Prancūzo krūtinėje plaka „kosminė“ širdis
www.lsveikata.lt
2015-04-09
Pacientas, kuriam prieš aštuonis mėnesius implantuota „kosminė“ dirbtinė naujos kartos širdis, pirmame interviu žiniasklaidai teigė, kad jau atsigavo po operacijos, jaučiasi sveikas ir net važinėja dviračiu.
Prancūzui dirbtinę širdį implantavo profesorius Danielis Duveau.
69-erių prancūzas, kurio pavardė neskelbiama, sirgo sunkios stadijos širdies nepakankamumu. Pernai rugpjūtį jo ligota širdis buvo pakeista įrenginiu, kurį pagamino prancūzų biomedicinos kompanija „Carmat“. Jis tapo antruoju pacientu, sutikusiu dalyvauti klinikiniuose dirbtinės širdies bandymuose. Pirmasis pacientas – 76-erių Klodas Dani - mirė pernai kovą, praėjus 10 savaičių po operacijos.
Antrasis pacientas namo paleistas šių metų pradžioje, o balandžio 5 jis paskelbė žurnalistams grįžęs į normalų gyvenimą. „Aš einu pasivaikščioti, galiu 10-15 kartų per dieną pasilenkti, - pasakojo vyras. – Esu ramus dėl savo sveikatos. Kiekvieną dieną po operacijos jaučiausi vis gyvesnis ir gyvesnis. Svarbiausia nepamiršti įkrauti baterijų, palaikančių mano širdies darbą.“
Prancūzą operavęs profesorius Danielis Duveau sako maloniai nustebo sužinojęs, kad jo pacientas jau ir dviračiu važinėja. „Mano pacientui skirtoje fizinės reabilitacijos programoje numatytas ir dviračio minimas, tačiau per paskutinį mūsų susitikimą jis papasakojo, kad važinėja įprastu dviračiu po apylinkes. Tiesa, suskubo mane nuraminti, jog įkalnių vengia“, - pasakojo profesorius.
Tarp kitko
Kompanija „Carmat“ skelbia, kad jų sukurtas įrenginys yra labiausiai dirbtinė širdis iš visų šiuo metu pasaulyje egzistuojančių.
„Carmat“ širdis, kuri dar vadinama „kosmine“, yra biomechaninis gyvos širdies analogas, galintis visiškai ją pakeisti, kol atsiras donoras.
„Kosminei“ širdžiai pagaminti naudojamos biomedžiagos ir komponentai, iš kurių gaminami ir kosminiai aparatai.
Kompanija planuoja tęsti pirmąją klinikinių tyrimų fazę ir dirbtinę širdį implantuoti dar 4 nepagydomai sergantiems savanoriams.
Antros fazės metu „Carmat“ širdis planuojama transplantuoti 20 pacientų.
Komentuoti: