„Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

www.lsveikata.lt
2021-02-22
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos – patalpos, įranga, dokumentacija – atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus imunoprofilaktikos paslaugų teikimui „Camelia“ vaistinių kabinetuose Vilniuje ir Šiauliuose. Turint leidimus-higienos pasus ir darbuotojams išklausius specialius mokymus, bus galima pateikti dokumentus asmens sveikatos priežiūros įstaigos licencijai gauti.
„Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

Leidimai-higienos pasai jau išduoti „Camelia“ vaistinėse Vilniuje, Vikingų g. 3, prekybos centre „Nordika“ ir Šiauliuose, Tilžės g. 109, prekybos centre „Saulės miestas“, esantiems skiepijimo kabinetams. Šiuo metu laukiama leidimo-higienos paso skiepijimo kabinetui, esančiam Kaune, „Camelia“ vaistinėje Laisvės al. 55. Čia nuo kovo mėnesio planuojama pacientams teikti skiepijimo paslaugą. Taip pat skiepų kabinetas įrenginėjamas Klaipėdoje esančioje „Camelia“ vaistinėje.
Pavasarį planuojama pradėti skiepyti erkinio encefalito vakcina, rudenį – sezoninio gripo vakcina. Kol kas nėra žinoma, ar ateityje vaistinėse bus skiepijama nuo COVID-19.

Jei didės poreikis skiepytis vaistinėse, planuojama įrengti daugiau kabinetų. Šiuo metu vyksta specialūs vaistininkų mokymai. Pacientus vakcinuoti galės tik išplėstinės praktikos vaistininkai.
 
„Šiuo metu šalyje vyksta skiepijimas nuo COVID-19 ir vakcinavimas tik intensyvės, gydymo įstaigoms krūviai didės, todėl norinčiųjų pasiskiepyti srautus bent kiek perimsime ir suteiksime galimybę pacientams dar patogiau ir greičiau pasiskiepyti“, – sako vaistinių tinklą „Camelia“ valdančios UAB „Nemuno vaistinės“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė.
 
Kad pacientams pasiskiepyti vaistinėse bus patogiau ir greičiau, pritaria ir „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas. „Iš pacientų ne kartą esu girdėjęs, kad vis planuoja pasiskiepyti nuo erkinio encefalito, o rudenį nuo gripo, tačiau dažnai pritrūksta ryžto užsiregistruoti ir nuvykti į gydymo įstaigą pasiskiepyti. Manau, užsukti į vaistinę reikiamų prekių ir tuo pačiu pasiskiepyti, bus kur kas patogiau ir greičiau, – sako pacientus skiepyti planuojantis vaistininkas R. Blynas. – Be to, jei pacientai aktyviai skiepysis, tai bus efektyvus būdas siekiant suvaldyti užkrečiamųjų ligų plitimą Lietuvoje.“
 
Šiuo metu laukiama licencijų vaistininkams ir skiepų kabinetams vaistinėse. Kai šie dokumentai bus gauti, bus galima nedelsiant pradėti skiepijimą. Skiepijimas vaistinėse planuojamas kovo mėn. pradžioje, kada tiksliai – bus paskelbta „Camelia“ svetainėje bei pranešama atskiru pranešimu spaudai.
„Camelia“ vaistinė – vieta šalia jūsų namų ar dažnai lankomų parduotuvių, todėl pasiskiepyti bus dar paprasčiau, greičiau ir saugiau.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Antros inksto transplantacijos belaukiant

  Antros inksto transplantacijos belaukiant

  Prieš aštuonerius metus lėtine inkstų liga sergantis Tomas (40 m.) iš mamos gavo antrą gyvenimą – jam b...
  Ligoninei dovanotas vertingas prietaisas suteiks saugumo ir gydytojui, ir pacientui

  Ligoninei dovanotas vertingas prietaisas suteiks saugumo ir gydytojui, ir pacientui

  Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams atvežta vertinga dovana. Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“, vad...

  Sveika šeima


  Švęskite penkiasdešimtmetį!

  Mes linkę gyventi pagal planą: baigti mokyklą, stoti į aukštąją, sukurti šeimą, įgyti profesiją... Viskas tarsi suplanuota. Tačiau, panašu, ties penkiasdešimt metų planai baigiasi. „O iš tikrųjų jie tik prasideda, kai gali pradėti gyventi sau ir pagal save“, – pastebi psichologinės...

  Sveikatos horoskopas


  Vasario 1-7 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Ar Joe Bidenas panaikins mirties bausmę?

  Joe Bidenas - pirmasis JAV prezidentas, atvirai priešinęsis mirties bausmei ir ne kartą sakęs, kad baudžiamosios justicijos reforma yra pagrindinis jo administracijos prioritetas. Vienas žingsnių, kurį Baltųjų rūmų galva galėtų žengti vienašališkai, būtų sušvelninti mirties bausmę keturiasdešimt dev...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gerovės valstybės miražai
  Henrikas Vaitiekūnas Gerovės valstybės miražai
  Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Henrikas Vaitiekūnas Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Loterijos – pramoginės kultūros dalis?
  Gediminas Navaitis Loterijos – pramoginės kultūros dalis?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica