Prancūzo krūtinėje plaka „kosminė“ širdis

www.lsveikata.lt
2015-04-09
Pacientas, kuriam prieš aštuonis mėnesius implantuota „kosminė“ dirbtinė naujos kartos širdis, pirmame interviu žiniasklaidai teigė, kad jau atsigavo po operacijos, jaučiasi sveikas ir net važinėja dviračiu. 
Prancūzo krūtinėje plaka „kosminė“ širdis
Prancūzui dirbtinę širdį implantavo profesorius Danielis Duveau.

69-erių prancūzas, kurio pavardė neskelbiama, sirgo sunkios stadijos širdies nepakankamumu. Pernai rugpjūtį jo ligota širdis buvo pakeista įrenginiu, kurį pagamino prancūzų biomedicinos kompanija „Carmat“. Jis tapo antruoju pacientu, sutikusiu dalyvauti klinikiniuose dirbtinės širdies bandymuose. Pirmasis pacientas – 76-erių Klodas Dani - mirė pernai kovą, praėjus 10 savaičių po operacijos.

Antrasis pacientas namo paleistas šių metų pradžioje, o balandžio 5 jis paskelbė žurnalistams grįžęs į normalų gyvenimą. „Aš einu pasivaikščioti, galiu 10-15 kartų per dieną pasilenkti, - pasakojo vyras. – Esu ramus dėl savo sveikatos. Kiekvieną dieną po operacijos jaučiausi vis gyvesnis ir gyvesnis. Svarbiausia nepamiršti įkrauti baterijų, palaikančių mano širdies darbą.“

Prancūzą operavęs profesorius Danielis Duveau sako maloniai nustebo sužinojęs, kad jo pacientas jau ir dviračiu važinėja. „Mano pacientui skirtoje fizinės reabilitacijos programoje numatytas ir dviračio minimas, tačiau per paskutinį mūsų susitikimą jis papasakojo, kad važinėja įprastu dviračiu po apylinkes. Tiesa, suskubo mane nuraminti, jog įkalnių vengia“, - pasakojo profesorius.
 
Tarp kitko
Kompanija „Carmat“ skelbia, kad jų sukurtas įrenginys yra labiausiai dirbtinė širdis iš visų šiuo metu pasaulyje egzistuojančių.
„Carmat“ širdis, kuri dar vadinama „kosmine“, yra biomechaninis gyvos širdies analogas, galintis visiškai ją pakeisti, kol atsiras donoras.
„Kosminei“ širdžiai pagaminti naudojamos biomedžiagos ir komponentai, iš kurių gaminami ir kosminiai aparatai.
Kompanija planuoja tęsti pirmąją klinikinių tyrimų fazę ir dirbtinę širdį implantuoti dar 4 nepagydomai sergantiems savanoriams.
Antros fazės metu „Carmat“ širdis planuojama transplantuoti 20 pacientų.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica