Prie Donaldo Trumpo gerai bus tik sveikam

Saulė Norvilaitė
2016-11-10
Naujai išrinktas JAV prezidentas verslininkas Donaldas Trumpas (70 m.) ketina kardinaliai reformuoti sveikatos sistemą.
Prie Donaldo Trumpo gerai bus tik sveikam
„Sveikatos priežiūros paslaugas suteikti nelegaliems imigrantams mums kainuoja vienuolika milijardų dolerių kasmet. Jeigu vykdytumėme imigracijos įstatymus ir sugriežtintumėme nepažabotą vizų į šią šalį dalijimą, galėtume palengvinti sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų naštą“, – sako JAV prezidentu išrinktas Donaldas Trumpas.

Pirmas darbas – panaikinti B.Obamos įstatymą 
D.Trumpas Prieinamos sveikatos priežiūros aktą (angl. Affordable care act – ACA) apibūdino kaip ekonominę naštą ir siaubą. Jis visomis išgalėmis stengsis reformuoti sveikatos apsaugos sistemą laisvos rinkos principais. D.Trumpas tvirtina, kad pirmą prezidentavimo dieną prašys Kongreso visiškai panaikinti „Obamacare“ (liet. - Obamos priežiūrą) – nacionalinį sveikatos priežiūros planą, kuris suteikia garantuotą sveikatos apsaugą neišgalintiems įsigyti privataus sveikatos draudimo.
 

„Nė vienas žmogus neprivalo pirkti draudimo, jeigu jis ar ji to nenori“, – sakė naujai išrinktas prezidentas kampanijos metu. Paklaustas, ar supranta, kaip veikia ACA, jis prisipažino nežinantis, apie ką kalba: „Jeigu atvirai, aš ne itin naudojuosi „Obamacare“, nes šis įstatymas toks blogas žmonėms, ir jie negali sau to leisti.“

 
Daugelis ekspertų pripažįsta, kad ACA verkiant reikia reformų, tačiau jie baiminasi, kad šio akto panaikinimas bus katastrofiškas sveikatos draudimo rinkai ir žmonių sveikatai. Praėjusiais metais Kongreso biudžeto tarnybos atliktas tyrimas parodė, kad anuliavus ACA kitąmet 22 milijonai anksčiau draustų žmonių liktų be draudimo. Žmonės, kuriems šiuo metu jau diagnozuotos tam tikros ligos, kitąmet nebūtų garantuoti, kad galės apsidrausti.
 
Kaip bebūtų, D.Trumpas patikino, kad yra paruošęs ne vieną reformą po to, kai panaikins ACA, o tai galėtų sušvelninti iškilsiančias problemas. „Sveikatos priežiūros paslaugas suteikti nelegaliems imigrantams mums kainuoja vienuolika milijardų dolerių kasmet.

 
Jeigu paprasčiausiai vykdytumėme dabartinius imigracijos įstatymus ir sugriežtintumėme nepažabotą vizų į šią šalį dalijimą, galėtume palengvinti sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų naštą valstijoms ir vietos valdžiai“, – kalbėjo D.Trumpas apie priemonę gauti papildomų pinigų sveikatos sistemai.
 
Daugiau galių draudikams
D.Trumpas žada intensyviai dirbti su Kongresu, kad įvykdytų daug reformų. Jis nori pakeisti šiuo metu galiojančius įstatymus, kurie užkerta kelią sveikatos draudimo pardavimams valstijose – tai leis draudimo pardavėjams siūlyti savo polisus bet kurioje valstijoje, tokiu būdu skatinant konkurenciją ir, anot D. Trumpo, mažinant kainas.
 
Nacionalinės sveikatos priežiūros paslaugų vartotojų advokatų grupės „Exhale Healthcare Advocates“ kontoros įkūrėja Sarah O'Leary sakė, kad ACA panaikinimas draudikams suteiktų per daug galios – tai leistų jiems sukurti diskriminuojančius ir brangius polisus. D.Trumpas nori sveikatos draudimo programą „Medicaid“ paversti valstybinės paramos programa, kad valstijoms tai suteiktų daugiau laisvės skirstant biudžetą.
 

Naujasis prezidentas taip pat ketina palengvinti sąlygas vaistų tiekėjams patekti į laisvą rinką, o tai leistų pirkėjams gauti medikamentų iš užsienio.

 
Jis planuoja reikalauti skaidrumo iš sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų, kad žmonės galėtų pasirinkti procedūras už geriausią kainą bei leisti žmonėms naudotis neapmokestinama santaupų sveikatai sąskaita, kuri būtų perleidžiama palikuonims.
 
D.Trumpo siūlomos sveikatos sistemos reformos:

Panaikinti ir pakeisti „Obamacare“.
Skatinti neapmokestinamas santaupų sveikatai sąskaitas.
Padaryti sveikatos draudimo įmokas atskaitomas nuo mokesčių.
Leisti draudikams pardavinėti polisus už valstijos ribų.
Draudimo programą „Medicaid“ paversti valstybinės paramos programa.

Leisti vartotojams importuoti vaistus iš kitų išsivysčiusių šalių.

 
JAV prezidento rinkimų rezultatų įtaka Lietuvai

„Šiuo atveju daug kas priklausys nuo naujai išrinkto prezidento pasisakymų, kaip jis elgsis dabar, kai yra jam atiduodamas valdžios skeptras. Bet kuriuo atveju bus matyti dvi valstybių grupės - tai valstybės, kurios jausis labiau pažeidžiamos. Prie šių valstybių tenka priskirti visą Rytų Europą, tarp jos ir Baltijos šalis. Ko gero, galima būtų sakyti, kad visa Europos Sąjunga jausis labiau pažeidžiama“, – BNS teigė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.
 


„Viltis yra, nes D.Trumpo nenuspėjamumas palieka lūkestį, kad jis gali būti nenuspėjamas gerąja prasme. Teoriškai jis galėtų būti ir tuo, kuris kaip niekada prisidėtų prie Baltijos valstybių saugumo stiprinimo, bet esama regioninė situacija bei geopolitinės įtampos daro mus ypatingai jautriais tokiems galimiems pokyčiams“, – BNS sakė VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Linas Kojala.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica