Prancūzo krūtinėje plaka „kosminė“ širdis

www.lsveikata.lt
2015-04-09
Pacientas, kuriam prieš aštuonis mėnesius implantuota „kosminė“ dirbtinė naujos kartos širdis, pirmame interviu žiniasklaidai teigė, kad jau atsigavo po operacijos, jaučiasi sveikas ir net važinėja dviračiu. 
Prancūzo krūtinėje plaka „kosminė“ širdis
Prancūzui dirbtinę širdį implantavo profesorius Danielis Duveau.

69-erių prancūzas, kurio pavardė neskelbiama, sirgo sunkios stadijos širdies nepakankamumu. Pernai rugpjūtį jo ligota širdis buvo pakeista įrenginiu, kurį pagamino prancūzų biomedicinos kompanija „Carmat“. Jis tapo antruoju pacientu, sutikusiu dalyvauti klinikiniuose dirbtinės širdies bandymuose. Pirmasis pacientas – 76-erių Klodas Dani - mirė pernai kovą, praėjus 10 savaičių po operacijos.

Antrasis pacientas namo paleistas šių metų pradžioje, o balandžio 5 jis paskelbė žurnalistams grįžęs į normalų gyvenimą. „Aš einu pasivaikščioti, galiu 10-15 kartų per dieną pasilenkti, - pasakojo vyras. – Esu ramus dėl savo sveikatos. Kiekvieną dieną po operacijos jaučiausi vis gyvesnis ir gyvesnis. Svarbiausia nepamiršti įkrauti baterijų, palaikančių mano širdies darbą.“

Prancūzą operavęs profesorius Danielis Duveau sako maloniai nustebo sužinojęs, kad jo pacientas jau ir dviračiu važinėja. „Mano pacientui skirtoje fizinės reabilitacijos programoje numatytas ir dviračio minimas, tačiau per paskutinį mūsų susitikimą jis papasakojo, kad važinėja įprastu dviračiu po apylinkes. Tiesa, suskubo mane nuraminti, jog įkalnių vengia“, - pasakojo profesorius.
 
Tarp kitko
Kompanija „Carmat“ skelbia, kad jų sukurtas įrenginys yra labiausiai dirbtinė širdis iš visų šiuo metu pasaulyje egzistuojančių.
„Carmat“ širdis, kuri dar vadinama „kosmine“, yra biomechaninis gyvos širdies analogas, galintis visiškai ją pakeisti, kol atsiras donoras.
„Kosminei“ širdžiai pagaminti naudojamos biomedžiagos ir komponentai, iš kurių gaminami ir kosminiai aparatai.
Kompanija planuoja tęsti pirmąją klinikinių tyrimų fazę ir dirbtinę širdį implantuoti dar 4 nepagydomai sergantiems savanoriams.
Antros fazės metu „Carmat“ širdis planuojama transplantuoti 20 pacientų.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris