Miunchene – kasmetinis gėrimo ir valgymo maratonas

Žiedūnė Juškytė
2017-09-28
Šiuo metu Miunchene (Vokietija) ir vėl vyksta jau trečią šimtmetį skaičiuojanti amatų ir folkloro šventė „Octoberfest“, atnešanti negalavimus svečiams ne tik dėl alaus, bet ir dėl kalno mėsos.
Miunchene – kasmetinis gėrimo ir valgymo maratonas
Bavarijos sostinėje Miunchene dvi savaites liejasi alus, priviliojantis milijonus vokiečių ir turistų iš viso pasaulio.

18 dienų
„Octoberfest“ šiemet prasidėjo rugsėjo 16 d. ir truks 18 dienų iki spalio 3 d. Per visą tą laiką Miunchene minia žmonių vidutiniškai išgeria 7 milijonus litrų alaus ir suvalgo tūkstančius kilogramų keptų dešrelių, vištienos, kiaulienos ir jautienos.
Jei nemėgsti alaus, į „Octoberfest“ geriau nevažiuok – pataria šventės organizatoriai, vis dėlto skonio paįvairinimui bus pasiūlyta vyno ar šampano.
 

Šventėje alus pilstomas į vieno litro talpos bokalus, o varžydamiesi ar norėdami įrodyti galią besilinksminantieji pasiryžta turinį ištuštinti vienu ypu. Kuo žmogus vienu prisėdimu išgers daugiau alkoholio, tuo didės tikimybė sutrikti širdies ritmui. Šie nereguliarūs ritmai (vadinami širdies aritmija) ilgą laiką gali sukelti rimtų problemų, įskaitant širdies nepakankamumą ir insultą.
Teigiama, kad gausus alkoholio vartojimas per trumpą laiko tarpą sukelia širdies aritmiją net tiems, kurie iki tol širdies problemų neturėjo.  
 

7
- tiek mln. litrų alaus išgeriama per „Octoberfestą“

 
Tyrė šventės dalyvių širdį
2015 m. grupė Miuncheno universiteto ligoninės medicinos mokslų daktarų į tyrimą įtraukė 3028 „Octoberfest“ dalyvius ir stebėjo juos 16 dienų, kuomet tiriamieji dalyvavo festivalyje. Tyrimo dalyvių širdies veikla buvo fiksuojama elektrokardiograma, įrašoma išmaniuoju telefonu ir rankiniu kvėpavimo aparatu, nustatant alkoholio koncentraciją kraujyje. 
 
Širdies aritmijų paplitimas pasaulyje yra nuo 1 iki 4 proc., tačiau Miuncheno mokslininkai nustatė, kad 30,5 proc. tyrimo dalyvių širdies ritmas buvo sutrikęs. Jie taip pat pažymėjo, kad kiekvienas gramas alkoholio vienam kilogramui kraujo širdies aritmijos tikimybę padidina 75 proc.
Ar tai reiškia, kad alkoholio vartojimas sukelia širdies priepuolius? Nebūtinai. Tyrėjai įtaria, kad jų stebėti „Octoberfest“ dalyviai patyrė laikinus širdies ritmo sutrikimus – atsipalaidavus ir pailsėjus tyrimo dalyvių širdies ritmai turėjo tapti normaliais. Tai nebuvo patikslinta, nes festivalio dalyviai nebuvo stebėti praėjus kuriam laikui po „Octoberfest“. 

„Šis tyrimas parodė, kad yra svarbus ryšys tarp alkoholio vartojimo ir širdies bei leido sukurti pagrindą tolesniems šios srities tyrimams“, – sakė Miuncheno universiteto ligoninės medicinos mokslų daktaras ir vienas iš tyrimo vykdytojų Moritzas Sinneras.
 
Priverčia valgyti už du
Specialistai gali papasakoti apie kai kurias teigiamas alaus savybes, tačiau ragina nepamiršti ir galimo žalos. Pavyzdžiui, apskaičiuota, kad 8 buteliai alaus per dieną suteiktų žmogui visas reikalingas kalorijas vienai dienai, bet pats grynasis alkoholis esantis aluje kenkia organizmui, o 0,33 litro butelis alaus turi tokį patį alkoholio kiekį kaip standartinis stikliukas stipriųjų gėrimų ar stiklas vyno.

 
Alus sumažina cukraus kiekį kraujyje, tačiau jeigu alus geriamas nepavalgius, alkoholis sumažina gliukozės išsiskyrimą, tai sukelia apetitą. Diabetikams toks alaus poveikis gali būti mirtinas, o sveiką žmogų tai priverčia valgyti už du. Jaučiant didelį ir nepasotinamą alkį, „Octoberfest“ šventėje šis poreikis bus patenkinamas mėsos kalnu, kuris gali sukelti trumpalaikius ir ilgalaikius virškinimo sutrikimus bei būti antsvorio priežastimi.
Šiemet „Octoberfest“ šventėje Miunchene tikimasi sulaukti 7 milijonų svečių – daugiau nei pernai, organizatoriai teigia daug investavę į apsisaugojimo nuo terorizmo priemones.

 
Tarp kitko
„Oktoberfest“ pirmą kartą buvo surengta 1810 metų spalio 12 d. ir būtent pagal dėl šio mėnesio gavo skambų pavadinimą. Šios šventės tėvu tapo princas Liudvikas, kuris vestuvės vyko tą dieną. Pagal būsimojo karaliaus nurodymą pievose prie Miuncheno buvo pastatyti ilgi stalai su užkandžiais, o miestiečiai nemokamai gavo alaus. Vestuvės truko kelias dienas, žmonės buvo ne tik maitinami, bet ir linksminami žirgų lenktynėmis. Miuncheno gyventojai buvo sužavėti, todėl Liudvikas visa tai kitais metais pakartojo, taip gimė šio festivalio tradicija. 


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica