Būtinų kompensuojamųjų vaistų vaistinės privalo turėti kasdien

www.lsveikata.lt
2017-01-30
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) nuolat peržiūri ir koreguoja vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių (MPP) sąrašus. Būtinų turėti vaistų sąraše daugiausia yra tokių kompensuojamųjų vaistų, kurių pacientams prireikia dažniausia. Svarbu, kad vaistinės jų turėtų, o pacientams nereikėtų jų ieškoti kitose vaistinėse.
Būtinų kompensuojamųjų vaistų vaistinės privalo turėti kasdien
Pacientams, įsigyjantiems kompensuojamųjų vaistų ir MPP, svarbu žinoti, kad kiekvienoje vaistinėje kasdien turi būti pigiausių vaistų ir MPP, o vaistininkas privalo pirmiausiai pasiūlyti tokių vaistų ir MPP, už kuriuos pacientas nepermokėtų.

Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašai sudaromi atsižvelgiant į tai, kokių vaistų mūsų šalyje skiriama dažniausiai. Į šiuos sąrašus įrašomi vaistai ir priemonės, kuriems per mėnesį yra išrašoma daugiau kaip 2500 kompensuojamųjų receptų ir juos gamina 2 ar daugiau gamintojų. Paprastai sakant, tai yra pigiausių, dažniausiai pacientų naudojamų, generinių vaistų sąrašas.
 

„Pavyzdžiui, dabar būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų sąraše yra 57 bendrinių pavadinimų vaistų grupės: tai pigiausi generiniai kraujospūdį mažinantys, skausmą malšinantys, širdies veiklą gerinantys vaistiniai preparatai, antibiotikai infekcinėms ligoms gydyti, vaistai nuo cukrinio diabeto, astmos, pernelyg didelio akispūdžio ir kiti dažniausiai pacientams skiriami kompensuojamieji vaistai, kurių priemoka būtų mažiausia. Vaistinėse taip pat privalu turėti pigiausių ir dažniausiai vartojamų MPP – diagnostinių juostelių gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti, sauskelnių suaugusiesiems“, – teigia VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vyriausioji specialistė Aistė Šertvytytė-Vičienė.
 
Pacientams, įsigyjantiems kompensuojamųjų vaistų ir MPP, svarbu žinoti, kad kiekvienoje vaistinėje kasdien turi būti pigiausių vaistų ir MPP, o vaistininkas privalo pirmiausiai pasiūlyti tokių vaistų ir MPP, už kuriuos pacientas nepermokėtų. Pasitaiko, kad vaistinė neturi būtinojo vaisto su mažiausia priemoka, tuomet paciento prašymu privalo jį užsakyti, kad jis būtų pristatytas. Keičiantis kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir MPP kainynams nuolat koreguojami ir vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų bei MPP sąrašai. Šiuos, reguliariai atnaujinamus, sąrašus galima rasti ČIA.
 
VLK specialistai pataria: įsigydami vaistų ar MPP, visada prašykite, kad vaistininkas monitoriuje parodytų visų tos pačios veikliosios medžiagos vaistų sąrašą ir paaiškintų, kokia yra kiekvieno iš jų mažmeninė kaina, kiek kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis  ir kiek turi sumokėti pacientas. Šiame sąraše rekomenduojama išsirinkti tą, kuriam yra taikoma mažiausia priemoka.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

      J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

      „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...
      A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

      A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

      „Esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes“, – nebesikuklina profesinės stiprybės pripažinti Klaipėdo...

      razinka


      Sveika šeima


      Pogimdyvinės depresijos skyrius? Kodėl gi ne!

      Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) pateikė siūlymą Sveikatos apsaugos ministerijai steigti skyrius, neatskiriančius psichologines problemas patiriančios mamos ir naujagimio. „Sunkiausiose situacijose reikia pritaikytų sąlygų, paruoštų specialistų ir papildomo laiko. Vien skyriaus įsteigimas problemos nei&scaro...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Vienas kraujo lašas atskleis, kiek liko gyventi

      Naujas tyrimas rodo, kad paprastas kraujo ar seilių testas gali padėti nustatyti tikėtiną gyvenimo trukmę. „Medical News Today“ skelbia, kad šis tyrimas atveria naujas galimybes ankstyvai diagnostikai ir tikslinėms intervencijoms, padedančioms išlaikyti gerą žmogaus sveikatą amžėjant.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Pažinti sapioseksualą
      Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
      Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
      Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
      Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
      Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

      Naujas numeris