Praėjusią savaitę kompanijos „Lloyds Banking Group“ atstovai pastebėję, kad įmonėje dirbantys transseksualai susiduria su psichikos problemomis, nusprendė jiems padėti greičiau pasikeisti lytį. Didžiosios Britanijos Moterų ir vyrų lygių teisių ministrė giria prieštaringą žingsnį. Tiesa, esti ir tokių nuomonių, jog lytinės tapatybės sutrikimas yra psichikos liga, o jos gydymas peiliu tolygus žmogaus žalojimui.
„Lloyds Banking Group“ - pirmasis darbdavys D.Britanijoje, ėmęsis iniciatyvos padėti transseksualiems darbuotojams greičiau pasikeisti lytį. Praėjusį mėnesį banko atstovai pranešė, kad šiuo pasiūlymu gali pasinaudoti bet kuris kompanijos darbuotojas D.Britanijoje, dalyvaujantis bendrovės taikomoje sveikatos draudimo sistemoje.
Ministrė sveikina
D.Britanijos Moterų ir vyrų lygių teisių ministrė Nicky Morgan pagyrė finansinių paslaugų grupės „Lloyds Banking Group“ iniciatyvą transseksualiems įmonės darbuotojams sudaryti sąlygas privačiai greičiau ir pigiau atlikti lyties keitimo operaciją.
„Manau, jog tai svarbus žingsnis. Ypač džiugu, kad tokios didelės įmonės kaip „Lloyds“ rodo pavyzdį kitiems. Už tai juos ir sveikinu“, - sakė N.Morgan.
„Lloyds Banking Group“ - pirmasis darbdavys, ėmęsis iniciatyvos vykdyti tokią politiką. Praėjusį mėnesį banko atstovai pranešė, kad šiuo pasiūlymu gali pasinaudoti bet kuris kompanijos darbuotojas D.Britanijoje, dalyvaujantis bendrovės taikomoje sveikatos draudimo sistemoje.
Daugiau žalos, nei naudos
Norintiesiems operacijos atlikimą organizuotų privati sveikatos draudimo įmonė „Bupa“. „Lloyds“ operacijų direktorė Karina Cook sakė, kad bendradarbiaujant su „Bupa“ banko darbuotojams lyties keitimo operacijos bus atliktos greičiau nei įprasta. Paprastai jų tenka laukti 36 mėnesius.
„Norime, kad mūsų kolegoms būtų suteiktos pačios geriausios sveikatos priežiūros paslaugos. Norintieji keisti lytį dažnai susiduria su psichikos problemomis, todėl jiems būtina mūsų, kolegų, parama. Tikimės, kad gerinant sveikatos priežiūros sąlygas padėsime jiems pasveikti“, - pasakojo K.Cook.
Nepaisant gerų norų, Krikščionių instituto darbuotojai įsitikinę, kad lyties keitimo operacija, bėgant laikui, pridaro daugiau žalos nei naudos. Viešųjų reikalų direktoriaus pavaduotojas Simonas Calvertas įsitikinęs, jog transseksualams reikia rimtos stacionarinės pagalbos, kad pastarieji susitaikytų su realybe, o ne keistų lytį.
Operacija nepadės
„Lyties keitimas neišsprendžia pagrindinių žmogaus problemų. Paprastai tokie asmenys serga disforija, kuri pasireiškia liguistai pablogėjusia nuotaika. Žiauru, kad „Lloyds“ bando įtikinti darbuotojus, jog šie pasveiks, jei pasikeis lytį. To nebus. Tai patvirtina ir tragiškai didelis savižudybių skaičius asmenų, kurie pasikeitė lytį“, - tvirtino S.Calvertas.
Viename interviu buvęs transseksualas Waltas Heyeris, kuriam buvo atlikta lyties keitimo operacija, po aštuonerių metų vėl pakeista, pasakojo, kad jo psichologinė būsena prieš pirmąją operaciją buvo itin prasta. Hormonai ir chirurgija niekuo nepadėjo. Pasak jo, lytinės tapatybės sutrikimas yra psichikos liga, kurios gydymas peiliu yra tolygus žmogaus žalojimui.
Pagalba – itin svarbu
Savo ruožtu D.Britanijos Moterų ir vyrų lygių teisių ministrė N.Morgan sakė, kad transseksualų problemos tampa vis platesnės apimties, todėl visuomenė privalo imtis priemonių, kad padėtų netradicinės orientacijos bendruomenei.
„Vienas dalykas, kuris mane kaskart stebina – transseksualai išties nori išsiaiškinti, kas jie yra. Mūsų pareiga – jiems padėti. Kaip tai padaryti, mums pavyzdį rodo „Lloyds“, - sakė ministrė N.Morgan.
Kompanijoje – 830 transseksualų
Užsienio žiniasklaidoje rašoma, kad „Lloyds Banking Group“ D.Britanijoje dirba apie 830 transseksualų ir kai kurie iš jų nori pasikeisti lytį. Banko vadovai tikisi, kad jų įmonė bus pirmoji, suteikusi neįprastą paslaugą bent dvidešimčiai darbuotojų pagal naują sveikatos draudimo schemą.
Nevyriausybinės organizacijos „Rainbow Network“ pirmininko pavaduotoja Kimberley Bird sakė, kad būtų keista, jeigu kitos Jungtinės Karalystės įmonės nesektų „Lloyds“ pavyzdžiu.
Tarp kitko
Prieš pusantrų metų Rusija įrašė transseksualus ir kitokius „seksualinių sutrikimų turinčius“ žmones, kaip nebegalėsiančius gauti vairuotojų pažymėjimų.
Ispanijoje, Vengrijoje, Suomijoje ir Jungtinėje Karalystėje teisiškai pakeisti lytį leidžiama ir be chirurginio lyties keitimo. Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Vokietija, Estija, Prancūzija, Italija, Nyderlandai, Austrija, Lenkija, Portugalija reikalauja, kad asmuo būtų perėjęs lyties pakeitimo procedūrą mediciniškai prižiūrimas nustatytų institucijų ir specialistų, taikyta hormonų terapija ir (arba) būtų atlikta chirurginė sterilizacija. Tik tokiu atveju teisiškai leidžia pasikeisti lytį.
Komentuoti: