Maggie De Block: „Žinau, kad nesu manekenė“

Agnietė Vilkišienė
2015-12-07
Trečią kartą populiariausios Belgijos politikės apdovanojimą gavo sveikatos apsaugos ministrė Magge De Block (53). Belgai neslepia, kad dėl principingos imigrantų ir pigių vaistų politikos norėtų ją matyti ministro pirmininko kėdėje. Tačiau pro kritikų akis nepraslysta moters antsvoris. Oponentai klausia: „Ar gali sveikatos apsaugos ministre būti daugiau negu šimtą dvidešimt kilogramų sverianti moteris?“
Maggie De Block: „Žinau, kad nesu manekenė“
Nors Belgijos sveikatos apsaugos ministrė M.De Block vertinama už puikiai atliekamą darbą, ji - pirmoji politikė, sulaukusi tiek daug kritikos dėl antsvorio ir silpnybės skaniam maistui.

Darykite ką sakau, o ne ką darau
Politikai dažniausiai yra kritikuojami dėl kompetencijos stokos. Nors M.De Block vertinama už puikiai atliekamą darbą, ji - pirmoji politikė sulaukusi tiek daug kritikos dėl antsvorio ir silpnybės skaniam maistui.  
„Pamačius ministrę į galvą šovė vienintelė mintis: kaip ji gali agituoti žmones rūpintis svoriu bei sveikata? Viskas gerai, jeigu esate paprastas pilietis, tačiau kai atstovaujate šalies sveikatos apsaugos sistemai, turite susitaikyti su tuo, kad būsite nagrinėjami ir vertinami“, - Belgijos žiniasklaidai sakė vardo atskleisti nepanoręs šaltinis. Pasak jo, antsvorio turinti sveikatos apsaugos ministrė - absoliutus precedentas politikos istorijoje. Belgijos žiniasklaida klausia, kaip ji gali įkūnyti atstovaujamas vertybes?
Ar M. De Block yra patikimas asmuo priimti atsakomybę už tautos sveikatą? „Aš žinau, kad nesu modelis, bet jūs turite matyti mano vidų, o ne jo pakuotę“, - atkerta visada besišypsanti ir valiūkiškai krizenanti politikė bei ragina domėtis jos sveikatos politikos planais, o ne kūno sudėjimu. Vrije universitete medicinos studijas baigusi M.De Block, kaip pati teigia, nesiskundžia sveikatos sutrikimais. Beje, Pasaulio sveikatos organizacija pateikė išvadas, kad daugiau negu keturiasdešimt septyni procentai suaugusių Belgijos piliečių yra nutukę arba turi antsvorio. 
 
Kova prieš euroskeptikus
Liberalų demokratų partijos atstovė garsėja principinga pozicija imigracijos klausimais. Belgai prisimena ir žavisi prieš kelerius metus imigracijos reikalų ministre dirbusios M.De Block priimtu sprendimu, kuriuo ji negailestingai – nuo daugiau nei 27 tūkst. iki 15 tūkst. per metus - sumažino prieglobsčio prašymų skaičių. 
Žiniasklaidoje gavusi „Don Kichoto“ arba „geležinės Meggieׅ“ pravardes politikė ir dabar, praėjus aukščiausio lygio terorizmo grėsmei Briuselyje, laikosi nuoseklios pozicijos pabėgėlių klausimu. „Pabėgėliai privalės būti įdarbinti, dirbti ir už sveikatos draudimą sumokėti patys. Kitaip mūsų socialinis saugumas atsidurs pavojuje“, - sako per dešimtį metų sėkmingą politinę karjerą pasiekusi moteris. 
Europiečiai pabėgėlių klausimą sieja su padidėjusia teroro atakų grėsme. Todėl M.De Block skatina sustiprinti šalies ligoninių apsaugą. Ministrė išleido dekretą, kuriame nurodoma, kad medicinos darbuotojai viešuose susibūrimuose turi vilkėti ryškiais ir aiškiai juos identifikuoti leidžiančiais drabužiais. 
„Gydymo įstaigų vadovai privalo būti įsitikinę, kad jų komandai priklausantys medikai yra įregistruoti ir gydymo praktiką vykdo teisėtai. Jiems pateiktos atmintinės, kuriomis būtina vadovautis reaguojant į galimo teroro grėsmės padarinius“, - žiniasklaidai apie sugriežtintus medikų darbo reikalavimus pasakojo M.De Block. 
 
Belgai palaiko 
Kad ir kaip principingai Belgijos sveikatos apsaugos ministrė yra nusiteikusi prieglobsčio prašytojų klausimu, pabėgėlių su teroristais tapatinti ji nelinkusi. Šiuo metu Belgijos įkalinimo įstaigose 45 proc. nuteistųjų sudaro musulmonai. Sveikatos apsaugos ministrė paskatino įtvirtinti įstatymų pataisas, kuriomis siekiama užtikrinti tinkamą sergančių kalinių slaugą. 
Belgai palaiko politikės sumanymus mažinti sveikatos draudimo mokesčius gyventojams, kurie bent du kartus per metus profilaktiškai apsilanko odontologo kabinete. Patinka jiems iniciatyva, kuria Europos Taryba nusprendė sudaryti palankesnes vaistų retoms ligoms gydyti įsigijimo sąlygas. M.De Block bendraudama su Liuksemburgo ir Olandijos kolegomis parengė bendrą mokslo ir verslo projektą. Kaip sako Belgijos sveikatos apsaugos ministrė, šis projektas didesniam pacientų skaičiui leis įsigyti naujos kartos vaistų už mažesnę kainą. Politikė jau antrus metus kovoja ir už tai, kad senos kartos vaistų kainos būtų mažinamos.
„Geležinė Meggie“ organizuoja labdaros fondus, kurių pagalba skiriama psichikos sveikatos problemų turintiems žmonėms gydyti. 
Tiesa, M.De Block ministravimo laikotarpiu Belgija tapo pirmąja valstybe, įteisinusia nepilnamečių eutanaziją. Kaip ir buvo galima manyti, prieš metus, įstatymo priėmimas visuomenėje sukėlė tikrą diskusijų audrą. Kiekvieną dieną Belgijoje penki žmonės miršta atlikus eutanaziją. 
 
Romantiškoji pusė
Meggie De Block dirba apsupta didelio būrio vyriškių, tačiau politikė neturi laiko romantiškoms draugystėms užmegzti. O gal širdies draugą akylai saugo nuo žiniasklaidos? Dvidešimt penkerių metų gydytojos stažą turinti moteris laisvalaikį, kaip pati sako, dažniausiai leidžia rašydama ir skaitydama. 
 
Tarp kitko
Prieš metus atliktos apklausos parodė, kad belgai nusiteikę Meggie De Block matyti ministro pirmininko kėdėje. 
Belgijoje planuojama pabėgėlius skatinti dirbti centruose ir už tai mokėti iki 185 eurų algos per mėnesį. Lietuvoje teisės dirbti pabėgėliai neturės, kol negaus pabėgėlio statuso. 
Politikės brolis Eddie De Block – taip pat politikas ir šiuo metu užima Merchtem miesto mero postą. 
2014 m. buvo išleista Meggie De Block autobiografija. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica