Vaistai abortui nutraukti – iš juodosios rinkos

Aneta Vaitkienė
2022-07-08
Valstybės, kuriose draudžiami chirurginiai abortai, siekia užkirsti kelią ir vaistų, skirtų medikamentiniam abortui, platinimui. Tačiau kiekvienas veiksmas turi pasekmes, ir tai parodo Brazilijos draudimų istorija. 
Vaistai abortui nutraukti – iš juodosios rinkos
Išradingos brazilės, neturinčios kitų saugių būdų atsikratyti nepageidaujamo nėštumo, pasiryžusios mokėti didžiulius pinigus už vaistą iš juodosios rinkos. Jos rizikuoja sveikata ir gyvybe, kad slapčia atsikratytų vaisiaus. Mat už abortą Brazilijoje galima patekti į kalėjimą 3-5 metams.

Griežtina draudimus
 
Prieigos prie abortų tablečių trajektorija Brazilijoje gali padėti suprasti, kaip medikamentinis abortas vaistais tampa nepasiekiamas, ir kas gali nutikti po to. 

 
Pernai lapkritį Xaiana, 23 metų koledžo studentė, šiaurės Brazilijoje pradėjo keistis žinutėmis su narkotikų prekeiviu šalies pietuose. Vykdydama prekiautojo nurodymus, ji pervedė jam 1500 realų (285 USD), savo kelių mėnesių pragyvenimo išlaidas. Tada ji laukė tris savaites, kol paštu atkeliaus aštuonių baltų tablečių pakuotė. Kai mergina vaistus išgėrė, jie turėjo tokį poveikį, kokio ji tikėjosi: medikamentinis abortas nutraukė aštuonių savaičių trukmės nėštumą.
 
Nors pirminis Brazilijos abortų draudimo tikslas buvo chirurginis abortas, draudimas išsiplėtė padažnėjus medikamentinių abortų atvejams. Todėl šiandien susidarė situacija, kai narkotikų prekeiviai kontroliuoja didžiąją prieigą prie tablečių. Jas įsigyjančios moterys neturi jokių garantijų dėl to, ką vartoja, saugumo ar autentiškumo, o jei kyla komplikacijų, jos bijo kreiptis pagalbos. Šiandien iš Indijos, Meksikos ir Argentinos į Braziliją slapčia atvežamas misoprostolis juodojoje rinkoje parduodamas už maždaug 200-400 USD už aštuonias abortui rekomenduojamas tabletes, o JAV – mažiau nei 15 USD už 60 tablečių buteliuką. 
 
Nukeliavo į pogrindį
 
Standartiškai medikamentinio aborto procedūra – tai du kartu vartojami vaistai, mifepristonas ir misoprostolis. Kartu jie saugiai ir veiksmingai ištuština gimdą, sukeldami į persileidimą panašų procesą. Kai misoprostolis vartojamas vienas, jis yra šiek tiek mažiau veiksmingas, bet vis dar laikomas saugiu, su minimaliu šalutiniu poveikiu.
 
Misoprostolis – tai sintetinis prostaglandino E1 analogas, naudojamas akušerijos ir ginekologijos praktikoje, įskaitant medicininį persileidimo valdymą, gimdymo sužadinimą, gimdos kaklelio brendimą prieš chirurgines procedūras ir pogimdyminį gydymą. kraujavimas. Dėl plataus taikymo reprodukcinei sveikatai misoprostolis yra Pasaulio sveikatos organizacijos pagrindinių vaistų pavyzdiniame sąraše. 
 
Tačiau Brazilijoje jis gyvena pogrindinį gyvenimą kaip tik dėl to, kad gali būti pritaikytas taip plačiai. Išradingos brazilės, neturinčios kitų saugių būdų atsikratyti nepageidaujamo nėštumo, pasiryžusios mokėti didžiulius pinigus už vaistą iš juodosios rinkos. Neturėdamos visos informacijos ir neprižiūrimos medikų, jos rizikuoja sveikata ir gyvybe, kad slapčia atsikratytų vaisiaus. Mat už abortą Brazilijoje galima patekti į kalėjimą 3-5 metams.
 
Traktuoja kaip narkotiką
 
Brazilijoje abortas buvo neteisėtas nuo 1890 m., nors 1940 m. buvo įtrauktos išimtys moterims, pastojusioms dėl išžaginimo ar kraujomaišos, ir tais atvejais, kai dėl nėštumo kilo pavojus moters gyvybei; visai neseniai buvo pridėta prieiga moterims, kurios nešioja vaisius, sergančius anencefalija (kai vaisiui fiziškai trūksta smegenų dalių).
 
Misoprostolis pateko į kampanijos prieš abortus Brazilijoje dalyvių dėmesio centrą. 1998 m. šalies sveikatos priežiūros agentūra ANVISA įtraukė misoprostolį į kontroliuojamų narkotikų sąrašą kartu su opiatais, o tai reiškė iki 15 metų kalėjimo bausmę kiekvienam, sučiuptam jį importuojant ar perkančiam. 
 
Brazilijos ligoninėse, teikiančiose abortų paslaugas moterims, patenkančioms į įstatymo numatytas išimtis, sugriežtintas misoprostolio vartojimo tikrinimas, taip pat didėja atvejų, kai moterys praneša apie persileidimus, nagrinėjimų lygis. 
 
Moterų priklausomybė nuo juodosios rinkos dėl galimybės atlikti abortus vaistais reiškia, kad joms netaikoma geriausios medicinos praktika. Be to, misoprostolio apribojimas apsunkino ir standartinę akušerinę priežiūrą, kai vaistas naudojamas gimdymui sužadinti. Nuo šiol gimdymo namuose gydytoja turi užpildyti prašymą trimis egzemplioriais dėl vaisto, kad jį pasirašytų vyr. gydytojas, nunešti į vaistinę, kur jį taip pat turi pasirašyti vadovas. Vaistas turi būti saugomas rakinamoje spintelėje prie visų kitų narkotikų, o suleisti jį gydytojas turi dalyvaujant liudininkui, kuris patvirtintų, jog vaistas nebuvo parduotas juodajai rinkai.

Tarp kitko:
 
Iki šiol JAV net tose valstijose, kur chirurginiai abortai yra draudžiami, moterys turėjo galimybę nutraukti nėštumą hormoninėmis tabletėmis. Šią praktiką patvirtino Maisto ir vaistų administracija. Tačiau daugelis tokių valstijų uždraudė visus abortus, įskaitant ir medikamentinius. Norėdamos gauti tabletes legaliai, moterys nuo šiol turės keliauti į kitas valstijas, kuriose tai kol kas dar leidžiama.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   R.Šerpytis: kabinete ieškome žudiko

   R.Šerpytis: kabinete ieškome žudiko

   „Daktaro darbas – kaip detektyvo, kuris turi atrasti žudiką”, – įsitikinęs tėvo, garsaus kardiologo Prano ...
   Agnė: niekada nežinai, kada bus TA diena

   Agnė: niekada nežinai, kada bus TA diena

   „Skambutis mane pažadino apie 3 valandą nakties. Pamačius, jog skambina nežinomas numeris, per kūną perėjo šiurpuliuk...

   Budinti vaistinė


   „Eurovaistinėse“ nemokami vaistai nuo COVID-19

   „Eurovaistinėse“ nemokami vaistai nuo COVID-19

   Nuo praėjusios savaitės gyventojai, pajutę COVID-19 simptomus, gali kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti nemokamai iš...
   Ir vaistus perkant galima „pasimauti“

   Ir vaistus perkant galima „pasimauti“

   Paskutiniuoju metu ypač gausu nelegaliai sukurtų interneto svetainių, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti info...

   razinka


   Sveika šeima


   Norėjo pasigražinti, pasipuošė randais

   Kūno puošyba auskarais taip išpopuliarėjo, jog tikriausiai vargu ar rastume moteriškos lyties atstovę, kuri nebūtų persivėrusi ausies lezgelio. Specialistai teigia, jog klientų amžius jaunėja, procedūrai ryžtasi ir vis daugiau vyrų, parenkamos netradicinės vietos. Tačiau apie pasekmės sveikatai kalbama per mažai....

   Sveikatos horoskopas


   Lakpkričio 23-29 d.

   Avi­nas
   Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

   Pakalbėkim apie tai   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Brangesnė už auksą?
   Henrikas Vaitiekūnas Brangesnė už auksą?
   Apie dėmesį, kuris prastesnis net už gaidelio
   Henrikas Vaitiekūnas Apie dėmesį, kuris prastesnis net už gaidelio
   Nematomos grožybės
   Henrikas Vaitiekūnas Nematomos grožybės

   Naujas numeris