Kinija uždarė naujo viruso protrūkio epicentre atsidūrusį miestą

BNS, lsveikata.lt
2020-01-23
Kinija ketvirtadienį uždraudė traukiniams ir lėktuvams išvykti iš Uhano miesto, kuris atsidūrė naujo viruso protrūkio epicentre, siekdama izoliuoti 11 mln. jo gyventojų ir sulaikyti jau 17 gyvybių nusinešusio viruso plitimą.
Kinija uždarė naujo viruso protrūkio epicentre atsidūrusį miestą
Visoje Kinijoje naujuoju virusu jau užsikrėtė daugiau kaip 570 žmonių, daugiausia Uhane, kur kaip protrūkio židinys buvo identifikuotas jūros produktų turgus, kuriame būdavo nelegaliai pardavinėjami laukiniai gyvūnai.

Naujasis koronavirusas, kuriuo taip pat užsikrėtė šimtai kitų žmonių, kelia nerimą dėl savo panašumo į ūminį kvėpavimo takų sindromą (SARS), 2002–2003 metais pareikalavusį žemyninėje Kinijoje ir Honkonge beveik 650 žmonių gyvybių.
Kaip ir SARS sukėlėjas, naujasis virusas gali būti perduodamas žmonių žmonėms, per kvėpavimo takus.
Uhano – svarbaus transporto mazgo – pareigūnai taip pat sustabdė visuomeninių autobusų ir metropoliteno traukinių eismą, o gyventojams nurodė „be ypatingos priežasties“ niekur nevykti.
Visoje Kinijoje naujuoju virusu jau užsikrėtė daugiau kaip 570 žmonių, daugiausia Uhane, kur kaip protrūkio židinys buvo identifikuotas jūros produktų turgus, kuriame būdavo nelegaliai pardavinėjami laukiniai gyvūnai.

 
Uhano gyventojai savo vargais dalijosi į „Twitter“ panašioje kiniškoje platformoje „Weibo“. Vienas vartotojas rašė „kone pravirkęs“, kai buvo paskelbta apie faktinį karantiną.
„Jaučiamės taip, tarsi tai būtų pasaulio pabaiga“, – rašė kitas, reikšdamas susirūpinimą dėl maisto ir dezinfekavimo priemonių stygiaus.
„Mums tikrai reikia visų pagalbos“, – pridūrė jis.
Uhano geležinkelio stotis buvo beveik tuščia: matėsi tik darbuotojai ir keliolika keleivių su kaukėmis, laukusių taksi, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris.
 
„Griežti veiksmai“
Pirmas užsikrėtimo naujuoju virusu atvejis buvo patvirtintas gruodžio 31 dieną. Susirgimo atvejų jau užregistruota Japonijoje, Honkonge, Makao, Pietų Korėjoje, Taivane, Tailande ir Jungtinėse Valstijose.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį atidėjo sprendimą dėl to, ar skelbti tarptautinę nepaprastąją padėtį. Tai reta priemonė, naudojama tik didžiausių protrūkių atvejais.

 
Nepaprastųjų situacijų komitetas vėl susirinks ketvirtadienį. Jo pirmininkas Didier Houssinas (Didjė Husenas) sakė, kad ekspertų nuomonės dėl tarptautinės nepaprastosios padėties skelbimo išsiskyrė.
PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adanomas Gebrejesusas) sakė, kad reikia „daugiau informacijos“, bet taip pat gyrė Kinijos „labai, labai griežtas priemones“.
„Griežtais veiksmais jie ne tik kontroliuos protrūkį savo šalyje, bet taip pat iki minimumo sumažins šio protrūkio išplitimo tarptautiniu mastu tikimybę“, – sakė PSO vadovas, paklaustas apie Uhano transporto uždarymą.


 
Komentaras
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikos vedėjas, gydytojas pediatras, infektologas prof. habil. dr. Vytautas Usonis:


- Koronavirusas virusologine prasme yra panašus į Azijoje 2002 – 2003 metais kilusį SARS virusą. Visos priemonės, kurių dabar imamasi, - oro uostų kontrolė, sergančiųjų kontrolė, - būtinos. Koronavirusų šeima labai plati, labiausiai šie virusai yra paplitę tarp gyvūnų. Tačiau laikas nuo laiko visi virusai po truputį keičiasi, mutuoja. Panašu, kad tai - nauja viruso atmaina, nusinešusi jau kelias žmonių gyvybes Kinijoje. Deja, nuo jos gydymo priešvirusiniais vaistais kol kas nėra.
Ar virusas gali pasiekti Lietuvą? Tokia tikimybė visuomet yra. Todėl žmonėms svarbu žinoti tikslią informaciją, kokios rizikos yra ir kaip nuo jų apsisaugoti. Ar vykti į Kinija dabar saugu? Kalbant apie šį konkretų koronavirusą, tiek mirčių atvejų, tiek susirgusiųjų skaičius šalies mastu nėra didelis. Tačiau rizika užsikrėsti yra. Ką nors prognozuoti, kol kas dar anksti. Ypač žinant, kokia ankstyva šiuo metu yra viruso stadija. Vertinant statistiškai rizika kol kas nėra didelė. Dabar labai intensyviai dirba tarptautinės tarnybos ir organizacijos, kad išsiaiškintų, kokių priemonių imtis.


BNS, lsveikata.lt

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica