Kinijoje dėl skiepų skandalo sulaikyti 15 žmonių

BNS
2018-07-25
Kinijoje kilus naujam skandalui dėl vaistų saugumo, pareigūnai areštavo 15 žmonių, tarp jų skiepus nuo pasiutligės gaminančios kompanijos, kritikuojamos dėl nesąžiningos kokybės kontrolės, valdybos pirmininkę.
Kinijoje dėl skiepų skandalo sulaikyti 15 žmonių

Naujienos, kad farmacijos kompanija „Changchun Changsheng Biotechnology“ suklastojo įrašus ir gavo įsakymą nutraukti skiepų nuo pasiutligės gamybą, vėl pakurstė didelį vartotojų nerimą dėl produktų saugumo Kinijoje.
Šalies šiaurės rytuose esančio Čangčūno, kuriame įsikūrusi kompanija, pareigūnai minėtus 15 žmonių areštavo dėl „įtarimų padarius kriminalinių nusikaltimų“, vėlai antradienį paskelbė miesto policija.

 
Pranešime kompanijos valdybos pirmininkės visas vardas neminimas, bet anksčiau buvo pranešta, kad tai yra Gao Junfang (Gao Dziunfang).
Skandalas pakirto ir taip trapų pasitikėjimą prižiūrėtojais, be to, atkreipė dėmesį į Kinijos vartotojų nusivylimą ir pasipiktinimą, masiškai reiškiamą socialinėje žiniasklaidoje.
Kinijos maisto ir vaistų kontrolės administracija praėjusią savaitę paskelbė, kad problemiškų vakcinų nuo pasiutligės nebuvo išvežta iš kompanijos gamyklos, bet pati kompanija pripažino, kad pardavė kitų standartų neatitinkančių skiepų.
 
Kontrolieriai nustatė, kad skiepai nuo difterijos, kokliušo ir stabligės neatitinka kokybės standartų, bet kompanija atskleidė, kad pernai Šandongo provincijoje pardavė 250 tūkst. dozių šių skiepų.
Šalyje ir prieš šias problemas būdavo labai nuogąstaujama dėl vietinių vaistų, o pacientai internete dalydavosi informacija, kaip gauti importinių skiepų.
Pareigūnai paskelbė pradėję virtinę tyrimų ir pažadėjo, kad kaltininkai bus nubausti.
Pirmadienį į polemiką įsitraukė net šalies prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas), kuris lankydamasis Afrikoje minėtos skiepų kompanijos veiksmus pavadino „niekšiškais ir šokiruojančiais“, pranešė valstybinė žiniasklaida.
 

BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica