Klaipėdos valstybinės kolegijos koziris – išmaniosios technologijos

Greta Vanagienė
2025-03-27
Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (KVK) studijas baigia diplomuoti slaugytojai, odontologų padėjėjai, akušeriai, kineziterapeutai bei daugelis kitų sveikatos priežiūros specialistų. Dažnas jų jau turi užsitikrinęs ir darbo vietą. Glaudžiai su sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigomis bendradarbiaujančios kolegijos tikslas – kad diplomuoti specialistai įgautų ne tik teorinių žinių, bet ir stiprių praktinių įgūdžių. Tam aukštoji mokykla investuoja į išmaniąsias priemones, skatina tarptautiškumą.

Slaugytojų kalvė
 
Klaipėdos valstybinėje kolegijoje studijuoja apie 750 sveikatos mokslų studijų krypčių studentų. Kaip pasakoja KVK direktorius dr. Remigijus Kinderis, tarp stojančiųjų populiariausios bendrosios slaugos, burnos higienos ir kineziterapijos studijų programos.
Šiemet Kolegija diplomus įteikė 85 naujiems slaugytojams.
 
„Nuolat turime po tris grupes būsimų slaugytojų, kuriose studijuoja ir užsieniečių“, – sako direktorius. Studijų kokybę užtikrina mokslo pažanga ir dirbtiniu intelektu grįstas Slaugos simuliacinis centras, kur studentai prieš išeidami į praktiką gauna stiprių įgūdžių veikti, geriau įsisavina teorinę medžiagą, sparčiau integruojasi į realią darbo vietą ir aplinką.
 
„Stengiamės studentus išleisti su dideliu žinių bagažu. Kartu siekiame, kad jie integruotųsi į pažangias sveikatos priežiūros institucijas, kur gydytojai taip pat jau naudoja dirbinio intelekto programas“, – pasakoja dr. R.Kinderis.

 
Dar viena Kolegijos stiprybė – aukštojoje mokykloje dėstantys specialistai, kurie yra rinkoje įsitvirtinę praktikai.
 

„Mūsų dėstytojai studentams atneša gyvenimišką patirtį. Jie ateina dirbti vedini noro užauginti naują stiprią sveikatos priežiūros specialistų kartą, tad stengiasi studentus pritraukti ir į savo darbovietę. Todėl baigę studijas absolventai neretai išeina ne tik įgiję diplomus, bet ir darbo vietą“, – apie abipusę naudą kalba KVK direktorius dr. Remigijus Kinderis.

 
Nors suderinti studijas su darbu nėra paprasta, labiau ambicingi studentai slaugytojų padėjėjais dirba ir studijuodami. Gydymo įstaigos ypač vertina KVK paruoštus odontologus, kurių sektoriuje, kaip žinia, trūksta.
 
„Bendradarbiaujame su Odontologų rūmais, kurie informuoja mus apie situaciją, tad dabar stengiamės odontologų padėjėjų pritraukti daugiau“, – pasakoja dr. R. Kinderis.
 
Pernai Kolegija ėmėsi realizuoti naują studijų programą – akušeriją. Ji iškart sulaukė didelio susidomėjimo tiek tarp stojančiųjų, tiek tarp gydymo įstaigų. Paklausios taip pat išlieka dietetikos, kosmetologijos studijų kryptys, po kurių, pastebi dr. R.Kinderis, absolventai dažnai orientuojasi į nuosavo verslo kūrimą ar plėtrą.


 
Glaudžiai bendradarbiauja su gydymo įstaigomis
 
Klaipėdos valstybinė kolegija glaudžiai bendradarbiauja su gydymo įstaigomis – ruošiamus studentus atlikti praktiką siunčia į užsitarnavusias gerą vardą, kuriose studentai įgautų stiprių praktinių žinių, susipažintų su realia darbo aplinka ar net ateityje su jomis susietų gyvenimą. Taip nušaunami du zuikiai: laimi ir gydymo įstaigos, stokojančios specialistų, ir absolventai užsitikrindami perspektyvią darbo vietą.
 
„Studentus informuojame apie praktikos vietas, galimybę ją rinktis pagal profilį. Stengiamės, kad studentai galėtų įgyti visas kompetencijas ir nenutiktų taip, jog praktika būtų atliekama ne pagal programą. Mes turime platų partnerių sąrašą ir puikiai žinome, kad jie užtikrins praktikos kokybę“, – kalba dr. R.Kinderis, uostamiestyje bendradarbiavimo sutartis pasirašęs su Klaipėdos miesto poliklinika ir Klaipėdos universiteto ligonine. Už Klaipėdos ribų – su daugybe kitų perspektyvių sveikatos priežiūros institucijų. Klaipėdos valstybinės kolegijos ruošiamais specialistais ne mažiau suinteresuoti ir verslo atstovai, tad studentai turi plačias galimybes pasirinkti būsimą karjerą.
 

Skaitmeninėmis mokslo inovacijomis – žingsniu priekyje
 
Aukštosios mokyklos dekanė dr. Asta Mažionienė, kalbėdama apie sveikatos studijų krypties stiprybę, akcentuoja inovatyvių technologijų pažangą atliepiančias praktinio mokymo laboratorijas. Anot jos, tai – didelis pranašumas konkuruojant su kitomis sveikatos priežiūros specialistus ruošiančiomis aukštosiomis mokyklomis.
 

„Į modernias laboratorijas yra integruotos įvairios technologijos: dirbtiniu intelektu grįsti skaitmeniniai įrankiai, pavyzdžiui, robotai, telemedicina. Turime skaitmeninę įrangą, vadinamąją telemetrinę platformą – tai skaitmeniniai įrankiai, matuokliai, kurie telefonų ir planšečių pagalba leidžia stebėti bei vertinti pacientų būklę realiu laiku, – pasakoja dekanė. – Šiandien atėjus į darbą, praktikoje tokių naujovių gali dar ir nebūti, bet neilgai trukus to prireiks. Naujovės sveikatos priežiūros įstaigose ima atsirasti. Medicina sparčiai žengia inovacijų keliu“, – KVK pranašumus vardija dr. A.Mažionienė.

 
Mokymosi tikslais kolegija turi įsigijusi ir greitosios pagalbos automobilį, kurį pavertė mobilia, skaitmenine sveikatos laboratorija su įtaisyta mobilia medicinine įranga, mobiliais prietaisais pacientų sveikatos būklės stebėsenai, vertinimui ir testavimui realiu laiku. Taip pat ne mažiau pažangiai įrengta burnos priežiūros laboratorija, kuri taip pat gausi moderniausios gydymo įrangos. Dekanė pasakoja, kad kolegija turi įsigijusi ir robotą, kuris pasitarnauja įvairiose socialinėse grupėse teikti paslaugas.
 
„Stebime pažangios įrangos rinką ir stengiamės tai diegti pas mus, nors tai nebūtinai jau yra praktiškai taikoma gydymo įstaigose. Stengiamės užbėgti naujovėms už akių ir visada išlikti žingsniu priekyje, – kalba dr. A.Mažionienė. – Šiuolaikiniams studentams daug įdomiau ir patraukliau mokytis naudojant virtualias programas. Viena jų – 3D žmogaus anatomijos programa.“


 
Skatina tarptautiškumą
 
„Be studijų tarptautiškumo modernumas neįmanomas“, – įsitikinusi dr. A.Mažionienė. Taigi pastarasis – dar vienas konkurencinis pranašumas, kuo Klaipėdos valstybinė kolegija lenkia kitas ugdymo įstaigas.
Studentai turi daug galimybių išvykti praktikoms į užsienį. Neseniai jie turėjo galimybę apsilankyti viename stipriausių Taivano slaugos universitetų, kur buvo rengiama mokslo stovykla.
 
„Studentai dvi savaites dalinosi praktinėmis patirtimis ir mokėsi netradicinės medicinos kartu su studentais iš Australijos, Amerikos, Korėjos. Prieš akis – kovą vyksianti simuliacijos savaitė Lenkijoje. Viename didžiausių Krokuvos universitetų vyksiančiame renginyje susirinks studentai iš Europos. Čia jie mokysis valdyti įvairias simuliacijas, dėstytojai dalinsis patirtimis“, – apie bendradarbiavimą tarptautiniu lygiu pasakoja dekanė, įsitikinusi, jog Klaipėdos valstybinė kolegija suteikia visus įrankius atverti langą į platų sveikatos mokslų pasaulį.

 
Komentaras
Klaipėdos miesto poliklinikos direktorius Jonas Sąlyga:
 
- Su Klaipėdos valstybine kolegija neseniai naujai pasirašėme bendradarbiavimo sutartį. Kolegijos parengtais slaugytojais ir kitais specialistais esame ypač patenkinti, jų turimi įgūdžiai maloniai stebina, tad labai laukiame jų praktikai atlikti ir kad jie pasiliktų pas mus. Kol kas tik bendradarbiavimo pradžia, bet tikimės, kad taip pritrauksime jaunų specialistų.
 
Žavimės Klaipėdos valstybinės kolegijos mokslo pažangos ir dirbtiniu intelektu grįstu naujai įkurtu Slaugos simuliaciniu centru, kuriame slaugytojai ir ruošiami. Jį apžiūrėjome gyvai: paliko didelį įspūdį – viskas atrodo ypač aukšto lygio.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:
Nauja prievolė kelia sumaištį

Nauja prievolė kelia sumaištį

2025.04-04
„Bus sumaištis“, – taip atsiliepė Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos (LGVS) prezidentas dr. Kęstutis Štaras apie Sveikatos apsaugos ministerijos(SAM) įvedamą prievolę nuo balandžio mėnesio gydymo įstaigoms e.sveikatoje skelbti ne mažiau kaip keturių mėnesių gydytojų konsultacijų grafikus. Esą naujoji tvarka gyventojams turėtų pagreitinti patekimą pas specialistus. O kaip bus iš tSkaityti plačiau
Bus aštru: į Seimą keliauja priemokas žabojančios pataisos

Bus aštru: į Seimą keliauja priemokas žabojančios pataisos

2025.04-04
„Tokios sąvokos kaip paciento priemoka likti neturėtų“, – sako viceministrė Jelena Čelutkienė apie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) registruotą įstatymo pakeitimo projektą, skirtą naikinti bet kokias priemokas už valstybės apmokamas paslaugas. Tačiau dėl tokio projekto valdančiųjų gali laukti varginančios diskusijos.
Skaityti plačiau
Moterys moksle: neįveikiamos „stiklinės lubos“

Moterys moksle: neįveikiamos „stiklinės lubos“

2025.04-03
Lietuvoje moterys sudaro didžiąją dalį visų mokslo ir technologijų srities darbuotojų, pagal šį rodiklį pirmaujame Europos Sąjungoje. Tačiau už skaičių slypi nepatogi tiesa: „Mokslo darbuotojo pozicija tampa mažai apmokama ir labiau „moteriška“, nors vadovaujančiose pozicijose dominuoja vyrai“, – atskleidžia VU mokslininkė dr. Rūta Latinytė.
Kodėl moterims sudėtinga praSkaityti plačiau
Taifūno skriaudas A.Mockus patikėjo Klaipėdos medikams

Taifūno skriaudas A.Mockus patikėjo Klaipėdos medikams

2025.04-03
Po šešis mėnesius trukusios kelionės ir dramatiškos gelbėjimo operacijos Ramiajame vandenyne, keliautojas Aurimas Mockus sugrįžo į gimtąją Klaipėdą. Dėl taifūno metu patirtų traumų jis kreipėsi į draugus – Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) medikus. Vizito metu buvo ne tik įvertinta keliautojo sveikatos būklė, bet ir pratęsta pandemijos metu užgimusi draugystė.
Skaityti plačiau
Trys komisijos surėmė pečius: projektas – nekontroliuojamas

Trys komisijos surėmė pečius: projektas – nekontroliuojamas

2025.04-03
Jungtiniame trijų Seimo komisijų posėdyje dėl psichotropinių medžiagų disponavimo mokyklose įsižiebė aštrūs ginčai. „Kodėl šiandien svarstome aprašą, kuris dėl neaiškios priežasties buvo gerokai susiaurintas?! Vyriausybės aprašo projekte buvo įtvirtintos trys žinutės: kaip atpažinti, kaip sureaguoti ir kaip padėti. Viskas jau buvo paruošta. O dabar trūkt už vadžių vėl nSkaityti plačiau

Gydytojas ir pacientas


D.Bastytė: vitamino D trūkumą gali lemti ir genai

D.Bastytė: vitamino D trūkumą gali lemti ir genai

„Vitamino D trūkumą gali lemti ir genetiniai mechanizmai“, – teigia medicinos biologė dr. Daina Bastytė, dirbant...
Prof. T.Poškus: dirbtinio intelekto indėlis – milžiniškas

Prof. T.Poškus: dirbtinio intelekto indėlis – milžiniškas

„Vis dažniau girdime: kai atsiras geriau veikiantis prietaisas, gydytojas taps nebereikalingas. Vis dėlto naujoves turime ve...

Budinti vaistinė


Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

„Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...
Vaistininkas ir rašytojas T.Žvirinskis: ant receptų nerašau

Vaistininkas ir rašytojas T.Žvirinskis: ant receptų nerašau

Tadas Žvirinskis įrodo, kad ribos tarp profesijų ir pašaukimų gali būti kur kas lankstesnės. Jo pasaulyje vaistininko recep...

razinka


Sveika šeima


Miego paralyžius – akistata su košmarais

„Miego paralyžiaus metu žmogus negali pajudėti, atsisukti ir apsižvalgyti, tačiau jaučia, kad nėra vienas. Dažniausiai atrodo, kad kambaryje tūno kažkoks blogis, kurio žmogus gali stipriai išsigąsti“, – pasakojo Vilniaus universiteto (VU) Psichologijos instituto docentas Tadas Stumbrys. Nemažai žmonių dalijas...

Pakalbėkim apie tai


Svetur


„Balenciaga“: minimalistinė avalynė už kosminę kainą

Pusė tūkstančio eurų už galimybę vaikščioti beveik basomis – siūlo „Balenciaga“, pristatanti šių metų rudens kolekcijos vos pėdas dengiančius sandalus „The Zero“. Nors diskusijos apie šį provokuojantį modelį netyla, barefoot (basakojė – liet.) avalynė, siekianti atkurti natū...

Redakcijos skiltis


Komentarai


Klampūs privilegijų pančiai Klaipėdoje
Audrius Petrošius Klampūs privilegijų pančiai Klaipėdoje
Be verslo valstybė neišpildys ir savo įsipareigojimų
Saulius Čaplinskas Be verslo valstybė neišpildys ir savo įsipareigojimų
Planuoto elgesio teorija
Henrikas Vaitiekūnas Planuoto elgesio teorija

Naujas numeris