Vaistai abortui nutraukti – iš juodosios rinkos

Aneta Vaitkienė
2022-07-08
Valstybės, kuriose draudžiami chirurginiai abortai, siekia užkirsti kelią ir vaistų, skirtų medikamentiniam abortui, platinimui. Tačiau kiekvienas veiksmas turi pasekmes, ir tai parodo Brazilijos draudimų istorija. 
Vaistai abortui nutraukti – iš juodosios rinkos
Išradingos brazilės, neturinčios kitų saugių būdų atsikratyti nepageidaujamo nėštumo, pasiryžusios mokėti didžiulius pinigus už vaistą iš juodosios rinkos. Jos rizikuoja sveikata ir gyvybe, kad slapčia atsikratytų vaisiaus. Mat už abortą Brazilijoje galima patekti į kalėjimą 3-5 metams.

Griežtina draudimus
 
Prieigos prie abortų tablečių trajektorija Brazilijoje gali padėti suprasti, kaip medikamentinis abortas vaistais tampa nepasiekiamas, ir kas gali nutikti po to. 

 
Pernai lapkritį Xaiana, 23 metų koledžo studentė, šiaurės Brazilijoje pradėjo keistis žinutėmis su narkotikų prekeiviu šalies pietuose. Vykdydama prekiautojo nurodymus, ji pervedė jam 1500 realų (285 USD), savo kelių mėnesių pragyvenimo išlaidas. Tada ji laukė tris savaites, kol paštu atkeliaus aštuonių baltų tablečių pakuotė. Kai mergina vaistus išgėrė, jie turėjo tokį poveikį, kokio ji tikėjosi: medikamentinis abortas nutraukė aštuonių savaičių trukmės nėštumą.
 
Nors pirminis Brazilijos abortų draudimo tikslas buvo chirurginis abortas, draudimas išsiplėtė padažnėjus medikamentinių abortų atvejams. Todėl šiandien susidarė situacija, kai narkotikų prekeiviai kontroliuoja didžiąją prieigą prie tablečių. Jas įsigyjančios moterys neturi jokių garantijų dėl to, ką vartoja, saugumo ar autentiškumo, o jei kyla komplikacijų, jos bijo kreiptis pagalbos. Šiandien iš Indijos, Meksikos ir Argentinos į Braziliją slapčia atvežamas misoprostolis juodojoje rinkoje parduodamas už maždaug 200-400 USD už aštuonias abortui rekomenduojamas tabletes, o JAV – mažiau nei 15 USD už 60 tablečių buteliuką. 
 
Nukeliavo į pogrindį
 
Standartiškai medikamentinio aborto procedūra – tai du kartu vartojami vaistai, mifepristonas ir misoprostolis. Kartu jie saugiai ir veiksmingai ištuština gimdą, sukeldami į persileidimą panašų procesą. Kai misoprostolis vartojamas vienas, jis yra šiek tiek mažiau veiksmingas, bet vis dar laikomas saugiu, su minimaliu šalutiniu poveikiu.
 
Misoprostolis – tai sintetinis prostaglandino E1 analogas, naudojamas akušerijos ir ginekologijos praktikoje, įskaitant medicininį persileidimo valdymą, gimdymo sužadinimą, gimdos kaklelio brendimą prieš chirurgines procedūras ir pogimdyminį gydymą. kraujavimas. Dėl plataus taikymo reprodukcinei sveikatai misoprostolis yra Pasaulio sveikatos organizacijos pagrindinių vaistų pavyzdiniame sąraše. 
 
Tačiau Brazilijoje jis gyvena pogrindinį gyvenimą kaip tik dėl to, kad gali būti pritaikytas taip plačiai. Išradingos brazilės, neturinčios kitų saugių būdų atsikratyti nepageidaujamo nėštumo, pasiryžusios mokėti didžiulius pinigus už vaistą iš juodosios rinkos. Neturėdamos visos informacijos ir neprižiūrimos medikų, jos rizikuoja sveikata ir gyvybe, kad slapčia atsikratytų vaisiaus. Mat už abortą Brazilijoje galima patekti į kalėjimą 3-5 metams.
 
Traktuoja kaip narkotiką
 
Brazilijoje abortas buvo neteisėtas nuo 1890 m., nors 1940 m. buvo įtrauktos išimtys moterims, pastojusioms dėl išžaginimo ar kraujomaišos, ir tais atvejais, kai dėl nėštumo kilo pavojus moters gyvybei; visai neseniai buvo pridėta prieiga moterims, kurios nešioja vaisius, sergančius anencefalija (kai vaisiui fiziškai trūksta smegenų dalių).
 
Misoprostolis pateko į kampanijos prieš abortus Brazilijoje dalyvių dėmesio centrą. 1998 m. šalies sveikatos priežiūros agentūra ANVISA įtraukė misoprostolį į kontroliuojamų narkotikų sąrašą kartu su opiatais, o tai reiškė iki 15 metų kalėjimo bausmę kiekvienam, sučiuptam jį importuojant ar perkančiam. 
 
Brazilijos ligoninėse, teikiančiose abortų paslaugas moterims, patenkančioms į įstatymo numatytas išimtis, sugriežtintas misoprostolio vartojimo tikrinimas, taip pat didėja atvejų, kai moterys praneša apie persileidimus, nagrinėjimų lygis. 
 
Moterų priklausomybė nuo juodosios rinkos dėl galimybės atlikti abortus vaistais reiškia, kad joms netaikoma geriausios medicinos praktika. Be to, misoprostolio apribojimas apsunkino ir standartinę akušerinę priežiūrą, kai vaistas naudojamas gimdymui sužadinti. Nuo šiol gimdymo namuose gydytoja turi užpildyti prašymą trimis egzemplioriais dėl vaisto, kad jį pasirašytų vyr. gydytojas, nunešti į vaistinę, kur jį taip pat turi pasirašyti vadovas. Vaistas turi būti saugomas rakinamoje spintelėje prie visų kitų narkotikų, o suleisti jį gydytojas turi dalyvaujant liudininkui, kuris patvirtintų, jog vaistas nebuvo parduotas juodajai rinkai.

Tarp kitko:
 
Iki šiol JAV net tose valstijose, kur chirurginiai abortai yra draudžiami, moterys turėjo galimybę nutraukti nėštumą hormoninėmis tabletėmis. Šią praktiką patvirtino Maisto ir vaistų administracija. Tačiau daugelis tokių valstijų uždraudė visus abortus, įskaitant ir medikamentinius. Norėdamos gauti tabletes legaliai, moterys nuo šiol turės keliauti į kitas valstijas, kuriose tai kol kas dar leidžiama.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

   Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

   Monika (50 m.) gyveno saugų gyvenimą, kol vieną dieną nesusirgo mirtina liga, kurios per stebuklą ir juodą gydytojų darbą pavyko a...
   Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

   Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

   „Kartais atrodo, kad čia daug kas palikta natūraliai atrankai. Kita vertus, kai būklė rimta, reaguojama greitai“, &nda...

   Budinti vaistinė


   Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

   Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

   Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajū...
   Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

   Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

   Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...

   Sveika šeima


   Aktyvių pramogų priešas – mėšlungis

   Karštos vasaros dienos, aktyvus sportas ar mėgavimasis vandens telkinių teikiamais malonumais gali pasižymėti ne tik smagiomis akimirkomis, bet taip pat ir veriančiu raumenų skausmu – mėšlungiu. Jis gali surakinti šlaunis, blauzdas, pėdas, kaklą, rankas, plaštakas, pilvą ir net raumenis ties šonkauliais. BENU vaistinės ekspert...

   Pakalbėkim apie tai   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Diena, nepanaši į kitas
   Henrikas Vaitiekūnas Diena, nepanaši į kitas
   Egzistencija, pagrindžianti realybę
   Henrikas Vaitiekūnas Egzistencija, pagrindžianti realybę

   Naujas numeris