Olimpinės žaidynės bet kokia kaina

Ringailė Gvildė
2021-05-27
Dar vasarį buvo paskelbta, jog Olimpinės žaidynės Japonijoje vasarą įvyks. Panašu, jog šalis pažadą ištesėti siekia bet kokia kaina ir nepaisant pandemijos masto, mutacijų bei vis naujų bangų. Medikai laukia katastrofos.
Olimpinės žaidynės bet kokia kaina
Japoniją, kur liepos pabaigoje turėtų prasidėti Olimpinės žaidynės, pagal viena vakcina paskiepytų gyventojų skaičių jau lenkia tokios šalys kaip Serbija, Rumunija, Kazachstanas, Kambodža, Indija ir kitos.

Per lėta vakcinacija
Japonija skelbia pradėjusi masinės vakcinacijos kampaniją šalyje. Tokijuje, Osakoje ir kituose miestuose atidaromi didieji vakcinacijos centrai, kurių dėka tikimasi vakcinuoti kaip įmanoma didesnę visuomenės dalį dar iki prasidedant Olimpinėms žaidynėms liepos pabaigoje. Liko vos pora mėnesių, o iki šiol daugiau nei 126 milijonus gyventojų turinčioje šalyje viena vakcinos doze paskiepyta vos daugiau nei keturi procentai. Demonstruodama tokį prastą visuotinos vakcinacijos tempą Japonija kitų pažangiomis ir išsivysčiusiomis laikomų šalių kontekste atrodo apgailėtinai, o vakcinacijos reitingas – vienas žemiausių. Be to, skiepijimas COVID-19 vakcinomis Japonijoje pradėtas tik vasario viduryje, kone pusantro mėnesio vėliau nei daugumoje kitų šalių.
 
Pradžioje šalies valdžia lėtą tempą grindė nedidelių tiekiamų vakcinų kiekiu, vėliau strigo vakcinacijai skirtos rezervacijos sistemos. Japoniją pagal viena vakcina paskiepytų gyventojų skaičių jau lenkia tokios šalys kaip Serbija, Rumunija, Kazachstanas, Kambodža, Indija ir kitos. Kol kas Japonijoje skiepijimas vyksta trijų gamintojų vakcinomis: „Pfizer“, „AstraZeneca“ bei „Moredna“.

Kaip ir kitur Japonijoje pirmiausia skiepijami vyresnio amžiaus gyventojai, kuriems užsikrėtimas COVID-19 neretai yra mirtinas arba sukeliantis itin sunkias komplikacijas. Vakcinacijos centrai, Japonijos valdžios atstovų teigimu, pasirengę dirbti dvylika valandų per parą ir išskiepyti nuo penkių iki dešimties tūkstančių vakcinos dozių kasdien. Darbui didžiausiuose centruose pasitelkti karo medikai ir slaugytojos.
 
Vis dėlto Japonijos vakcinacijos tempus kritikuoja ir šalies gyventojai, ir medikai, ir net pasaulio bendruomenės. Jie pernelyg lėti, nepaisant to, kad šalis neblogai tvarkėsi valdydama pandemijos mastą, turint galvoje, kad vien didžiuosiuose metropoliuose gyvena net 40 procentų visos japonų populiacijos.
 

L.S. skaičius
4
- tik kiek daugiau nei tiek proc. gyventojų Japonijoje, kur gyvena per 126 mln. žmonių, paskiepyta viena vakcinos doze.

 
Medikai prašo nerizikuoti
„Tikiuosi, kad vakcinacija įsibėgės. Jeigu spėsime vakcinuoti apie devyniasdešimt procentų visuomenės, tuomet tikrai bus saugu rengti Olimpines žaidynes“, – žiniasklaidai sakė septyniasdešimti vienerių Munemitsu Watanabe sulaukęs pirmojo COVID-19 skiepo.

Japonijos ministras pirmininkas Yoshihide Suga tikisi, kad japonai į vakcinaciją žiūrės atsakingai ir sparčiai skiepysis. Tačiau Tokijuje ir dar devyniuose šalies rajonuose dar nuo sausio mėnesio paskelbta nepaprastoji padėtis dėl COVID-19 ir numatyta, kad ji iki gegužės pabaigos atšaukta nebus.
 
Šiuo metu Japonijoje kasdien registruojama apie keturis penkis tūkstančius naujų užsikrėtimų COVID-19 ir tai neprideda ramybės, o Olimpinės žaidynės nenumaldomai artėja. Kelios japonų medikų asociacijos garsiai prašneko apie tai, jog sveikatos apsaugos sistema Japonijoje patiria rimtų išbandymų, yra perkrauta ir artėjančios žaidynės padėtį gali kritiškai pabloginti.
 

Antrojo pagal dydį Japonijos miesto Osakos ligoninės lūžta nuo koronavirusu užsikrėtusių pacientų antplūdžio, medikai skalambija pavojaus varpais, kad riba, kol pritruks lovų ar dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, jau arti. Jie ragina šalies valdžią atsižvelgti į pandemijos mastą ir susilaikyti nuo Olimpinių žaidynių organizavimo bei dalyvavimo jose. Pabrėžiama, jog iki šiol paskiepyta vos pusė Japonijos medicinos darbuotojų, o jiems užsikrėtus COVID-19 padėtis akimirksniu taps kritinė. Jau praėjusią savaitę buvo skelbiama, jog užimta 96 procentai visų COVID-19 pacientams gydyti skirtų lovų Osakos ligoninėse.
 
„Olimpines žaidynes derėtų atšaukti, nes mums jau nepavyko užkirsti kelio COVID-19 mutacijoms iš Jungtinės Karalystės, netrukus galime sulaukti naujų atmainų srauto iš Indijos. O į Olimpines žaidynes ketina atvykti apie septyniasdešimt aštuoniasdešimt tūkstančių atletų bei žiūrovų ir tai ateinančią vasarą gali paversti dar neregėtu pragaru“, – pasipiktinimo Japonijos valdžios sprendimu neatšaukti žaidynių neslėpė Osakos medicinos ir farmacijos universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyriaus vadovė dr. Akira Takasu.

 
Tarp kitko
Nuo pandemijos pradžios Japonijoje registruota kiek daugiau nei 718 tūkst. užsikrėtimų COVID-19 ir per 12 tūkst. mirčių.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris