamino D įvairiomis formomis – lašiukais, kramtomis tabletėmis, kapsulėmis, purškiamo ir liposominio. Farmacininkė sako, kad bene labiausiai mėgstami – purškiamas, kurį labai patogu turėti su savimi, nes nereikia užsigerti vandeniu, ir liposominis, kurį organizmas pasisavina daug lengviau.
„Liposoma – visiškai identiška mūsų ląstelei, todėl vitaminas patenka tiesiai į ląstelę, nes liposoma susijungia su ląstele ir vitaminas D keliauja ten, kur labiausiai reikia“, – paaiškina farmacininkė.
 
„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad vaistinėse šiomis dienomis ne tik padaugėjo klientų, bet ir išaugo vitaminų, ypač vitamino D paklausa.
„Fiksuojame, kad praėjusią savaitę klientai „Eurovaistinėse“ įsigijo du su puse karto daugiau vitamino D nei per tą patį laikotarpį pernai metais. Kovą mūsų tinkle įsigyta dvigubai daugiau šio vitamino nei pernai“, – sako vaistinių tinklo atstovė.
 
Farmacininkai dėl tinkamos vitamino D dozės rekomenduoja pasikonsultuoti vaistinėje, tačiau dažniausiai kūdikiams iki pusės metų rekomenduojama 400IU, 6–12 mėnesių kūdikiams – 400–600IU, 1–10 metų vaikams – 600–1000IU, suaugusiems – 2000IU per parą. Profilaktiškai pakanka 1000IU per parą, o sergant galima dozę didinti iki 4000IU.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...
  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Kauno poliklinikos šeimos gydytojas Lukas Pavlavičius teigia, kad jo specialybės atstovai dažnai nuvertinami, esą gali i&sc...

  Sveika šeima


  Nenustebkite, jei susirgus COVID-19 ims slinkti plaukai

  Persirgę COVID-19 vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jiems ėmė slinkti plaukai. Gydytoja-trichologė Gitana Šabūnienė ramina – toks infekcijos poveikis laikinas.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica