„Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

www.lsveikata.lt
2021-02-22
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos – patalpos, įranga, dokumentacija – atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus imunoprofilaktikos paslaugų teikimui „Camelia“ vaistinių kabinetuose Vilniuje ir Šiauliuose. Turint leidimus-higienos pasus ir darbuotojams išklausius specialius mokymus, bus galima pateikti dokumentus asmens sveikatos priežiūros įstaigos licencijai gauti.
„Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

Leidimai-higienos pasai jau išduoti „Camelia“ vaistinėse Vilniuje, Vikingų g. 3, prekybos centre „Nordika“ ir Šiauliuose, Tilžės g. 109, prekybos centre „Saulės miestas“, esantiems skiepijimo kabinetams. Šiuo metu laukiama leidimo-higienos paso skiepijimo kabinetui, esančiam Kaune, „Camelia“ vaistinėje Laisvės al. 55. Čia nuo kovo mėnesio planuojama pacientams teikti skiepijimo paslaugą. Taip pat skiepų kabinetas įrenginėjamas Klaipėdoje esančioje „Camelia“ vaistinėje.
Pavasarį planuojama pradėti skiepyti erkinio encefalito vakcina, rudenį – sezoninio gripo vakcina. Kol kas nėra žinoma, ar ateityje vaistinėse bus skiepijama nuo COVID-19.

Jei didės poreikis skiepytis vaistinėse, planuojama įrengti daugiau kabinetų. Šiuo metu vyksta specialūs vaistininkų mokymai. Pacientus vakcinuoti galės tik išplėstinės praktikos vaistininkai.
 
„Šiuo metu šalyje vyksta skiepijimas nuo COVID-19 ir vakcinavimas tik intensyvės, gydymo įstaigoms krūviai didės, todėl norinčiųjų pasiskiepyti srautus bent kiek perimsime ir suteiksime galimybę pacientams dar patogiau ir greičiau pasiskiepyti“, – sako vaistinių tinklą „Camelia“ valdančios UAB „Nemuno vaistinės“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė.
 
Kad pacientams pasiskiepyti vaistinėse bus patogiau ir greičiau, pritaria ir „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas. „Iš pacientų ne kartą esu girdėjęs, kad vis planuoja pasiskiepyti nuo erkinio encefalito, o rudenį nuo gripo, tačiau dažnai pritrūksta ryžto užsiregistruoti ir nuvykti į gydymo įstaigą pasiskiepyti. Manau, užsukti į vaistinę reikiamų prekių ir tuo pačiu pasiskiepyti, bus kur kas patogiau ir greičiau, – sako pacientus skiepyti planuojantis vaistininkas R. Blynas. – Be to, jei pacientai aktyviai skiepysis, tai bus efektyvus būdas siekiant suvaldyti užkrečiamųjų ligų plitimą Lietuvoje.“
 
Šiuo metu laukiama licencijų vaistininkams ir skiepų kabinetams vaistinėse. Kai šie dokumentai bus gauti, bus galima nedelsiant pradėti skiepijimą. Skiepijimas vaistinėse planuojamas kovo mėn. pradžioje, kada tiksliai – bus paskelbta „Camelia“ svetainėje bei pranešama atskiru pranešimu spaudai.
„Camelia“ vaistinė – vieta šalia jūsų namų ar dažnai lankomų parduotuvių, todėl pasiskiepyti bus dar paprasčiau, greičiau ir saugiau.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Lygija Baranauskienė (66 m.) iš Šakių r. pademonstravo nepaprastą valią – antrojo tipo diabetu serganti moteri...
  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Vasarą susitinkant su draugais, aplankant tėvus ir gimines pokalbis neretai užsisuka apie sveikatą ir ligų įtaką kasdieniam gyveni...

  Sveika šeima


  Naminiai ledai – laisvė fantazijai

  Kokia vasara be ledų? Jokia, ir dėl to nesiginčys niekas, ypač, kuomet karščiai prie žemės lenkia taip, kad norisi tik ko nors šalto. Tačiau prekybos centruose esantys ledai yra tokios kalorijų bombos, kad vasarai baigiantis galime nebetilpti į veidrodžius. Dietistė Živilė Dumbraitė-Varkalienė sako, jog yra ir sveikesni...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Susipažinkite su apgaule: netikros ligos istorijos internete

  Kartu su naujomis bendravimo galimybėmis internetu, atsivėrė ir papildomos grėsmės. Alabamos universiteto klinikinės psichiatrijos profesorius dr. Marcas Feldmanas teigia, kad kuriasi nauja pacientų grupė – „Miunhauzenai internete“, kurie suvaidina ligą, siekdami dėmesio. Apie vieną tokį atvejį pasakoja detektyvė Taryn Wright ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  203-oji diena
  Henrikas Vaitiekūnas 203-oji diena
  Į savo vartus...
  Henrikas Vaitiekūnas Į savo vartus...
  Tiesa, subalansuota visiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tiesa, subalansuota visiems

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica