Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (KVK) studijas baigia diplomuoti slaugytojai, odontologų padėjėjai, akušeriai, kineziterapeutai bei daugelis kitų sveikatos priežiūros specialistų. Dažnas jų jau turi užsitikrinęs ir darbo vietą. Glaudžiai su sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigomis bendradarbiaujančios kolegijos tikslas – kad diplomuoti specialistai įgautų ne tik teorinių žinių, bet ir stiprių praktinių įgūdžių. Tam aukštoji mokykla investuoja į išmaniąsias priemones, skatina tarptautiškumą.
Slaugytojų kalvė
Klaipėdos valstybinėje kolegijoje studijuoja apie 750 sveikatos mokslų studijų krypčių studentų. Kaip pasakoja KVK direktorius dr. Remigijus Kinderis, tarp stojančiųjų populiariausios bendrosios slaugos, burnos higienos ir kineziterapijos studijų programos.
Šiemet Kolegija diplomus įteikė 85 naujiems slaugytojams.
„Nuolat turime po tris grupes būsimų slaugytojų, kuriose studijuoja ir užsieniečių“, – sako direktorius. Studijų kokybę užtikrina mokslo pažanga ir dirbtiniu intelektu grįstas Slaugos simuliacinis centras, kur studentai prieš išeidami į praktiką gauna stiprių įgūdžių veikti, geriau įsisavina teorinę medžiagą, sparčiau integruojasi į realią darbo vietą ir aplinką.
„Stengiamės studentus išleisti su dideliu žinių bagažu. Kartu siekiame, kad jie integruotųsi į pažangias sveikatos priežiūros institucijas, kur gydytojai taip pat jau naudoja dirbinio intelekto programas“, – pasakoja dr. R.Kinderis.
Dar viena Kolegijos stiprybė – aukštojoje mokykloje dėstantys specialistai, kurie yra rinkoje įsitvirtinę praktikai.
„Mūsų dėstytojai studentams atneša gyvenimišką patirtį. Jie ateina dirbti vedini noro užauginti naują stiprią sveikatos priežiūros specialistų kartą, tad stengiasi studentus pritraukti ir į savo darbovietę. Todėl baigę studijas absolventai neretai išeina ne tik įgiję diplomus, bet ir darbo vietą“, – apie abipusę naudą kalba KVK direktorius dr. Remigijus Kinderis.
Nors suderinti studijas su darbu nėra paprasta, labiau ambicingi studentai slaugytojų padėjėjais dirba ir studijuodami. Gydymo įstaigos ypač vertina KVK paruoštus odontologus, kurių sektoriuje, kaip žinia, trūksta.
„Bendradarbiaujame su Odontologų rūmais, kurie informuoja mus apie situaciją, tad dabar stengiamės odontologų padėjėjų pritraukti daugiau“, – pasakoja dr. R. Kinderis.
Pernai Kolegija ėmėsi realizuoti naują studijų programą – akušeriją. Ji iškart sulaukė didelio susidomėjimo tiek tarp stojančiųjų, tiek tarp gydymo įstaigų. Paklausios taip pat išlieka dietetikos, kosmetologijos studijų kryptys, po kurių, pastebi dr. R.Kinderis, absolventai dažnai orientuojasi į nuosavo verslo kūrimą ar plėtrą.
Glaudžiai bendradarbiauja su gydymo įstaigomis
Klaipėdos valstybinė kolegija glaudžiai bendradarbiauja su gydymo įstaigomis – ruošiamus studentus atlikti praktiką siunčia į užsitarnavusias gerą vardą, kuriose studentai įgautų stiprių praktinių žinių, susipažintų su realia darbo aplinka ar net ateityje su jomis susietų gyvenimą. Taip nušaunami du zuikiai: laimi ir gydymo įstaigos, stokojančios specialistų, ir absolventai užsitikrindami perspektyvią darbo vietą.
„Studentus informuojame apie praktikos vietas, galimybę ją rinktis pagal profilį. Stengiamės, kad studentai galėtų įgyti visas kompetencijas ir nenutiktų taip, jog praktika būtų atliekama ne pagal programą. Mes turime platų partnerių sąrašą ir puikiai žinome, kad jie užtikrins praktikos kokybę“, – kalba dr. R.Kinderis, uostamiestyje bendradarbiavimo sutartis pasirašęs su Klaipėdos miesto poliklinika ir Klaipėdos universiteto ligonine. Už Klaipėdos ribų – su daugybe kitų perspektyvių sveikatos priežiūros institucijų. Klaipėdos valstybinės kolegijos ruošiamais specialistais ne mažiau suinteresuoti ir verslo atstovai, tad studentai turi plačias galimybes pasirinkti būsimą karjerą.
Skaitmeninėmis mokslo inovacijomis –
žingsniu priekyje
Aukštosios mokyklos dekanė dr. Asta Mažionienė, kalbėdama apie sveikatos studijų krypties stiprybę, akcentuoja inovatyvių technologijų pažangą atliepiančias praktinio mokymo laboratorijas. Anot jos, tai – didelis pranašumas konkuruojant su kitomis sveikatos priežiūros specialistus ruošiančiomis aukštosiomis mokyklomis.
„Į modernias laboratorijas yra integruotos įvairios technologijos: dirbtiniu intelektu grįsti skaitmeniniai įrankiai, pavyzdžiui, robotai, telemedicina. Turime skaitmeninę įrangą, vadinamąją telemetrinę platformą – tai skaitmeniniai įrankiai, matuokliai, kurie telefonų ir planšečių pagalba leidžia stebėti bei vertinti pacientų būklę realiu laiku, – pasakoja dekanė. – Šiandien atėjus į darbą, praktikoje tokių naujovių gali dar ir nebūti, bet neilgai trukus to prireiks. Naujovės sveikatos priežiūros įstaigose ima atsirasti. Medicina sparčiai žengia inovacijų keliu“, – KVK pranašumus vardija dr. A.Mažionienė.
Mokymosi tikslais kolegija turi įsigijusi ir greitosios pagalbos automobilį, kurį pavertė mobilia, skaitmenine sveikatos laboratorija su įtaisyta mobilia medicinine įranga, mobiliais prietaisais pacientų sveikatos būklės stebėsenai, vertinimui ir testavimui realiu laiku. Taip pat ne mažiau pažangiai įrengta burnos priežiūros laboratorija, kuri taip pat gausi moderniausios gydymo įrangos. Dekanė pasakoja, kad kolegija turi įsigijusi ir robotą, kuris pasitarnauja įvairiose socialinėse grupėse teikti paslaugas.
„Stebime pažangios įrangos rinką ir stengiamės tai diegti pas mus, nors tai nebūtinai jau yra praktiškai taikoma gydymo įstaigose. Stengiamės užbėgti naujovėms už akių ir visada išlikti žingsniu priekyje, – kalba dr. A.Mažionienė. – Šiuolaikiniams studentams daug įdomiau ir patraukliau mokytis naudojant virtualias programas. Viena jų – 3D žmogaus anatomijos programa.“
Skatina tarptautiškumą
„Be studijų tarptautiškumo modernumas neįmanomas“, – įsitikinusi dr. A.Mažionienė. Taigi pastarasis – dar vienas konkurencinis pranašumas, kuo Klaipėdos valstybinė kolegija lenkia kitas ugdymo įstaigas.
Studentai turi daug galimybių išvykti praktikoms į užsienį. Neseniai jie turėjo galimybę apsilankyti viename stipriausių Taivano slaugos universitetų, kur buvo rengiama mokslo stovykla.
„Studentai dvi savaites dalinosi praktinėmis patirtimis ir mokėsi netradicinės medicinos kartu su studentais iš Australijos, Amerikos, Korėjos. Prieš akis – kovą vyksianti simuliacijos savaitė Lenkijoje. Viename didžiausių Krokuvos universitetų vyksiančiame renginyje susirinks studentai iš Europos. Čia jie mokysis valdyti įvairias simuliacijas, dėstytojai dalinsis patirtimis“, – apie bendradarbiavimą tarptautiniu lygiu pasakoja dekanė, įsitikinusi, jog Klaipėdos valstybinė kolegija suteikia visus įrankius atverti langą į platų sveikatos mokslų pasaulį.
Komentaras
Klaipėdos miesto poliklinikos direktorius Jonas Sąlyga:
.jpg)
- Su Klaipėdos valstybine kolegija neseniai naujai pasirašėme bendradarbiavimo sutartį. Kolegijos parengtais slaugytojais ir kitais specialistais esame ypač patenkinti, jų turimi įgūdžiai maloniai stebina, tad labai laukiame jų praktikai atlikti ir kad jie pasiliktų pas mus. Kol kas tik bendradarbiavimo pradžia, bet tikimės, kad taip pritrauksime jaunų specialistų.
Žavimės Klaipėdos valstybinės kolegijos mokslo pažangos ir dirbtiniu intelektu grįstu naujai įkurtu Slaugos simuliaciniu centru, kuriame slaugytojai ir ruošiami. Jį apžiūrėjome gyvai: paliko didelį įspūdį – viskas atrodo ypač aukšto lygio.
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
Komentuoti: